Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 14 éves lány vagyok. Tudnátok...

14 éves lány vagyok. Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a szüleim tavaly nyáron elváltak, őszintén...nincs is vele gondom. De anyu és és apu is megismerkedett valakivel, anyával mindig is jobb volt a kapcsolatom, vele is maradtam. De anyu egy olyan pasival ismerkedett meg aki 220 km re lakik attól a helytől ahol mindig is laktam. Anyuval maradtam és eljöttem vele...de elég súlyos lelki problémáim lettek itt...nagyon hiányoznak az otthoniak a barátok is és áh mindenki! Apához csak szünetekbe megyek, de sajnos oda sem akarok már nagyon menni mert sajnos 3 hónap és meglesz a féltesóm..:(((( és egyszerüen nem tudom azt megemészteni, hogy ilyen messze jöttünk és, hogy lesz egy féltesóm egy nyali fali nőcskétől. Itt vagyok 8-os és apu azt akarja, hogy oda menjek tovább tanulni anyu pedig azt akarja, hogy maradjak itt. úgy érzem mintha senki sem szeretne és csak a barátomra számíthatok aki az előző lakhelyemen lakik...úgy érzem, hogy apuéknál megjön a baba és le fog szarni engem. és télleg úgy érzem magam h senki nem foglalkozik velem a barátaim és a barátomon kívül, sajnos nem tudom megemészteni a dolgokat és lelki bajaim lettek ami vizeleti gondokkal jár és nagyon idegesítő pl orvosnál is ma voltam...azt se tudom h hova menjek tovább tanulni, mert egyik szülömet sem akarom megbántani...adnátok valami tanácsot?:((((
2012. szept. 13. 19:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A baba semmiképpen ne zavarjon. Nekem a féltestvéremnek az anyukája apám első felesége, és mi kezdettől fogva a legjobb barátnők vagyunk! Ha bármi bajom lenne, tudom, hogy ő lenne az, aki biztosan mindent megtenne értem!

Én sajna csak ennyiben tudok segíteni:/

Kitartás.

2012. szept. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Jövőre elkezdődik a középsuli.

Én általánosba útáltam azt osztálytársaim, de itt nagyon bírom őket.

Ha apukádnál mész középbe, vagy anyukádnál akkor is új közegbe fogsz keveredni 1 év múlva.

Ezt vedd figyelembe.

2012. szept. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De nekem akkor is hiányoznak a barátok és a pasim is...és nem nem mind1 az, hogy hol leszek..igen tényleg új közegbe leszek, de én a Dunántúlon nőttem fel és nem az Alföldön!! a baba...14 év korkülömbséggel mi nem leszünk barinők és igen is idegesít...
2012. szept. 13. 19:18
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Támaszkodj a barátodra és a barátnőidre,valamint ha jóban vagy az anyukáddal,akkor beszéljetek meg egy összebújós délutánt és adj ki mindent magadból. Hidd el te is megkönnyebbülsz,és anyukád is képben lesz! :) Sok szerencsét!
2012. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az alapján is dönthetsz, hogy melyik suli jobb, melyik érdekel jobban.
2012. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne sértődj meg, de szerintem nem a szüleid fogják eldönteni hogy hová szeretnél menni tovább tanulni. Keress olyan témát ami tényleg igazán érdekel és abban próbálj meg elhelyezkedni, ha nem megy akkor akár gimibe is mehetsz és később is ráérsz eldönteni hogy hová szeretnél menni tovább tanulni.
2012. szept. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A féltesód miatt ne aggódj, lehet hogy jól meglesztek, nekem az egyik féltesóm 23 évvel idősebb nálam és egész jól megvagyunk. :)
2012. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
nem szeretem apu bnöjét..egy nyalis HP..és még ronda is xd
2012. szept. 13. 19:27
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Azért a Dunántúl és az Alföld között van rendesen kulturális különbség. Nekem a családom egyik fele zalai, a másik jász-kunsági, szóval tudom miről beszélek. 14 évesen így új közegbe azért nem könnyű, főleg így. De szerintem meg fogod szokni, de ahhoz akarnod is kell. Ha azon keseregsz, hogy mit hagytál otthon, akkor nehezen fog menni. Nézd az új lehetőségeket, és itt nem csak az új emberekre gondolok. Az otthoni barátok meg... A XXI. század egyik előnye, hogy a kapcsolattartás hihetetlenül könnyű. Ok, hogy a személyes találkozás nehéz, de így is tudtok beszélgetni. Aki meg igazi barát, az is marad, mindegy mekkora a távolság - és ez részemről nem duma, én magam is tapasztaltam/tapasztalom folyamatosan.

A továbbtanulásban meg ne az befolyásoljon, hogy ki hol lakik, hanem azt az iskolát válaszd, ami a legjobban megfelel a céljaidnak. Mondjuk ez 14 évesen nem könnyű, de azért talán tudod, hogy szakmát szeretnél-e tanulni vagy valamilyen diploma a célod, és ha igen, akkor kb. milyen területen - ha jó vagy matekból de magyarból, töriből stb. nem, akkor ne menj egy humán gimnáziumba csak azért, mert az van nálatok. Döntsd el milyen jellegű suliban akarsz tanulni, és azok közül melyik a legerősebb, illetve az, ahol még tudnád teljesíteni a követelményeket. Ha az apudnál van, akkor menj oda, ha anyudnál, akkor oda. Mondd el ezt nekik is.

A baba meg ne zavarjon apudéknál. Nyilván egy kisbaba eleinte több figyelmet igényel, de az nem azt jelenti, hogy te el lennél hanyagolva, vagy hogy téged kevésbé szeret. 14 évvel leszel nála idősebb, te lehetsz neki majd a példakép, illetve az, aki vigyáz rá, akkor is, ha a szüleivel történik valami, aki mellé tud állni, ha gond van.

2012. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szeretned. Apád szereti, ezt viszont tiszteletben kell tartanod. Ahogy majd neki is tiszteletben kell majd tartania a te párválasztásodat. De szeretni nem kötelező, természetesen.

Sulit pedig olyat válassz, ami neked tetszik.

Így olvasva téged az esett le, hogy úgy érzed, mintha ketté lennél szakítva és nem találod a helyed. Nagyon rossz lehet. Talán egy jó pszichológus tudna segíteni.

2012. szept. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!