Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összevesznél vele, vagy te is...

Összevesznél vele, vagy te is a kutyának adnád?

Figyelt kérdés

Van a kis miniatűr családunk. Tudunk és szeretünk is főzni, sütni még inkább, nagyon-nagyon ritkán van az, hogy nincs időnk és épp semmi főtt étel nincs.

Aztán van egy rokonunk, egyedül él az utca másik végén. (Férjétől ezer éve elvált, gyerekei nincsenek.)

Van egy olyan hülye szokása, hogy kaját hoz nekünk. Amíg nyers zöldséget vagy gyümölcsöt hoz, ami nekünk nincs a kertben, az jó is, örülök is neki, általában pár napon belül fel is dolgozom. Cserébe sokszor adok neki azt, ami nekünk van és neki nincs.


Na de amikor ideállít éppen főzött friss lecsóval, levessel, süteménnyel, attól falra tudok mászni!

-Egyrészt legtöbbször itt van nekünk is főzve 2-3 napra, ha az övét esszük, a sajátunk megromlik.

-Másrészt láttam már őt sütni-főzni. Nem mos kezet, a gyümölcsöket nem vágja ki rendesen, a lekvárba beledarálja a kukacot. És még csak nem is titkolja, "ettől nem halunk meg"... Én meg undorodom a módszerétől, és mindentől, amit ő főz vagy süt. Mindig undorral eszem meg amit hoz. Sokkal jobban szeretem a saját főztünket.


Ezért, mivel a többiek is az itthonit eszik, a rokon főztjét rendszeresen a kutyának tálalom. Többnyire megeszi.


Viszont zavar, mégiscsak valamiféle pocsékolás ez. Etióp gyerekek meg éheznek.

Mindig mondom neki, hogy ne hozzon, van nekünk is, de nem fogja fel. Erre a főzésre meg akkor szokott rá, ott rontottam el..., amikor egyszer paprikát hozott, és mondtam, hogy de jó, csinálok belőle lecsót. Na azóta inkább így feldolgozva hozza. Főz magának, de egy személyre nem kell sok, így a többit passzolja. Baromira unom, de ha ezt a fejéhez vágnám, akkor örök harag lenne.


Végülis a kutyának is kell enni. Jól megoldás? Erősítsetek meg!

:(



2012. szept. 13. 12:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%
Anyósom is ezt csinálta, egészen addig, amíg egyszer az orrom előtt ecsetelte a szomszédnak, hogy ő már nem tud mit főzni a gyerekemnek,annyira válogatós. Na azóta nem fogadok el semmit, pedig próbálkozik, de azt mondom, hogy köszönöm,főztem. Még a végén azt hiszi mindenki,hogy nem vagyok képes főzni a saját gyerekemre, hanem szegény idős nénikének kell. Vegyél erőt magadon, ne fogadd el.
2012. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 Zsizsik666 ***** válasza:
81%
Vennék egy disznót :) Vagy: én 3 szomszédba is hordom a kutyáknak a maradékot, mert mindig van. Megzabálják, némelyik olyan sovány, hogy nem hogy kutyatápot, de maradékot sem lát sűrűn.
2012. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs éhező a környéken, tényleg a kutya a legpraktikusabb.
2012. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem elég nem szépen beszélsz róla. Amikor jól jön a kajája, azt felhasználod. Cserébe hadd legyen neki öröme abból, hogy főz rátok. A kutya helyett biztos van más, aki örülne neki.

Nem tudom, mi megvetni való van egy emberben, aki valahogyan örömet szeretne szerezni másnak - ezáltal magának is.

Nem bántásból írtam, csak gondolkozz el. Sosem tudjuk, milyen kanyart hoz az élet, és meg kell tanulnunk több szemszögből látni.

2012. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha lekvárt,vagy befőzött dolgokat visz,akkor ezeket tovább passzolhatnád a mély szegénységben élőknek.A kutya azt úgy sem eszi.

Félre ne értséték,én nem azt mondom,hogy aki szegény az nem érdemel minőségi lekvárt vagy befőttet,de sokan vannak akik még az ilyen módon elkészített eleségnek is örülnének!

Plusz: a kukacos témához csak annyit fűznék hozzá,hogy az osztrákok,szlovénok azt mondanák rá:"bio".Nyilván van benne igazságuk,azért lett kukacos a gyümölcs,mert nem volt sokat (vagy semennyit) permetezve.

2012. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem leendő anyósom ilyen,nem érti meg hogy főzök,tele a hűtő,nem kell főtt kaja.

És még túl finoman se főz.

Panelban nekünk kuka sincs,csöveseknek teszem ki műanyag tálkába

2012. szept. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a keresztapám ilyen. Elég érdekes figura. Ha eszer betévednél a konyhájába, a vizet se fogadnád el. Ha olyan az megy cicának-kutyának, ha pedig befőttet hoz (úszkál a kukac a tetején) vagy gyümölcsöt (hat napja szedtem abba a nejlonszatyorba, fele rohadt, de jó), vagy savanyú(helyett buggyant) káposztát hoz, azt viszem a komposztra. Jelenleg a giliszták örülnek neki, pár év múlva a növényeim.
2012. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
31%
Nyilván nincs rajtatok kívül senkije, örül, hogy valakinek adhat. Ha nektek ennyire jól megy, hogy finnyáskodhattok, biztosan van a környéketeken olyan idős ember, aki boldog lenne, ha valaki naponta főzne rá. Adjátok oda neki, és mindenki jól járt!
2012. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Ajjajjjj bajos az élet, nehéz igazsàgot tenni!
2012. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom szokott néha áthozni dolgokat(kész fertő a konyhája),hogy együk meg a gyerekkel(2 éves).

Na én a kutyának sem tudom odaadni,mert egy udvarban lakunk anyósékkal:(Így marad a kuka.

Inkább pazaroljak,minthogy valami bajunk legyen:(

2012. szept. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!