Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon gonosz dolog várni a...

Nagyon gonosz dolog várni a válással, amíg egyedül is elboldogulok a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
A párom "eröltette" egy kicsit a gyerekvállalást. Természetesen én is szerettem volna, csak később. Én elég sokat változtam változtattam a hozzáállásomon a család érdekében, viszont azt látom hogy ő erre kb nem is hajlandó, csak ígérget és fogadkozik, de semmi sincs másképpen. (Felelőtlen költekezés, haverok, buli...) Már rájöttem, hogy ha ennyi idő alatt nem kapta össze magát, akkor ezután sem fogja. Legszívesebben már holnap elkezdenék csomagolni a bébikkel, de hiába volt nagyon jó fizetésem, és kapom utána a max gyedet, az nyilván semmire sem elég. Ha megvárom míg a kicsi eléri a bölcsis kort és újra tudok dolgozni, aztán lelépünk, az nagyon gonosz dolog? Vagy mit lehet még tenni? Egész biztosan nem fog szerintem megváltozni. Ha körbeugrálom, akkor azért csinálja a hülyeségeit, mert nyeregben érzi magát. Ha felhozom, hogy másképp kéne viselkednie, akkor elkezd azzal takarózni, hogy mások még mennyivel rosszabbak, mint ő... Csak azt felejti el, hogy olyanokkal szóba sem álltam volna. Ha nem vagyok vele jófej, akkor meg jön az, hogy ha itthon ilyen a hangulat, akkor miért is kéne neki jobban igyekezni. Ördögi kör. Tudtok vmit tanácsolni?

2012. szept. 17. 11:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
78%
Amiket írtál, azok alapján kicsit én is visszakozom. Nem olyan nagy a baj itt. Falkavezérharc van még köztetek, és lejátszódik, ami minden, gyermekkel otthon lévő nővel: én hozom a nagyobb áldozatot, ő szabadabb, ő lusta, ő alkalmatlan...Okos nő ezt az oroszlánszelídítést meg tudja oldani: gazdaságilag tervet, könyvelést készít, amibe bevonja urát, mert lehet, nincs is tisztában a dolgokkal. Kiírja számára a teljesítendő dolgokat, megtanítja arra, amire drága anyukája nem, milyen a gondos háztartási munka. Ha csak düh, sértettség,önsajnálat van benned, akkor érdemes még esélyt adni. Pl ha nem is pedáns, de van-e olyan erénye, ami hiányozna, ha nem vele élnél. Az én férjem pl felrakja a függönyt, megszereli a csapot, permetez...ezért elnéztem neki, hogy nem tüsténkedett a konyhában. Mára már a guta ütne meg, ha itt szöszmötölne állandóan mögöttem:)
2012. szept. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
Valaki irta, hogy undorrito dolog a penz miatt valakivel egyutt maradni. Szerintem meg az undorrito, hogy a ferfi kihasznalja a helyzetet, tudja hogy gyerek van, es a no ra van utalva, es igy viselkedik. En addig adnek neki eselyt, amig ujra tudsz dolgozni. Amennyiben addig nem valtozik, otthagynam, mert akkor semmi ertelme. Sajnos a szerelem olyan vak, hogy amikor terhes lettel tole, gondolom ebbe bele sem gondoltal. Sok no jar igy, en sajnalom mindet!
2012. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
49%
Akkor válsz el, amikor akarsz. Miért lenne gonosz dolog? Ez olyan lépés, amit jól meg kell gondolni a gyerekek érdekében.
2012. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

az írásod alapján sztem sem olyan nagy a gáz. én mondjuk tudtam.-ismertem annyira a leendő férjem hogy úszni fog néha olajban a konyha és folyni fog a mosatlan a mosogatóból, ah én nem csinálom meg utána... idegesít néha de emlékeztetem magam- szakasztottam szagoljam.nem ezért szerettem meg anno sem, hanem a sok más jó tulajdonsága miatt.

a cigi, sör dolog gázabb. de van remény. a férjem fél éve szokott le a cigiről. sokkal jobb!!! de amíg ő nem szánta rá magát fűt fát összehordhattam erről...

2012. szept. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
23%

Párod erőltette a gyerektémát... Persze! Nyilván az egészet a párodra kell kenni. A gyerekvállalás pont nem olyan téma, amit rá kell hagyni a másikra, ha szeretné. Szóval ez közös döntés volt.

Igen, szemét dolog lenne várni vele. Ha menni akarsz, menj, ne csak akkor, ha már biztos anyagi háttér van mögötted, sőt talán beújítasz egy másik pasit, legyen hova menni... Ne légy gerinctelen féreg!

