Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy látjátok hogyan viszonyul...

Hogy látjátok hogyan viszonyulnak az emberek a különböző fogyatékosokhoz és kik vannak a legjobb helyzetbe, és kik a legrosszabban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az autistákra, mozgáskorlátozottakra, siketekre, vakokra, siket-vakokra, halmozottan sérültekre, szellemi fogyatékosokra.

Szerintetek melyik az ami a legrosszabb lehet és nehéz boldogulni az életbe miatta, és melyik az amelyik a legjobb helyzetben van és kevesebb empátiával is beérik?


2009. júl. 30. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem bármilyen fogyatéka van az illetőnek én úgy vettem észre a legtöbben mint valami leprásra úgy néznek... csak azért mert picit különböznek. A fókusz, aktiv műsorok többször is foglalkoztak hasonló témával, ott is vmi ilyesmi jött le.
2009. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyéni véleményre vagyok kíváncsi, hogy képesek e az emberek beleélni magukat abba a helyzetbe. Én fogyikkal dolgozom, mindegyikkel, sokan nem születettek, hanem balecset, orvosi hiba és nem 2 évesen hanem 20 éves fejjel. Arra vagyok kíváncsi, hogy ha beletudják élni magukat az emberek, akkor képesek e meglátni azt, hogy meéyik az a helyzet amivel még tudnának boldogulni, úgy hogy élvezhető legyen az élet és melyik az amelyikről teljes mértékben lemondanának.
2009. júl. 30. 12:22
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Én nem tudom beleélni magam, nem nézem le őket, csak nem nagyon tudok mit kezdeni a dologgal. Nekem nincs ilyen a környezetemben, ilyenekről nem szokás beszélni, szóval a másik oldalon sem könnyű. Nem akarom megbámulni, de nem akarok az ellenkező irányba sem nézni, segítenék, de nem tudom, hogy meg ilyesmi.

Ha többet foglalkoznának ilyesmivel, vagy találkozhatnánk velük a kezdetektől, akkor nem lenne ilyen furcsa.


Egyébként szerintem a szellemi fogyatékosoknak legrosszabb, sajnos ők az a kategória, akikkel én nem is akarnék foglalkozni, a barátnőm intézménylátogatása úgy kezdődött, hogy megállt egy a kocsi mellett és folyatta a nyálát az ablakra, aztán átment a másik oldalára és ott is. Hát belőlük sajnos nem kérnék, hiába csúnya dolog.

2009. júl. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A vakság és a siketség, illetve ennek kombinációi szerintem a legkevésbé korlátozóak.Az emberek is kevéssé szánakoznak rajtuk, mint mondjuk egy mozgáskorlátozott, vagy szellemi fogyatékos társunkra.

Az, aki mindennapos fizikai segítségre szorul, mert nem tudja sajátmagát ellátni, az nagyon nehéz helyzetben van, különösen, ha tiszta az elméje.

2009. júl. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van a családban. Szerintem a szelemi fogyatékosság a legfeldolgozhatatlanabb. Egy szülőnek. Én is dolgoztam olyan egyesületben ahol az ilyen különböző fogyatékossággal élőknek nyújtottunk segítséget. Azóta teljesen másként látom őket. Emberként kell őket kezelni. Mindet. És olyan nincs h "kevesebb empátiával beérik" , empátia vagy van vagy nincs, ami különbözik az az h mennyire vannak ráutalva a mindennapi életben másra....
2009. júl. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a legrosszabb helyzetben a kerekes székkel élők vannak. A legtöbb ember nem hogy átnéz rajtuk, de ha szegény kiborulna a székből még át is lépné. Nemrégen az orvosi rendelőbe szeretett volna bejutni egy tolókocsis, senki nem akart neki segíteni, apósom rohant oda, hogy bejusson.Betolta apósom a rendelőbe, mikor kijött az egyik várakozó képes volt ezt mondani:"az ilyen minek él? Inkább húzná fel magát az első zsinórral...Na ez mi, ha nem aljasság? A vakokat sem segítik kellőképpen, erre is tudnék jópár példát... Sokan el sem tudják képzelni, hogy miért akarnak a sérült emberek héköznapi életet élni, miért akarnak boldogulni. Hát inkább dícsérendő, hogy nem hagyják magukat ráutalni másra.
2009. júl. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés hogy egy olyan ember akire azt mondjuk hogy "fogyatékos"az kihez képest az.Mert nem mindegy,szerintem egy autistának van annyi esze sőt még több is mint egy átlag embernek.Egy tolószékes embert én nem tartok fogyatékosnak miért lenne az?Hiszen az hogy például én tudok járni ezt az állapotot tekinthessük átmenetinek is hiszen bármikor történhet velem is egy baleset és megbénulok.akkor én is fogyatékos lennék?Nem hiszem.Nekem a nagymamám vak volt semmiben nem külömbözött a látóktól sőt míg ő bárhova el tudott jutni vakon nekem csukot szemmel esélyem sem volt.Így szerintem kettőnk közül én voltam a fogyatékos.Tudom hogy nem pontosan ez volt a kérdés ezért bocs.
2009. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a legrosszabb helyzetben a szellemi fogyatékosok vannak.Hogy az emberek hogy viszonyulnak hozzá?Pl.:a családban van egy fogyatékos aki egy növér hibájából lett az.Szóval akárhányszor megyünk vele valahova ritkán vonattal vagy busszal mindenki csúfolja szavakkal,vagy esetleg nyújtogatja rá a nyelvét,hangosan megjegyzéseket tesz rá,stb...és még sorolhatnám hogy miket szoktak csinálni.Ezt nem értem meg mert még ök is lehetnek azok,egy baleset folyamán.Ök nem tudnak munkát vállalni.Ahova járunk az illetövel ott vannak siketek,vakok,mozáskorlátozottak és még sorolhatnám hogy milyen betegségekkel rendelkeznek.Hallottam olyan emerröl aki vak és dolgozik.Azt nem tudom hogymit,és olyan ról is hallottam hogy a siketek is eltudnak helyezkedni valahol,a mozgáskorlátozottak ugyanígy.

