Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rosszul érzem magam, amiért...

Rosszul érzem magam, amiért elégedetlen vagyok, és nem tudom beérni a kisebbel. De vajon jogos?

Figyelt kérdés
Tegnap bevallottam a szüleimnek, hogy elégedetlen vagyok. A munkahelyemmel elsödlegesen, az húz le leginkább. Nagyon kicsi a fizetés, de nem is nekem való, teljesen más az érdeklödési köröm. Ök támogatnak abban, hogy otthagyjam, és amíg nem lesz más ellegyek otthon. Hozzáteszem, ez számomra kellemetlen, tehát valóban mindent megtennék, hogy legyen új munkám. De büntudatom van, higy miért ne tudtam csendben "viselni a keresztemet".
2012. szept. 11. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Meló mellett nem tudnál keresgélni új állás után?
2012. szept. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogos! Talán nem ismered, de van is olyan közmondás vagy idézet talán, hogy "aki beéri a kevesebbel, mint amit érdemel, az nem is fog többet kapni, vagy még annyit sem fog kapni vagy valami hasonló az értelme.


A ma KISembere folyton folyvást azt szajkózza, hogy ne legyünk nagyravágyók, hogy érjük be minél kisebbel stb stb.

Holott ha jól meggondoljuk az opportunista-megalkuvó magatartás NEM VISZ ELŐRE!!! Az opportunizmus a leglerántóbb, legellenszenvesebb emberi tulajdonság. Nem azt mondom, hogy ne járjunk két lábbal a földön és hogy ne legyünk realisták, de ha fel akarsz törni, azt tervezd meg, legyenek céljaid, merj nagyot álmodni és lépésről-lépésre valósítsd is meg őket!

2012. szept. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na jó, de addig enni is kell kedves második. Meg lakni valahol, és rezsit fizetni. Nem lehet örökké a nagyi nyakán lenni. Mert bár a kérdező keresne munkát közel sem biztos, hogy hamar kapna is. Pontosan ezért elégednek meg sokszor az emberek a kicsi fizetéssel, mert az legalább van. Addig is, míg a jobb munkát, vagy jobban fizető munkát megtaláljuk. Én munka mellett keresnék mást.
2012. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem nagyi, hanem szülő. De a mondanivaló az ugyanaz.
2012. szept. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az sem visz előbbre, hogy a fizu(minimálbér) helyett egy minimális összegű munkanélküli segéllyel csücsülünk otthon.

Rengeteg a munkanélküli, de közülök számtalan olyan van, aki nem akar leereszkedni, és ezért nincs munkája, mert van, amihez nem fűlik a foga. Holott Magyarország nem az álmok hazája, és az ember vagy ehhez alkalmazkodik, ami itt van, vagy külföldre megy megváltani a világot.


Egyetemen vagyok, de nem áltatom magam azzal, hogy nekem lesz szakmámbavágó munkám belátható időn belül. Eljön majd az ideje, de addig is élni kell valamiből - lehetőleg nem a szüleimből. Felesleges olyat álmodni, ami a külső tényezők miatt egyelőre nem megvalósítható, keresni kell a lehetőséget mindig, de attól nem lesz hamarabb álommelója senkinek, hogy otthon gubbasztva álmodik róla. Egy másik mondás is van: ki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli.


Az élet egy olyan játék, hogy időnként össze kell szorítani a fogainkat, és gürizni, akkor is, ha nincs hozzá se kedvünk, se idegzetünk. Ez van. Szerintem munka mellett is lehet keresgélni.


20L

2012. szept. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez eddig a 4. munkahelyem, és jó munkahely, nyugis (számomra túlságosan az, irodai munka jellegű azt pedig nem bírom). Leszámítva a fizetést, + idegeskedés szinte minden nap. Itthon beszállok a rezsibe, a dolgaimat magam finanszírozom. Egyik munka se volt számomtra az igazi eddig, de mindig fogtam, ami jött, nem válogattam soha. Volontőrként is dolgoztam. Ha a mistanit itthagynám, nem válogatnék szintén, jön ami jön alapon. A mostanin itt vagyok évek óta.
2012. szept. 11. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Irodai munkát végzek (nekem se szívem csücske, de ugródeszkának szánom, nemrég kezdtem), olyan munkakörben, hogy rálátásom van elég sok ember fizetésére.


Az azonos beosztásúak eltérő fizetése felkeltette a figyelmemet és csendben figyeltem őket, hogy mi indokolhatja ezt. Rá kellett jönnöm, hogy bár szakmailag mindegyikük nagyjából ugyanannyira jó, van egy markáns különbség.

Akik többet keresnek, jó értelemben törtetők, ambíciózusak (nem másokat letaposva, de ha valami kiemelkedőt csinálnak, akkor arról mindenképp értesítik a felettesüket). Míg az alacsonyabb keresetűek nyuszik. Dolgoznak csendben és hagyják, hogy a saját ötleteik, munkájuk miatt is más arassa le a babérokat. Nem mernek kezdeményezni.


Csak egy példa: jött hozzánk egy új munkatárs. Első 3-4 napban csendben volt, láthatóan megilletődve, végezte a dolgát - de járt körbe és kérdezett mindent. Tájékozódott, barátkozott, kapcsolatot teremtett. Az ötödik napon egy újonnan létrehozott részleg nevében helyesírási problémát vett észre. Tett néhány kört, hogy ki mit gondol róla, mások szerint is rosszul van-e leírva.

Utána kezdeményezte, hogy helyesbítsék a nevet (amit eddig senki nem tett szóvá, pedig ők is látták a hibát), megfelelő helyre írt - szinte azonnal reagáltak, hogy valóban, rosszul van írva, helyesbítve lesz.

A felettese máris vállon veregette, hogy szép volt, tényleg helyesbítésre szorult és szép karrier elé nézhet.

2012. szept. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!