Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul vagy tényleg...

Én látom rosszul vagy tényleg úgy van, hogy a családban azért segíteni kellene egymást?!

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkám. Ezt el is panaszoltam a nővéremnek és mondtam neki, hogy ha tud valami munkát akkor szóljon már nekem, mert fontos lenne. Erre közli velem, hogy az ő munkahelyén a főnök most vesz fel új embereket, de az a munka nem nekem való meg amúgy is...Tehát csak terelt! Amikor ő volt ilyen helyzetben akkor én segítettem neki önéletrajzot írni meg hasonlók. Most ne értsetek félre nem azt várom el, hogy más találjon helyettem munkát, hanem hogy segítsen, ha tud.

Apukám a másik fele ő is tudott volna egy munkalehetőséget de nem szólt.

Szóval egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet segíteni a másikat...


Csak nálunk mennek így a dolgok vagy másnál is így van???


2012. szept. 23. 14:15
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy azért nem ajánlanak be, mert nem vagy alkalmas. Elképzelhető, hogy nem merik elmondani. vagy elmondták, de te nem akartad megérteni.

Egyébként pedig: de, a segítségnyújtás normális. Ez az alap családon belül. Csak nem mindenhol megy így.

2012. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Alapjáraton segítjük egymást, viszont már két éve én se találok munkát, és mikor kérdezősködtem hogy anyámnál meg nővéremnél van e üresedés, mindketten egyből hogy nekem az nem fog menni, meg fárasztó lesz, meg nem fogom bírni...nem hogy oké próbáld meg..nem, mert nem fog menni ezt így közölték velem.
2012. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen segíteni kellene egymást.

Az én családom segit amiben tud,viszont férjeméknél az a helyzet mint nálatok.Az ő nővére is alig segitett anno munkát találni,aztán végül nagy nehezen megtette.De amint jött egy probléma a melóhelyen(nem férjem hibája),a nővére ellene fordult.Fontosabbak voltak neki a munkatársak mint az öccse.

Sajna ez van.

2012. szept. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Igen segyteni kellene egymást!Én legalábbis biztos hogy segítenék a tstvéremnek,amire ő viszont fordítva nem hajlandó!Én már 1.5 éve nem találok munkát,vagy is találok de mindig bele választok vagy csak ez jut nekem,mert hol kirúgnak mondván nem kell már ember,vagy nem fyzetnek ki azt amit ígértek,vagy a régebb óta ott levő kollégák kicsinálnak és fölényeskednek,vagy egyszerűen éppen nincs semmi munka.Nekem ez a tortúra már 1.5 éve tart és jobbról balra cspódom és egy szenvedés az életem.A testvérem a világ egyik legazdagabb országában él évek óta és nagyon jól keres,a párja szintén nagyon jól kres és nagyon nagy ismeretségi körük van nekik.Én már sokszor sszóltam neki hogy akár mosogatói állás vagy bármi kuli munka érdekelne csak ha tud szóljon mert bármit bevállalok.Mindig valamit kitalál hogy én azt úgy sem csinálnám és hogy nem ilyen egyszerű és hasonlók,holott tudom hogy tudna szerezni ha nagyon akarna éa a párja is mert nagyon sok embert ismernek ott kint.Az emberek elfelejtik honnan jöttek és az mindegy hogy testvér e vagy sem ha neki meg van a kis élete és boldog,akkor nem törődnek más gondjuk bajukkal.Én rájöttem hogy a legjobb ha minnél több emberrel megpróbálok ismerkedni és hátha akad olyan aki segít és be ajánl engem.Szóval ha család ha nem,én rájöttem hogy az ember magára számíthat csak!Ebben a 1.5 évben rájöttem hogy akinek meg van a kis élete és boldog az vajmi kevés aki segít azon akinek segítségre lenne szüksége.
2012. szept. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Kedves első!

Ezt jól megállapítottad látatlanban...! Egy eladói állást szerintem eltudnék látni, de lehet hogy te jobban tudod nálam.


Akkor úgy látom, hogy a családon belüli jóindulat másnál is megmutatkozik..."tökjó"!!!!

Nem hiába mondják, hogy "segíts magadon..."

2012. szept. 23. 14:35
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit tennék hozzá hogy mindig is szorgalmas voltam és a munkában oda tettem magam bárhol voltam és bármilyen szvr melót csináltam becsülettel,ezt ős is tudja rólam azért nem is értem miért nem segít legalább megpróbálni.Azt mondom hogy egy link alak lennék vagy lettem volna,akkor megérteném a dolgot.De így nem értem...szóval én sem értem hogy egy két családon belűl miért nem segítenek egymásnak az emberek.Én már elfogattam hogy ilyen a világ ezen változtatni nem tudok,minden magamtól telhetőt megteszek hogy elöbbre jussak,a dolog lényege hogy az ember ismerkedjen és szerezzen sok barátot és sok emberrel ismerkedjen meg,mert sokszor ők többet segítenek mint a családom.
2012. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
27%

ma 14:23


Első!!Majd ő eldönti hogy alkalmas e vagy sem!!Ne a családja döntse el hogy mire alkalms ő vagy sem...ha a családja azt mondja nem tud kenyeret sütni az nem biztos hogy valójában így is van,max ők nem tudnak róla!!

Ha az esélyt sem adják meg neki akkor nem derűl kis hogy alkalmas e vagy sem..mivel ki sem próbálhatta..max nem őt veszik fel,de veszteni valója senkinek nincsen..ennyi

2012. szept. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Majd a főnök aki felveszi eldönti hogy alkalmas e vagy sem...nem hiszem hogy a családjának kellene kimondani az ítéletet..vicces
2012. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
71%

Jajj, kérdező, miért dühöngsz? Az első ezt írta: "Lehet, hogy azért nem ajánlanak be, mert nem vagy alkalmas." LEHET! Látatlanban ennyit írni, hogy LEHET, szerintem nem akkora k.csögség, főleg, hogy azt a kérdésedben sehol nem közölted, milyen munkakörről van szó. Istenem, hogy rögtön leharapják az ember fejét. Komolyan olyan ez a gyakori, mint egy gumiszoba.


Egyébként megjegyzem, a legtöbb helyen az eladói állást eladói képesítéshez kötik.

Amúgy igazad van: ha más segítségét kevésnek találod, valóban segíts magadon.

2012. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
83%

Igen, szóval azért van egy határ. Én például tudom, hogy valaki X munkára nem alkalmas. Nem fogom beajánlani a munkahelyemen. Egyrészt leégetem magam, ő is leég, másrészről pedig ha ő valami hülyeséget csinál állandóan hallgathatom, hogy oldjam meg, én hoztam ide és talán a saját állásom is kockára teszem.

Ennyit nem ér.


Idegen helyre boldogan beajánlok akárkit, de a saját munkahelyemre nem.

2012. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!