Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan varja el, hogy fizesse...

Jogosan varja el, hogy fizessem a lakber felet?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elunk a parommal. Annak idejen kozosen kivettunk egy lakast. Semmink nem volt mindent kozosen vettunk meg. En napi v heti rendszeresseggel kaptam a fizum igy igazabol az mindig elcsorgott kajara stb. O pedig havonta kapta igy hat a nagyobb kiadasokat o alta. Pl. agy, etkeszletek... Stb. A lakbert mindig felesbe fizettuk. Aztan kulon mentunk ... En elkoltoztem es a ruhaimon es a sajat butoraimon kivul semmit nem vittem el. O osszejott vkivel majd parhonap mulva ide koltozott a csaj. Vegul szakitottak elment. Mi kibekultunk. Ismet osszekoltoztunk bar en nem ide fizettem lakbert 1 honapig mert fenn tartottam a masik alberletet. Nem akartam megint ugy jarni mint elotte. Ezt akk meg is ertette. De aztan anyagiokokbol megis csak jobb vt ugye ha egy lakast tartunk fenn foleg, hogy kozbe jott a fogorvos ami rengetegbe kerult. Mind1 is 2 honapja ismet felesbe fizetunk. Kaptam egy uj munka lehetoseget. Ami teljes ellatassal van dupla fizetessel es csak heti egy ejszakat toltenek itthon. Megbeszeltuk hogy bevallalom mert igy megszunnenek a kiadasaim egyedul a telefon szamlam maradna. Es a lakber is kevesebb lenne, mert csak egy emberre szamolnanak. (egyszer veletlenul buszken "elkotyogta" hogy a masik csaj nem fizetett amikor 1utt voltak). A lenyeg, hogy amikor beszelgettunk mi lenne ha el vallalom a munkat. ( papirra irtuk ki mennyit keresne, kinek mennyi lenne a kiadasa stb) nem volt szo arrol, hogy fizetnem kellene a rent felet. Most amikor mar meg volt az elbeszelgetes es visszahivtak, hogy megfeleltem mehetek holnap proba munkara es ha sikerul vasarnap beis vonulok. Tegnap benyogi, hogy remeli azert a lakber felet ezutan is fizetni fogom... Lemeredtem. Es nem erzrm jogosnak. Mert belement, hogy csak heti 1 napot legyunk eggyutt azert hogy vegre ne csak honaprol honapra eljunk. Es tudja jol hogy igy napi 24 oras szolgalatba leszek na meg azt is h ha ugyanugy mindent fizetnem kell kint felesleges bevonulnom. A beszrlgetes vege az lett, hogy bejelentette: akkor ez igy nem fof mukodni.

Sajnalom ha hosszu lett es ossze vissza irtam de most is epp munkaba rohanok. Szval szerintetek jogosan varja el?

Novemberben lesz 2 eve, hogy eggyutt vagyunk.Ebbol kb 5 honapig kulon voltunk. Soha sem voltunk igazabol kozos kasszan.

21/N


2012. szept. 21. 14:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Ne fizess!

Ugyan milyen jogon várja el? Ha soha nem voltatok közös kasszán, egyébként is abszurd a kérdés.

Jobban jársz, ha vége lesz ennek a kapcsolatnak.

2012. szept. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Megkockáztatom, hogy azért (is) akart veled újra összejönni, hogy kevesebb lakbért kelljen fizetnie. Tudom, kegyetlenül hangzik, de benne van a pakliban.


Eszedbe ne jusson, nem vagy köteles semmit fizetni! Költözz külön, éljetek függetlenül egymástól anyagilag, és ha emellett szerelmi viszonyotok is alakul, ám legyen, de az anyagiaktól függetlenül! Amíg nem erősödik meg a kapcsolatotok egy újabb tényleges összeköltözéshez és közös kasszához, addig mindenki állja a saját költségeit, mert ennek hosszú távon csak az az eredménye, hogy minden pénzt - amit egyébként magadnak félretehetnél - rá fogsz költeni az ő lakhatására. Ne légy balek!

2012. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Heti egy napot vagy otthon, az havi 4-5 nap. Mi jogon kéne neked a felét fizetned? Meg ki tudja, mit csinálna a másik 6 napban, talán valami nőcit hordana fel megint ingyen lakni? Szerintem hagyd ezt a pasast a fenébe, magad sokkal jobban boldogulnál!
2012. szept. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem várja el jogosan!

Ennek a pasinak többet ér a pénz, mint te.

Igaza van a 2.válaszadónak. A leírásodból nekem is az jött át, hogy érdekből jött veled össze ismét.

S amit elvárna tőled, az csak megerősíti ezt a tényt.

2012. szept. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Költözz el és ne foglalkozz vele többet, bármennyire nehéz is, ha még szereted. Nem érdemli meg hogy vele legyél.
2012. szept. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
74%

Az utolsó mondatod alapján, hogy -ez így nem fog működni- és ha teljesen el is pakolsz a lakásból, akkor nem jogos, hogy kéri a felét a lakbérnek.

Mert ugye két verzió van:

1. Együtt laktok, a munkahelyeden vagy hat napot, és egy napra haza tudsz menni.

2. Nem éltek együtt, épp csak együtt jártok, te bent laksz a munkahelyeden, és heti egy alkalommal találkoztok.


Gyakorlatban mindkettő ugyanúgy néz ki, viszont elviekben nagy különbség van.


A kérdésed alapján akkor azok a párok, ahol pl. kamionsofőr a férj/élettárs, akkor náluk is a férfi ne fizessen semmi rezsit a lakásba, mert csak néhány hetente van otthon, épp csak adjon egy heti "lakbért" a feleségének arra az egy hétre amikor otthon van?


Ezt neked kell érezned, hogy milyen szinten van a kapcsolatotok.

2012. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%
Ha már úgyis bentlakásos lehetőséget kaptál, én kihasználnám. Elhagynám ezt az önző pasit, és járnám a saját utam!
2012. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%
Ha eleve csak egy emberre számolják a lakbért, miért kéne felesben fizetnetek? 4-5 napot töltesz ott a lakásban havonta, ha annyira ragaszkodik hozzá, hogy fizess, akkor számoljátok ki, hogy mennyit kell arányosan belefizetned. Mondjuk 30 napos egy hónap, ebből te ott laksz 5 napig, ő végig a 30 napig. Az az 5 napot, amit ketten töltötök ott felesben fizetitek, a többit pedig ő egyedül, mivel akkor te ott se vagy, se vizet, se áramot se semmit nem használsz.
2012. szept. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
90%

Véget venne a kapcsolatnak ha nem fizetsz? Milyen már ez?

+ Te nem is élsz ott. Csak saját magára kell fizetnie.

Szerintem felejtsd el ezt a szerencsétlent.

2012. szept. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Rettentő kicsinyes a pasid. Én nőként sem kérném a páromtól a lakbér felét, ha csak heti egyszer van nálam... ez vendégség és nem együtt élés :)

Szerintem kezdj el nézelődni másik pasi után. 21 éves vagy, találsz eleget.

2012. szept. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!