Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan osszam be úgy az...

Hogyan osszam be úgy az időmet hogy a főzés, takarítás stb mellett több időt tudjak az 1 évesemmel tölteni? Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Sokszor úgy eltelnek az órák hogy alig haladok a teendőimmel és úgy érzem vele is többet kéne lennem. pedig bevonom őt a dolgaimba és így jól elszórakozunk de néha ha visszanézem a napom, vicces hogy csak 1-2 dolgot csináltam meg (pl: csak főztem vagy csak takarítottam - több nem fért bele) és úgy érzem nem játszottunk eleget sem. Átlagban így néz ki egy napunk:

8-fél 9 fele ébred. Ő reggelizik én kávézok meg rendet rakok, picit játszunk.

elkezdek főzni, mosni stb ő elvan, fél 11 fele tízórai, aztán elálmosodik és elviszem aludni. addig én befejezem a dolgaim, megebédelek és készülődök a sétához. 12-fél 1 fele felkel, eszik, lemegyünk (sétálunk, játszótér) feljövünk, uzsizik, közös játék, önálló játék, aztán vacsi, fürdés, alvás. ez így olvasva nagyon szépen hangzik, de közbe 3szor szétpakolja a lakás összes szobáját én meg folyamatosan teszek veszek! hol utána, hol a saját dolgaim csinálom. segítségem nincs sajna, a párom dolgozik, rokonaim nincsenek a közelben. szívesen várom az ötleteket, tanácsokat, ki mennyi időt tud így babázni


2012. jún. 2. 17:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Én 2 gyerekkel próbálom mindennap megfejteni ezt a dolgot :) Amit jótanácsként írok, h akkor tegyél-vegyél , mikor alszik. Alvás után még 10-15 percig nyugiban vannak ált. akkor szoktam teregetni :)

2012. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! Fogadd együttérzésemet... Nekem ikerfiaim vannak, és rendkívül keveset alszanak napközben, a ház pedig óriási.


Annyi a praktikám, hogy hetente csak egyszer főzök, és amit lehet, lefagyasztok. Hét közben csak a fiúknak főzök, egyszerű de nagyszerű típusú kajákat, és néha bébiételt is bevetek, hogy időt spóroljak. Vasalni is csak a férjem ingeit vasalom, hogy tudjon miben dolgozni járni. Egy ideje bébiszittert hívok hetente kétszer, hogy kicsit meg tudjak állni, és tudjak haladni.

A kerttel nem tudok foglalkozni, az a férjem hétvégi dolga, és a háztartási munkáknak is csak a fontos részeit tudom megcsinálni. Így mindig úgy tűnik, hogy rend és tisztaság van, de nézze meg valaki az ablakaimat... több mint fél éve nem pucoltam meg őket... :P


Ha végképp nem megy másként, bekapok egy MagneB6-ot... :D

2012. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen, én is 2-3 napra főzök a családnak és bébikaját is veszek, hogyha sos kaja kell, ne arra keljen még várni, h összedobjak valamit. (ez a bébi volt)A nagyobbal picit könnyebb, de ő meg mostanában nem akar aludni...szóval van hogy együtt ténykedünk. Segít teregetni, (sokszor a földön landol a ruha...) segít főzni (megeszi a sárgarépát....), porszívózunk (a legkisebb fokozatra nyomom neki, mert a vákumtól nem bírja tolni...)
2012. jún. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod. Neki ez is nagyo jó, hogy játszva tanulj el a házimunkát. Ha beszélgettek, akkor a kommunikációja is fejlődik.


Szerintem ez sokkal jobb a gyereknek, ha anyával együtt dolgozgat, mintha csak játszana, reggeltől estig.


Mi is így vagyunk, együtt takarítunk - ő a porszívó műanyag csövét és műanyag fejét tologálja (én a fémet :))

Segít főzni: szitál, kever, nézi. Segít teregetni, ruhát hajtogatni.

Persze a felosást, fürdi takarítást nélküle végzem, hogy ne csússzon el, ne szívjon be vegyszereket.

Ő már 27 hónapos, de van egy 10 hónaposom is. A nagy olyan hihetetlenül házias, kis dolgos, addig nem megy fürdeni, amíg nem tette el a játékait.


A tesó most a szétrámolós korában van, de 2 gyerek mellett végképp nem lehet csak játszani. :)

Kb napi 30 percet tudok kizárólag vele tölteni. Persze van, amikor többet, de sajnos van, hogy csak ennyit.


Ja, és fősulira is járok mindemellett.

2012. jún. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

13 hónapos a kisfiam,én 22 éves vagyok nappalin,egyéni tanrenddel csinálom a fősulit,végzős vagyok,az a szerencsém,hogy párom sokat van itthon.

Szerintem teljesen jól csinálod,nem kell egész nap csak vele játszani.Nálunk a következő a helyzet.

Reggel 6-fél 7kor felkel Párom megeteti a kakaóval,majd 7-fél 8 körül reggelizünk,utána rendbe teszem,felöltöztetem beteszem a babakarámba.Felöltözöm,rendbe teszem a konyhát kb 10-15 perc,ha zhm van elmegyek arra,vagy vizsgám,ilyenkor a párom vigyáz rá,és Ő viszi a játszóra,Ők ketten mennek boltba.

Ha otthon vagyok,akkor ha szép az idő lemegyünk a játszótérre kb 1 órára,majd megcsinálom az ebédet,addig Ő alszik a kis teje/kakaója megivása után.

A másik verzió,hogy játszik a karámba amíg én főzök,vagy egy kicsit ül az etetőszékbe és eszi a kis gyümölcsöt,köles golyót,kekszet.

