Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megéri ez nekem vagy kihasznál...

Megéri ez nekem vagy kihasználnak?

Figyelt kérdés

Unokatesóm idén 6-as és nem megy neki az angol. Mivel nagynéném egyfolytában jajgat, hogy milyen kevés a pénzük (vagy igaz, vagy nem) nem járhat angoltanárhoz unokatesóm, hanem nekem kell(ene) segítenem neki. (Bezzeg a nővére, másik unokatesóm 18 éves, több mint egy éve jár némettanárhoz, német tanfolyamokra, plusz teljesen feleslegesen, de már jogosítványa is van, egy év alatt a semmiből 2-3 száz ezret elköltöttek rá.) Mivel én jó vagyok angolból, tavaly még csak hozták a házi feladatot, hogy csináljam meg, de mostanában már magyarázzak is neki. Megtenném szívesen, ha idefigyelne, de miközben magyarázok neki a haját piszkálja és tekergeti, nem figyel rám. Visszagondolva mindig is így volt, de most erősödött bennem, hogy kihasználnak. Általában pénteken délután jön, én nem tervezek soha semmi programot, pedig lenne mit, de nem. Tegnap is, mint minden pénteken vártam, de nem jött. Ötre jött volna, de mivel még fél hétkor sem volt sehol, felhívtam nagynénémet, hogy jön-e. A válasza az volt, hogy osztálybuli vagy mi van nekik és ott van. Nem akartam hirtelen felindulásból mondai semmit, egy kis bájcsevegés után leraktam telefont. Na de mégis, nem kellene nekem szólni, ha nem jön??? Akkor persze lóf*asz a v*lagamba, ha nem érek rá egyszer kedden, amikor ugye a péntek van megbeszélve. Egyértelmű, hogy kihasználnak, természetesen ingyen pazarlom rájuk minden péntek délutánomat, de semmit nem ért meg unokatesóm, csak megcsinálom a háziját utána nem figyel.

Gondolom már kiderült, hogy nem a kedvenc rokonaim, de mégis hogyan mondhatnám meg nekik kulturáltan, hogy vége, többet nem vállalom a korrepetálást?


2012. szept. 22. 14:54
1 2
 11/14 nevem-senki ***** válasza:

Utolsónak igaza van! Nagymaminak festette lakását a férjen. Megegyeztek az árban, mindenki jól járt..., persze nagymami elkezdte a szokàsos szöveget; még ezt is, még azt is fesd ki lelkem..., persze ingyen. :)

A munkának àra van. Mindenki jól jár, hiszen egy óra 1500/2000 forint.

2012. szept. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

10: Ha a családban kölcsönösen működnek ezek a dolgok, akkor nem is kell pénzt kérni érte.

Na de a kérdező ha már tesz egy szívességet és rááldozza valakire az idejét, akkor az a minimum, hogy az illető odafigyel, időben szól ha más programja van, és természetesen megköszöni. Ha nem is fizet, de valamit szerintem illene adni a másik félnek.

2012. szept. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 nevem-senki ***** válasza:
Igen, ez a lényeg..., a kölcsönösség. Magától kellett volna értékelnie, honorálnia a segítséget. Ha mást nem, legalàbb egy tábla csokit átküldhetett volna.
2012. szept. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szia

4. válaszoló vagyok

tavaly az intézetis barátnőmet korepetáltam nagyon sok tantárgyból

ő figyelt oda adóan lelkiismeretesen próbálta tanulni amit kellett

és pénzt nem kértem mert barátnőm meg mert intézetis

és az intézetis nevelő nem is egyszer küldetett vele a segitségemért csokoládeét meg ilyen apróságokat

pedig nem is kellene foglalkozni a vele

akkor a nagynénédnek alapvetően adni kellett volna valami apróságot

2012. szept. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!