Szerintem ugyanolyan emerek mint mi,söt ök sokkal jobban megértik szeretik az embereket.A szellemi fogyatékosok Mindennek tudnak örülni,ök olyanok mint a gyerekek.Nagyon rossz látni öket,föleg hallgatni hogy mesélnek az álmaikról,vágyaikról.De egy biztos hogy ök sohasem adják fel!!Van egy vak fiú akinek nincs barátnöje,és szegény mindíg arról mesél a szüleinek és nekünk(akik ott vannak a rendezvényen) hogy jó volna ha lenne neki is barátnöje,hogy valaki szerese,és el tudja fogadni öt amilyen.Hogy olyan lenne a kapcsolata mint nekem a párommal.Mi már 5 éve hogy járunk a fogyatékosok egyesületébe.Szeretünk oda menni mert mindíg örülnek amiket viszünk nekik(plüssöket).Van aki örömébe sír. mondja hogy maci a barátja,vele alszik.Láttam már olyat hogy egy vak fiatalemer volt a soron az orvosirendelöben,és nem ment be mivel nem tudta hogy ki után megy és egy hölgy elkezdett kiabálni vele hogy miért nem ment be.Mindenfélét kiabált rá.Az ilyen embereknek még a buszon vonaton sem adják át a helyet hogy üljön le.Volt hogy egy kismama adta át a helyeta vaknak.Én szóltam hogy jó volna ha vaalki átadná a helyet.És még nem tetszett senkinek hogy szóltam.Hát sajnálom.Én nem tudtam mivel sokan oltunk és én is álltam. Szóval az ilyen emerek nem tudják az olyan emereket elfogadni akik már egy kicsit másabbak tölünk.És még sorolhanám a példákat.


Bocsi hogy hosszú voltam.

2009. aug. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21:12es vagyok.Bocs ha nem a kérdésere válaszoltam.
2009. aug. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én egy vak lány vagyok (beszélő számítógép segítségével írok.) Nagyon különbözőképpen viszonyulnak a fogyatékkal élőkhöz az egészséges emberek. Van aki átsegít a zebrán, mások meg rámkiabálnak, hogy "ne gáncsojjá' má' el" Szóval embere válogatja. Igazából nem tudom, hogy kik vannak a legjobb és legrosszabb helyzetben, mert mindegyikünknek rossz. Felháborító, hogy egyesek hogy' viselkednek a másikkal, csak azért, mert "más".... Szörnyűlködtem, ahogy olvasgattam a hozzászólásokat és leírták bennük, hogy miket mondanak az értelmi fogyatékosokra, hogy a tolószékes embernek azt mondták, hogy "miért nem húzza fel magát egy kötélre, minek él?", a vakkal pedig kiabálnak, hogy miért nem ment be... Biztos, hogy aki így viselkedik az egy picit sem gondol bele, hogy ő is járhat még úgy, hogy ezek közül a betegségek közül elérheti valami és akkor milyen jó lenne, ha valaki segítene neki boldogulni.... Én is rendszeresen kapom a beszólásokat az utcán "hülye vak" "nézd má' a vaksit" "vigyázz lépcső" (annyira ostoba, hiszen a vakok ismerik a környezetüket és honnan gondolja, hogy elhiszem, hogy lépcső van előttem, mikor éppen a járdán megyek. A járda közepén nincs lépcső!! Na meg aki már egy ideje közlekedik egy adott útvonalon, ismeri, hogy mi, hol van, tehát tudja, hogy van-e ott pl. egy lépcső). Szóval kapunk hideget, meleget.... Ennek ellenére nem félek közeledni az emberekhez.
2010. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!