Ha vásárolni kell akkor rögtön megyünk vásárolni miután felöltöztem,és rendbe tettem a konyhát,és vásárlás után lemegyünk még fél-3/4 órára a játszótérre hintázni,csúszdázni,homokozni, a fáradtságtól függ.

Ha alszik délelőtt(jobb esetben) utána ebédel és játszunk kicsit bent,az autójával (száguldozik) vagy kipakolja,majd visszapakolja a zoknis ruhás fiókot stb.

ha jó az idő megint lemegyünk a játszótérre Apával együtt, kb 1-1,5 órára,ha nagyon fáradt utána alszik még 1-1,5 órát,persze előtte szik egy kis uzsit.Ha felkelt akkor játék van fürdésig,olyan fél 7-fél 8 között visszük fürödni a fáradtságtól függően,utána megeszi az esti tápszert és alszik.Miután elaludt elmosogatok,vagy a párom mosogat,be van osztva,elpakoljuk a játékokat,tornázom még egy 40-45percet.

Hétvégén van nagy takarítás akkor délelőtt takarítunk,segít porszívózni,jön mellettem,tolja porszívót,teregetésnél adogatja a ruhát,segít elpakolni is.

Párom rengeteget segít,szoktunk adni egymásnak egy kis kimenőt is, de ez főleg este az elalvása után szokott lenni,ha a nagyszülők vigyáznak rá akkor kettesben megyünk el valahova, a nagyszülőknél megetetik az állatokat együtt,virágot locsolnak.

Úgy gondolom,hogy sokkal többet tanul a tapasztalatokkal,ha segíthet,ha nézheti,ha kimegyünk a játszótérre, a gyerekek közé,mintha egész nap együtt játszanánk,ráadásul meg is unja,szinte csak a karámba játszik a játékaival ha szabadon mozog(ilyenkor zárva a konyha a wc és a fürdőszoba)akkor minden más érdekesebb.

2012. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia Szia! Első babám és 11 hónapos én a napokban változtattam pont emiatt mert most van abban a korban amikor még jobban tanítgatnom kell! Én nekem fél 9kor alszik el magától csak beviszem tápit megkapja elbúcsúzok és negyed óra múlva vissza megyek az üvegért! Szóval én beveszem reggel a lesz@rom tablettát :D és egész nap együtt vagyok vele lent a földön... Estére hagyok mindent azért figyelek napközben hogy ne maradjanak szét a dolgok nagyon de miután lefektettem akkor mosogatok és vacsit főzök így ebéd van másnap is hisz sok minden jó melegítve a gép napközben megy mert azt ő is szereti nézni ahogy forog meg pakolászik a fürdőben (a smink a mindene egyébként lány) :D kb. 2 adag megy naponta, ezt is miután lefeküdt terítem ki vagy mikor alszik du.!! Nagyon hálás nekem...látom rajta! Apukának is elmondtam az új házi rendet, nem ellenkezett :D
2012. jún. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ja, port is este törlök a porszívózással vagyok meglőve mert azt nem szereti visít, sír :( Így azt csinálom hetente egyszer szombaton olyankor párom viszi le! Néha gondolkozom hogy a szomszédok mit gondolhatnak hogy sötétben teregetek :)
2012. jún. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Sok hasznosat olvastam! Magne B6 ezen jót nevettem :D. Akik meg ikresek vagy tanulnak, hát le a kalappal előttetek! El szégyelhetem magam mellettetek. Mondjuk az a baj hogy én túl rend és tisztaságmániás vagyok, ezzel megnehezítem a dolgom, de már sokat változtam! :)
2012. jún. 3. 00:04
 9/11 A kérdező kommentje:
Teregetni, takarítani nagyon szeret a picim egyébként, nálam a főzés a necces mert a lábam alatt szeret lenni, vagy ha megunta bemegy a szobába ahol nem látom és akkor rohangálhatok hogy mit csinál, így meg lassan haladok. meg rosszabb is félbehagyni a főzést mint egy takarítást. de hát ez van. próbáltam már hogy este főzök mikor Ő alszik, de akkor meg ált fáradt vagyok és nincs kedvem hozzá. pedig az tudom hogy jobb lenne mert akkor főzés helyett vele lehetnék
2012. jún. 3. 00:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Bár nekem már másfél éves a lányom,de szinte semmi nem változott mióta megszületett. Ugyanúgy el tudok végezni, bár nem mondom vannak időszakok, pl fogzás, amikor kicsit neccesebb a dolog, de idáig sikerült!!


Most 28 hetes kismama vagyok,és mivel bejött a jó idő is alányom,szeret kinn lenni, így a következőképp alakul a dolog.

Ő 8 után kel, én felkelek 7 előtt picivel, és felrakom az ebédet. Ébredés után néz egy kis mesét, megissza a kakaót, kb 20 perc, utána öltözünk, megyünk a boltba. Ált. addigra megfő az ebéd, ha nem elzárom,majd folytatom ha hazaértünk.

Ő reggelizik,majd játszik,vagy a konyhában sertepertél szintén a lábam alatt,de már megszoktam. Vagy bemegy a szobába rajzolgat, vagy hoz egy könyvet, főzés közbe tudok így neki mesélni is. Takarítani szeret,jön törölgeti a port, pakolja nekem a székeket arréb ha porszívózok,teregetni is szokott segítnei.ablakot együtt takarítunk, ő öleltgeti az ablaktisztítót, felemelem befújjuk együtt az ablakot, vár míg megtakarítom

Utána játszunk, fél12 körül ebédel,majd 3-ig alszik,addig feltörlök, fürdőtakarítás,vasalás,netezés:):)

Ha felébredt már csak vele foglalkozom. Este fél 9kor alszik.


Remélem tudtam kicsit segíteni

2012. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!