Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy felnőtt...

Hogyan lehet egy felnőtt embernek túltennie magát azon, hogy az apja nem szereti és sosem szerette?

Figyelt kérdés

A legjobban az fáj,hogy mintha élvezné is ha bánthat,beszólhat valamit,vagy kritizálhat.

Próbáltam már arra gondolni,hogy nem adom meg neki az örömöt,azzal hogy magara veszem vagy sírok. Ez ideig óráig működik,de ha eszembe jut még most is sokszor rosszul érzem magam.

A kérdésem elsősorban nem arra irányul mit tegyek,már nem lakom vele,így a bunkó megjegyzéseit nem kell már hallgatnom.Inkább arra lennék kíváncsi,mit mondjak magamnak ,hogy túl tudjak ezen lépni,hogy vegyem semmibe őt,vagy hogyan utáljam meg.

Sajnos az ő viselkedése miatt a testvéremmel szemben irigy és féltékeny voltam egész gyerekkoromban,de már mindketten flenőttünk és megbeszéltük ezt,nagyon jóban vagyunk .


2012. aug. 18. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez a helyzet áll fent. Sosem szeretett, de ezt csak a temetésekor tudtam meg és így, hogy egyre nagyobb leszek, megértem a dolgokat. 17 vagyok, 4 éve halt meg..


Igazán nagyon nem tudsz tenni semmit.

2012. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%
Ugyanúgy kell feldolgozni, mint azt, hogy millió tapló ember van. Ő sajnos az apád, bár csak biológiai értelemben. Egy komplexusos csökevény az összes ilyen, a nála gyengébb felett érzett hatalom által érzi úgy, hogy ő mégiscsak valaki. Iszik amúgy?
2012. aug. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Ne-ne-ne!


Idefigyelj kisanyám (bocs ha f*szod van)


Ne engedd, hogy bármilyen vele kapcsolatos érzésed meghatározza azt ami és aki vagy, mert akkor ő győzött, érted? Ha sírsz miatta, ő győzött, ha mérges vagy miatta, ő győzött, ha szomorú vagy, ő győzött.


Nem engedheted meg hogy befolyásolja bármit is teszel. Az vagy aki vagy, és ő már nincs az életedben töbé. Csak egy rossz álom amit szépen hátrahagysz és idővel elfelejtesz. Menjél dolgozni és tanulni, akkor nem fog ezen járni az agyad sem, valamint élj tudatos és felelős életet, ezáltal erősítva a kontrollt önmagad felett.

2012. aug. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem iszik egyáltalán,tisztességes ember,dolgozik ,anyagilag mindent megadott a családjának. Csak valahogy a másik gyereke lett a kedvenc. Nekem pedig mindig olyan megjegyzéseket tett amikkel tudja nagyon jól,hogy megbánt,szóval nem egy félresikerült viccre vagy haosnlóra kell gondolni. Szemétkedik,amit én csinálok vagy mondok az soha nem jó ,hogy nézek ki stb .. az elvárásai felém mindig 15* akkorák voltak mint a testvérem felé
2012. aug. 18. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Jó, hogy nem kell vele lakni. Jó, hogy a testvéreddel jóban vagy, gyerekkorban a féltékenység természetes.

Apa:

Akkor tudod túltenni magad, ha "elengeded". Addig fogva tart, nem ereszt. Akkor tudod elengedni, ha megbocsátasz neki. -Apám, megbocsátok neked! -mondd ki akár napjában többször, hangosan. Nem kell, hogy hallja apád- mert csak vitát kerekítene belőle: nincs mit, miii van? miért? -és ez teljesen felesleges. Szenvedsz, ezért elég egyértelmű, baj van, nem kell ezt megvitatni. Nagyon jó volt a kérdés:

"mit mondjak magamnak ,hogy túl tudjak ezen lépni"

De felesleges, hogy "megutáld" Az megint egy lelki bilincs, csak más színű, előjelű, de ugyanolyan lelki bilincs, mint ami rajtad van most.

- Apám, megbocsátok neked!- mondd, rezegjen a levegő, a hogy áramlik a tüdődből, rezegjen körülötted a levegő, a világ. Hidd el, működik.

2012. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én magasról lesza.nám, nem foglalkoznék vele. Nem értem, te mért nem teszed ezt.
2012. aug. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha felfogod, akkor először csak racionálisan fogod fel: azaz tudod, hogy nem szeret, hogy nem szeretett soha. Ez az első szint. A legtöbb ember már innen is elmenekül, mert képtelen elviselni az igazságot.


Aztán, ha tovább is merészkedsz a lélek ösvényein, akkor egy idő után elkezded valóban átélni azt a mérhetetlen sok kínt, fájdalmat, szenvedést, ami a szavak mögött van: "Apám soha nem szeretett engem, megvetett, nem törőd9tt velem" stb.


(Én most szenvedek ezzel. És elmondhatom, hogy nem kispályás szenvedés.)


Aztán, amikor meggyászoltál mindent, egyszer csak eljutsz az engedés és megbocsátás szintjére: azaz valóban szabad leszel tőle, is, a múltadtól is. Ha eljutsz ide - nem könnyű út -, akkor mindegy, hogy él-e vagy nem, mindegy, hogy mit mond, hogy mit tesz, hogy a múltban mit tett és mit nem: egyszerűen lepereg rólad. Mintha egy réges-régen látott ismerős lenne csak, akihez valamikor volt közöd, de ma már néha a nevét is keresgéli kell.


Ez az igazi megszabadulás. :)

2012. aug. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%
Egyszerűbb lenne úgy, ha tudomásul vennéd, hogy nem minden ember alkalmas szülőnek. Aki pedig a saját gyerekét nem képes szeretni, az selejt. Nem kell sok időt pazarolni rá, kidobott idő. Keresd olyan emberek társaságát akik szeretnek és elfogadnak téged, egyre kevesebbet fogsz gondolni rá. Ezt a megbocsátás dolgot sem kell túlzottan erőltetni, vannak dogok, amik nem megbocsáthatóak, egyszerűen tompul majd a fájó emlék.
2012. aug. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Fel tudod dolgozni!

Én is feldolgoztam, és még sok más ember is, velem is ugyanez volt, se anyám, se apám rám se ba.szott.

Fájt, fájt, sírtam, szenvedtem, aztán jobb lett.

Szembe kell nézni vele, el kell fogadni, aztán enyhülni fog a fájdalom és jobb lesz.

Amikor szembe nézel a ténnyel az tényleg fáj, olyan, mint egy műtét.

Fáj, de szükséges.

Aztán lassan begyógyulnak a sebek, és jobban leszel!

2012. aug. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, most olvastam el a többi választ, úgy van, ahogy a 7-es válaszoló mondja, csak ő bővebben írta le, mint én.


Ro.hadtul fáj, persze, de muszáj, hogy fájjon, ez valóban egy gyászmunka, de szükséges a szembenézés, és aztán biztos, hogy jobb lesz.


Nekem is jobb lett, nem hogy jobb lett, nem is érdekel már!

Ők a szüleim, ezt dobta a gép, felneveltek, most már én felelek magamért.

Nagyon fájt, de hidd el, hogy most már abszolút nem érdekel!

Nem is sírok rajta, elfogadtam, jól vagyok!


Neked is sikerülni fog!

2012. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!