Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesznél vele, vagy te is...

Összevesznél vele, vagy te is a kutyának adnád?

Figyelt kérdés

Van a kis miniatűr családunk. Tudunk és szeretünk is főzni, sütni még inkább, nagyon-nagyon ritkán van az, hogy nincs időnk és épp semmi főtt étel nincs.

Aztán van egy rokonunk, egyedül él az utca másik végén. (Férjétől ezer éve elvált, gyerekei nincsenek.)

Van egy olyan hülye szokása, hogy kaját hoz nekünk. Amíg nyers zöldséget vagy gyümölcsöt hoz, ami nekünk nincs a kertben, az jó is, örülök is neki, általában pár napon belül fel is dolgozom. Cserébe sokszor adok neki azt, ami nekünk van és neki nincs.


Na de amikor ideállít éppen főzött friss lecsóval, levessel, süteménnyel, attól falra tudok mászni!

-Egyrészt legtöbbször itt van nekünk is főzve 2-3 napra, ha az övét esszük, a sajátunk megromlik.

-Másrészt láttam már őt sütni-főzni. Nem mos kezet, a gyümölcsöket nem vágja ki rendesen, a lekvárba beledarálja a kukacot. És még csak nem is titkolja, "ettől nem halunk meg"... Én meg undorodom a módszerétől, és mindentől, amit ő főz vagy süt. Mindig undorral eszem meg amit hoz. Sokkal jobban szeretem a saját főztünket.


Ezért, mivel a többiek is az itthonit eszik, a rokon főztjét rendszeresen a kutyának tálalom. Többnyire megeszi.


Viszont zavar, mégiscsak valamiféle pocsékolás ez. Etióp gyerekek meg éheznek.

Mindig mondom neki, hogy ne hozzon, van nekünk is, de nem fogja fel. Erre a főzésre meg akkor szokott rá, ott rontottam el..., amikor egyszer paprikát hozott, és mondtam, hogy de jó, csinálok belőle lecsót. Na azóta inkább így feldolgozva hozza. Főz magának, de egy személyre nem kell sok, így a többit passzolja. Baromira unom, de ha ezt a fejéhez vágnám, akkor örök harag lenne.


Végülis a kutyának is kell enni. Jól megoldás? Erősítsetek meg!

:(



2012. szept. 13. 12:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%
Szintúgy! Nálunk megy a kukába, amikor nem látja már , elhúzott haza!
2012. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Hát, ha nem érti meg, hogy ne főzzön, akkor ez van.


A kutyatáp helyett legalább hasznosul, szerintem ne görcsölj ezen. Hülye emberek mindig vannak és lesznek, nem fogod tudni megváltani a világot meg az etióp gyerekeket, ha tovább balhézol vele...

2012. szept. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%

Azért a kutyának sem adnék oda mindent. Pl egy pörköltben csomó paprika van, esetleg csíp is, nem a kutya gyomrába való, az ilyeneket inkább kukásítanám.

Ha próbáltál vele beszélni és nem érti, akkor mást gondolom nem tehetsz.

2012. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Legalább van mit enni a kutyának.
2012. szept. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%
(A kutyák évszázadokig éltek házikoszt maradékán, és akkor is tizensokévig élt a legtöbb tanyasi házőrző. A "jajj, nem jó a gyomrának, nem teljes értékű, nem az igazi, vegyünk inkább tökömtudjamilyenmárkájú drága tápot" hozzállás a kutyatápgyártó lobbitól indult és sikeresen fertőzte az állatukat egyébként szerető gazdákat. Oké, extrém csípős dolgot én se adnék oda, de egy alapvetően egészséges kutya jóval strapabíróbb annál, hogy kiakadjon a szervezete egy házi pörkölttől!)
2012. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én undorral képtelen lennék bármiből is enni, még udvariasságból is. Add a kutyának, legalább nem kell kutyatápot venned...
2012. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Javasoltam volna, hogy fagyaszd le a felesleget, de aztán látom, hogy undorodsz tőle. Hát akkor add a kutyának. Ez miatt ne legyen lelkifurdalásod. Szegény etiópok akkor is éheznek, ha megeszed a hozott kaját.
2012. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Kérdező, amit egy ember vagy egy állat megeszik, az nem pocsékolás, attól mert a te kutyád pörkölt helyett kutyatápot kap, nem lenne vacsorája az etióp gyerekeknek, a két dolog között nincs semmi összefüggés. Illetve hát azt megteheted, hogy az ilyen módon megspórolt kutyatáp árát odaadod mondjuk a Vöröskeresztnek, vagy más, számodra megbízhatónak tartott jótékonysági szervezetnek, és akkor a kaja - ha áttételes módon is - de végső soron az éhezőkhöz jut.
2012. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Kutyusnak jó lesz, legalább az ő kosztjáról is gondoskodva van :)

A drága kutyatápokról: a kutyánk másfél évtizede él házikoszton (kapott persze kutyáknak való tápot is) és jelentem egészséges, 16 lesz két hónap múlva. Ahogy régen a tanyavilágban is egészségesek voltak a kutyák. Ennyi.

2012. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Az elején tisztáztam volna, hogy a főzési szokásai nem szimpatikusak. És ha rávágja, hogy ettől nem halunk meg, megmondtam volna, hogy engem akkor is zavar, és nem fogom megenni. Ennyi. Ha megsértődik az az ő problémája. Most már maximum azt tudnád neki mondani, hogy jobban szereted a saját főztöd, vagy hogy szeretsz főzni és emiatt van elég kaja, az már túl sok amit ő hoz, nem fogy el.
2012. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!