2012. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
83%
Szerintem nincs ebben semmi gonoszság. Egyszerűen előre gondolkodsz. Mi értelme együtt élni egy olyan emberrel, aki megváltozott és a sok beszéd ellenére sem képes változtatni a viselkedésén. Ha szuper apa lenne, azt mondanám, hogy megéri a nyűglődés, de így minek? Az meg hogy akkor elválni, mikor már dolgozol és anyagilag el tudod tartani a gyerekeidet, szerintem ez teljesen racionális gondolkodás, éppen az, amiről a párodnak fogalma sincs. Lehet észheztér, ha elhagyod lehet nem, vannak emberek akik képesek változni és vannak akik nem.
2012. szept. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is ebben a cipőben járok.

Bár én közöltem ezt a férjemmel,hogy addig maradok amig ujra nem kezdek dolgozni.Bár engem megcsaltak...mindegy.


A gyerek megélhetése fontosabb nekem,mint hogy gonosz vagyok e vagy nem.

Verhetem én a mellem,lehetek menő és elköltözöm azonnal de akkor csak a fiammal szúrok ki.

Ha nem változik a párod és tényleg menni akarsz akkor tedd meg,de csak ha van munkád a gyereket ne tedd ki nélkülözésnek.

Párodon is múlik ez miért ne támogathatna addig is.

2012. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
22%

Szervusz kedves Kismama!


Csak azért szólítlak így mert azt írod, hogy bébieid vannak. Ha rossz a megszólítás, kérlek bocsáss meg.

Az én feleségem és az én tapasztalataiból merítem, amiket most írok. Egyedül vagy sokat a gyerekekkel, és úgy érzem, hogy ez nem elégít ki teljesen. Egy kicsit beszűkült a látóköröd és azt hiszed, hogy az elköltözéssel a legcsekélyebb dolog is megoldódik, pedig csak garmadával fognak jönni a bajok.


Kérlek, hogy ne költözz el. Nem csak a pénzért.

Szeret a férjed? Gondolj bele! Érezz bele! Ha te vagy neki a NŐ, akkor mi a fenét akarsz ugrálni. Ha rád mint nőre csodálattal néz, és esze agában sincs más nőre nézni, akkor mi a fene esett a fejedbe.


Amiről írsz, mintha egyáltalán probléma lenne, az olyan múlandó dolog, hogy magad is meglepődsz rajta.

És ne téveszd meg magadat. Ne gondold, hogy ha egy másik férfit találsz, az majd ugyanúgy fogja szeretni a férjeddel közös gyerekeidet, mint ahogyan a férjed. Ha igazán szereted a gyermekeidet, és az ő érzéseik is számítanak neked, akkor próbálj meg a férjeddel úgy kommunikálni, hogy mond el a megfigyeléseidet, az érzéseidet neki, de minősítés szemrehányás és ítélet nélkül. Ha ezeket érzi meg a szavaidban, akkor azonnal védekezésre kényszeríted, és nem lesz képes meghallani azt, amit mondani szeretnél neki. Még akkor sem, ha a szíve mélyéről akar megérteni téged.

