Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 1 év az hosszú idő egy párkapc...

1 év az hosszú idő egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
A lány 19 éves, a fiú 23! Egy éve vannak együtt! Ennyi idő alatt mennyire tud elmélyülni egy kapcsolat, ha mind a kettő komolyan gondolja? Ez az idő mennyire csiszol össze egy párkapcsolatot? Mennyi az esélye a szakításnak ennyi idő után? Megbíznak már egymásban? Előre is köszönöm a válaszokat! Általános válaszokat kérek, nem olyanokat, hogy ez párfüggő...
2012. szept. 16. 13:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem.
2012. szept. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hat ez attol fug....

En egy eve vagyok a parommal es sok minden tortent ( meghalt az apukam, megszunt a munkahelyem) ezek a dolgok azert probara teszik a kapcsolatott, hogy akkor is meletted marad ha valami baj van, nem csak akkor ha minden szep es jo. Mi mindezek ellenere egyutt vagyunk es szeretjuk egymast. A volt parommal 5 evig voltam egyutt es szetmentunk kisebb problemak miatt.

2012. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Pedig ez bizony pár függő,és szerintem nagyban füg attól, hogy együtt laknak e,vagy "csak" járnak?
2012. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Nemcsak hogy párfüggő, hanem körülmény-függő is.

Nem mindegy mennyit voltak együtt, mit csináltak, miken mentek már keresztül.

Mi mire 1 évesek lettünk, túl voltunk egy családi katasztrófán, pár havi éhezésen (fél év után együtt éltünk), sok veszekedésen. Mivel jobbak lettek a körülmények, a párom nyugodtan kérhette meg a kezem mert tudta hogy kitartunk egymás mellett.

Most egy olyan kapcsolatban ahol mindkét fél anyucinál lakik és hetente háromszor látják egymást, ne adj Isten egy távkapcsolatban teljesen más a szituáció.

Ilyen dolgok csak akkor válnak egyértelművé, ha a pár komoly gondokkal néz szembe.

2012. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell a rizsa, egy év az pi.csa.

Majd 20 év után vagánykodjál.

2012. szept. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nem ártana elolvasni az egész szöveget ugyanis onnan rohadtul kitűnik h nem rólam van szó meg nem vagánykodás... úristen, aki nem olvassa el, legalább ne írjon választ és pofázzon be
2012. szept. 16. 13:26
 7/11 anonim ***** válasza:

1 év még nem garantál semmit.

Másrészt elég értelmetlen a kérdés. Mennyire tud elmélyülni.. Milyen mértékegysége vagy fokozatai vannak az elmélyülésnek? :D

És nem az idő csiszol össze két embert, hanem a közös élmények, gondok, öröm, a kölcsönös tisztelet. Az sem mindegy hogy az alatt az 1 év alatt mennyi időt töltöttek együtt.

A szakítás esélyét pedig nem lehet megmondani. Vannak akik együtt öregszenek meg, vannak akik 10 év múlva elválnak és a gyermekelhelyezési per tölti ki minden idejüket, vannak akik békében elválnak másfél év után.

2012. szept. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

El tud mélyülni ha a megfelelő emberrel találkozik valaki.

Az Én párom 3 hónap után megkért,nemsokára összeköltöztünk,pont 1,5 év ismertség után ,házasodtunk össze,és csak azért nem előbb,mert nem volt elég pénzünk rá.

De persze ,1 év lehet kevés is,lehet szakítás is a vége,nem az idő számít.Volt 7 éves kapcsolatom,azt hittem,megbízhatok benne,de kiderült,hogy nem.

2012. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sorba megyek a kérdéseiden: 1 év nem hosszú idő (bár ilyen fiatalon már egy hónap is soknak tűnhet egyeseknek). El tud mélyülni, ha komolyan gondolják. Össze is csiszolhat két embert, formálhat a jellemeken minimálisan. A szakításnak 30 év után is mindig van esélye, ez 50-50%, vagy szakítanak, vagy nem, bármi közbejöhet (anyagi gondok miatt elhidegülés, megcsalás, stb.). Jobb esetben kialakul a bizalom, de már sokkal hamarabb, mint egy év. Rosszabb esetben még évek múltán sem bíznak egymásban - erre példa a beteges féltékenység, amikor a pár egyik tagja folyamatosan a másik nyakában lóg, követi, elolvassa az e-mailjeit, SMS-eit. Vagy a kialakult bizalmat lerombolhatja egy megcsalás, ami után mégis együtt marad a pár, viszont a bizalmat nagyon nehéz helyreállítani.


Ezek voltak az általános válaszok. Leírom az én példámat: 18 éves vagyok, a barátom 24. 2 éve vagyunk együtt. Akkor is hosszúnak éreztem a kapcsolatot, mikor fél évesek lettünk, egy évnél meg pláne, most, hogy a második évfordulónkhoz értünk meg egy örökkévalóságnak tűnik a kapcsolatunk. Elmélyült a kapcsolatunk, sokat beszélünk a jövőről, együtt képzeljük el. Összecsiszolódtunk nagyon, az elején voltak kisebb súrlódások, nézeteltérések, de megtanultunk alkalmazkodni a másik természetéhez, szokásaihoz, elvárásaihoz, persze kompromisszumokat kötöttünk, nem váltunk pincsikutyává. Mindketten bízunk a másikban, soha nem jutott még eszembe, hogy esetleg félrelép a párom, és ez fordítva is igaz, de nem csak ilyen téren bízunk egymásban, hanem úgy teljes mértékben, 100%-osan. Sajnos mi még nem lakunk együtt, de már ezt is tervezgetjük, egyelőre anyagi okok állnak az utunkban. Így is sokat vagyunk együtt napközben is, és hétből ötször minimum együtt alszunk vagy nála (van saját lakása), vagy nálunk. Szerintem jól fog működni az együttélés is, nem sok újdonságot hozhat, de természetesen mindketten úgy gondoljuk, hogy az eljegyzést és a házasságot meg kell előznie az együttélésnek, mert sok buktatót hozhat egy kapcsolatban a gyors házasság és az egyidejű összeköltözés. Sok esetben vezet a kapcsolat megromlásához, és a váláshoz. Reméljük, a mi kapcsolatunk elég edzett lesz már ehhez.

2012. szept. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is sokmindentol fugg. Nekunk pl az elso ev szornyu volt, sok volt a vita, nehezen csiszolodtunk, ezert 1 ev utan eleg szoros volt a kapcsolatunk. Most 2 eve vagyunk egyutt, es nagyon mely szerelmet erzek a parom irant, ismerjuk egymas dilijeit, mar az elso evben megtapasztaltunk minden negativ tulajdonsagot.
2012. szept. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!