Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Névnap: nem logikusabb akkor...

Névnap: nem logikusabb akkor tartani, mikor a legtöbb embernek eszébe jut?

Figyelt kérdés

A problem a következő: annak idején belém verték, hogy májusban van a névnapom, viszont amióta az eszemet tudom, családon kívül mindenki szeptemberben köszönt fel, mivel akkor is van egy. Mi lenne erre a jó megoldás?

Kétszer egy évben nem akarom tartani, de lehet, hogy mégis az lenne a célszerűbb? Egyszer a saládnak, egyszer a barátoknak? Hasonló problémával küszködő emberek véleményét várom :$



2012. szept. 17. 21:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor van névnap, amikor te tartod, mert te vagy az ünnepelt. Ha a szüleid nem veszik figyelembe az akaratodat és a döntésedet, akkor várj 18 éves korodig, és utána mondd meg, hogy ez van. Onnnatól már nagykorú vagy, senki sem szólhat bele abba, hogy mit miért csinász (persze ezzel a teljes felelősség is jár a tetteidért). Akár meg is változtathatod a nevedet, ha úgy tetszik.
2012. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Még annyit: Nem érv az, hogy "sok dolgom van, azért nem jutttál eszembe". Ha valakit szeretsz, ha valaki számít, ha valakihez kötődsz, annak bizony megjegyzed a névnapját, születésnapját - ha nem bízol a memóriádban, akkor van notesz vagy okostelefon vagy bármi, ami tárolja és szól időben.


Anikó nevű: sajnálom, tudom érzel. :(

Régen én is ezt tettem, mert szeretek adni, örömet szerezni másoknak. Balek viszont nem vagyok. Mivel visszafelé nem jöttek a köszöntések, hanem rendre "elfelejtették", azokét, akik ezt teszik, én is ignorálom. Nem felejtem el, de már nem számít. Csak annak adok, akitől kapok is.

2012. szept. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én is Zsófi vagyok. :)

Hasonló volt a problémám, a családom belém verte a szeptembert. Nekem viszont a május szimpatikusabb, így mikor kirepültem és családom lett szóltam, hogy májusban tartom.

Egy év múlva anyám egyiken sem köszöntött, úgy megsértődött, azóta mindenki elfogadta. :)

Állj a sarkadra. A te névnapod, azért van több is, hogy választhass.

2012. szept. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

utolsó: valószínű azért "verte beléd" a családod a szeptembert, mert az az eredeti, tényleges Zsófia névnap.


üdv

Zsófi

2012. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
örülj neki, hogy kettő van, én megünnepelném mindkettőt (persze ajándékot nem várnék el, a rendesen se szoktam, de tökjó lehet, ha eggyel többször mondják, hogy boldog névnapot :)
2012. szept. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Én nem Zsófi vagyok. :)
2012. szept. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Miután barátnőmnek ugyanaznap van a szülinapja, és tegnap párhuzamosan azzal, hogy én neki a bulit megszerveztem, ők a hátam mögött megszervezték nekem a névnapit is, azt hiszem, egyértelmű. Anyám nem ujjongott, de elfogadta, mikor közöltem vele. Itt pedig lényegében senki nincs, akit korábbról ismernék, így akkor tarthatom, amikor én mondom :)
2012. szept. 21. 10:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!