Lehet, hogy nem tud jól szeretni téged, úgy ahogyan te igényled. Hát tanítsd meg neki. Egészen biztos, hogy nem gondolatolvasó. Azért, hogy te valamit gondolsz, és érzel biztos, hogy még abból semmit sem fog fel, vagy érzékel belőle. Egyszerűen máshogy jár az agya, mert férfi. És halkan megjegyzem, hogy annak a férfinek is máshogy fog járni az agya, akit tenni fogja neked a szépet, és elcsavarja a fejed, ha hagyod. és ráadásul soha sem fogsz tudni megbízni benne, hogy balóban úgy szereti a gyerekeidet, mint a sajátjait. Ne akarj uralkodni a férjeden. Nem pesztrálni kell őt. Ne akraj minden lépésébe beavatkozni. Az hogy elmegy a haverjaival. Az nem megcsalás. Ha hűséges hozzád az jó alap, akkor még arra lehet építkezni. Jut eszembe. Isten nagyon gyűlöli az elválást. Tényleg mi is volt az eskütökben, amikor ünnepélyesen egy egész életre fogadalmat tettetek egymásnak. Ha szabad idéznem, hogy jóban rosszban sem egészségében sem betegségében sem boldog, sem bodolgtalan állapotában nem hagyom el. Ha ilyen magasrandű dolgok nem vezérelnék az életünket, akkor olyanok lennénk, mint az állatok. Sőt rosszabbak némelyik fajtánál. Te most csak a saját pillanatnyi érzelmeidet akarod kiszolgálni. De ez az út becsap téged. Minden nőnek és minden férfinek eljön, vagy eljöhet az életében, amikor különböző dolgok, gonosz lelkek megkísértik. Mert ne gondold, hogy minden gondolat a mi fejünkből pattan ki. Te egy felelős érett személy vagy igaz. Az érzelmeken uralkodni kell, és mindenki arra tesz fogadalmat, amikor esküt tesz egy életre a házasságára a házastársához való hűségére. Mert mindenkinek meg megtetszik egy másik, csak elfordítja a szamét és a gondolatait, hogy az érzelmein is uralkodjon. Mert igenis az érzelmeinkért is felelősek vagyunk. Egy felnőtt férfi is azért felnőtt, mert abban gyakorolja magát, hogy hűséges legyen, és hogy a családjáról gondoskodjon. Akkor is igaz ez, ha a mostani gazdasági helyzetbenez nehezen vagy nem mindig jön össze. Ugyanúgy egy felnőtt nő is azért felnőtt, mert nem csavarja el minden kicsit kinyíló, vagy arra hejlandó férfi fejét, és nem a kizárólagos egyedüli érdekeit, érzelmeit keresi. Az a világ, amiben ti éltek valahogy túl egyszerű. Legalábbis ahogyan felfogjátok. Értsd meg kérlek a kifejezést, mert túl megszokott, és mindannyian elmegyünk mellette. Elválni nem lehet, mert olyan nem létezik. Az hazugság. Attól válunk el, akivel egy darabig egy úton együtt mentünk, és elágazik az út, és nekem erre visz a dolgom a másiknak meg amarra. Az elválás. Házasságból kilépni sem lehet. Azt csak eltörni lehet. Mert hogy nagyon súlyos töréseket eredményez az biztos. A párodban is, a gyerekeidben is, és mégha nem is vagy most hajlandó belátni és meglátni, hogy azoknak a kicsiknek is van lelke, és bizony törést okoznál a kis lelkükben. És nem utolsósorban a magadéban is hatalmas törést okoznál, mégha most nem is látod előre. Az majd később válik égetővé. Isten valamit összekötött bennetek. ÉS valóban nem tudja ember azt szétválasztani. De eltörni igen. Soha többé nem lesztek már olyanok, mint a házasságkötésetek előtt. Te magad sem. Felkészületlenül és külön képzés nélkül megyünk bele egy kapcsolatba, és egy házasságba. De ez még nem jelenti azt, hogy úgy is akarunk vele bánni. Nagyszerűnek teremtett téged az Isten. Mert az vagy. Élj úgy. Amiben most részed lehet, azt pedig élvezd ki! Mert bizony anyira sokan sóvárognak egy kis picibaba után. És nem adatik meg nekik. A párod erőltette? Lehet. Ahogy írod. De mégis valami különlegesen szépben lehet részed, ami most neked megadatott. Emberi kísértés esett rajtad. A Gonosz el akarja venni tőled, amit Isten neked adott. A boldogságodat, az örömödet. A párodat, a házasságodat. Az anyagi biztonságodat, a jóléteteket. Mindent el akar venni tőled. Még az életedet is. Mert megmondta róla az ÚR, mármint Jézus Krisztus, a gonoszról, a Sátánról, hogy ő a hazugság atyja, embergyilkos volt kezdettől fogva. Istennek meg abban telik kedve, hogy leleplezi, és az ördög munkáit lerontja. Nem a világ csábításai fognak téged felépíteni. Isten az aki megtart téged, és felépít. A családot mint intézményt pedig ő alapította. Erősen őrzi. Abba is gondolj bele, hogy azt mondta Isten, amikora férfit már megteremtette, hogy nem jó az embernek egyedül. Szerzek néki segítőtársat hozzá illőt. Neked sem jó egyedül. Ha aszerint rendezed be az életedet, ahogyan Isten tervezte, akkor meg fogod találni a boldogságodat. Isten a feleségeket a férjeiknek segítőtársul adta. Nem azért, hogy a feleségük uralkodjon rajtuk. Viszont Isten sok mindent rendelt, amit neked feleségnek jogod van megkapni a férjedtől. Hát kérjed is tőle. Ezekben Isten maximálisan melletted lesz.

Gondoskodjon rólad, és a gyerekeidről. Ha te megkívánod őt őneki is adnia kell magát neked, mint ahogyan neked is adnod kell magad neki. Most már egyikőtök sem a magáé, hanem a másiké. Ha manipulálni akarjátok a társatokat, azzal, hogy megvonjátok magatokat, a kedves társaságotokat, a beszédeteket tőle, csak egyet értek el vele. Beteg lesz a lelke, a szíve. Meg van írva “a halogatott reménység megbetegíti a szívet”. Hadd élvezzen benneteket a férjetek. amikor csak rátok néz, amikor hallja a hangotokat, amikor kacérkodsz vele. És mindenben hadd élvezzen téged. Már csak abban is hogy egy szobában tartózkodtok. Engedd meg neki, hogy öröme legyen benne, benned. Mert öröme telik benned. Te egy különleges kincs vagy Isten áldásokat adott neked. Te pedig kincsként és áldásként a férjednek és a családodnak adattál.


Nem mondom csak, hogy Isten áldjon meg benneteket, mert tudom, hogy megáld. De kívánom és kérem is Tőle.

2012. szept. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!