Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul vagy tényleg...

Én látom rosszul vagy tényleg úgy van, hogy a családban azért segíteni kellene egymást?!

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkám. Ezt el is panaszoltam a nővéremnek és mondtam neki, hogy ha tud valami munkát akkor szóljon már nekem, mert fontos lenne. Erre közli velem, hogy az ő munkahelyén a főnök most vesz fel új embereket, de az a munka nem nekem való meg amúgy is...Tehát csak terelt! Amikor ő volt ilyen helyzetben akkor én segítettem neki önéletrajzot írni meg hasonlók. Most ne értsetek félre nem azt várom el, hogy más találjon helyettem munkát, hanem hogy segítsen, ha tud.

Apukám a másik fele ő is tudott volna egy munkalehetőséget de nem szólt.

Szóval egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet segíteni a másikat...


Csak nálunk mennek így a dolgok vagy másnál is így van???


2012. szept. 23. 14:15
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Most mondhatjátok, hogy majd a főnök meg stb, nem tudom jártatok-e már így, de elég kellemetlen tud lenni.


Ez nem a kérdezőre vonatkozik, de mivel nem ismerjük nyilván azt sem tudjuk milyen munkákra alkalmas és mire nem. Teljesen természetes, hogy mindenki mindenre nem alkalmas.

2012. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
47%

ma 14:52


Itt nem arról van szó hogy idegen vagy nem idegen helyre.Tudom a kérdező esetében most erről van szó...de pl nálam nem erről volt.Pedig nekem 3 szakmám van és érettségim,plusz egy nyelven beszélek és mind emellett még sok mindenhez értek és plusszban még olyat is bevállanék ami kuli munka.Nekem ennek ellénére még sem segített senki sem.Pedig én tényleg szorgalmas vagyok és dolgozom mint állat és ezt tudja a testvérem is..és még sem.Még a mai napig nem jöttem rá hogy miért nem segít ha esetleg úgy van...mert a természetemmel sincsen gond.

2012. szept. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
39%

ma 14:52


Ez csupán önzőség és irigység!Ha ő felveszi akkor felveszi,onnantól nem ate gondod bajod az hogy kirúgják e vagy sem és a főnöknek ha van egy kis esze akkor nem téged fog okolni mind ezért,ha nem elkönyveli annak hogy ez az ember nem ért hozzá vagy büdös neki a munka.De ha te rendessen teszed a dogod és mindig is tetted akkor a főnököd nem téged fog elő venni és nem téged fog hibáztatni,mivel nem egy gyereket szereztél be hanem egy felnőttet aki felelőséget vállal magáért,onnntól meg már nem a te sarad..

2012. szept. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
70%

Persze, ez így is működne, egy szép tökéletes világban.

Csak épp nem azt éljük.


Ha én lennék a főnök és egy megbízható dolgozóm ajánlana valakit, az egy remek ajánlólevél lenne, nyilván előnyben részesíteném mondván nem véletlenül ajánlja, biztosan jó munkaerő.

Ha viszont kiderül, hogy nem oké, akkor kivágom az újat és kap az is, aki ajánlotta, mert ez nekem pénzkidobás volt és az ő szava sem érne sokat a szememben.

2012. szept. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
43%

Ha viszont kiderül, hogy nem oké, akkor kivágom az újat és kap az is, aki ajánlotta, mert ez nekem pénzkidobás volt és az ő szava sem érne sokat a szememben.



Hát elég előítéltes egy ember lehetsz...

Én egyszer beszereztem valakit egy volt munkahaelyemre aki valóban jól dolgozott de nem tetszett neki a munka és nem úgy teljesített,egyik reggel egyszer csak nem jött be melózni.A főnök oda jött hozzám és azt mondta hogy nyugi nem te tehetsz róla te csak segítettél valakinek.Nem mindenki olyan vaskalapos és szemellenzős mint te,hanem átlátja a tényeket és a helyzeteket!Na ezt hívják jó főnöknek!Belőled viszont nem lenne az!!

2012. szept. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Jah, mert mindig pátyolgatni kellene.

Ez nem így működik. Vannak olyan emberek akikben megbízunk és adunk a véleményére is, de hogy adjak egy olyan véleményére, aki baromságot javasolt?

Oké, tulajdonképp nem az ő hibája, hogy az nem jól dolgozik, de nekem ez egy havi bérkidobásomba került, mert bíztam benne.

Szóval lehet jókodni és nem vaskalaposnak lenni, akinek bírja a pénztárcája, de aki egyszer megégeti magát, az inkább odafigyel, hogy következőleg ki véleményére adjon.


Ilyen gazdasági körülmények között pedig nagyon is sokat számít az az 1 havi fizetés, + most megint keresni mást, aki lehetőleg tud is dolgozni.

2012. szept. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Én nem dühöngtem csak reagáltam rá.

És úgy gondoltam, hogy nem akkora dolog lenne a nővéremnek pár jó szót mondani a főnöknek rólam, ha jelentkeznék arra az állásra. Mivel én eddig mindig segítettem neki, hozzáteszem most is. Vigyázok a kisfiára míg ő dolgozik. Egy szó nélkül teszem. Pedig meg sem kérdezte, hogy elvállalom-e vagy sem. Hozza én meg vigyázok rá. Nincs is ezzel semmi baj mivel nincs munkám. De a gesztus hiányzott.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2012. szept. 23. 15:22
 18/34 anonim ***** válasza:
45%

ma 15:12


De igen!Rz így működik!Egy jó fönöknek kell lennie szociális érzéknek és empátiának!Legalábbis nem gond ha szorúl belé.Nem az a jó főnök aki ossza a parancsokat és csak a teljesítményre megy,hanem az a jó főnök akibnen van egy kis emberség és ezáltal megfelelő munkahelyi légkört teremt!

Mivel te egy másik felnőtt embert szereztél be,nem egy kis gyereket ezért ahogy munkában áll,az az ő felelősége és nem a tied!Miértdobott ki pénzt?Nem dobott ki semmit,mivel ő is dolgozott tehát ő is megtermelte azt a pénzt és nem egész nap cigizett.Nem vagyunk egyformák,de én így látom a dolgot és a továbbiakban erről nem is fogok veled vitázni.De ha esetleg egyszer főnök akarsz lenni akkor erőssen gondolkodj el rajta hogy belekezdjél e,mert ilyen hozzá állással jönni menni fognak nálad az emberek azt garantálom..

Nem húzhatod rá más hibáját egy olyan emberre aki valakinek ráadásul segíteni akart..részemről befejeztem mert nem egy hullámhosszon vagyunk úgy gondolom!

2012. szept. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
73%

Hát tényleg nem vagyunk egy hullámhosszon, mert én nem értek ezzel egyet.

Ez nem azt jelenti, hogy a főnökben nincs empátia, vagy emberség. Csak elvárja a jót, azt hiszem joggal.

És tényleg pénzkidobás, ha nem úgy dolgozik, ahogy kéne. Rengetegen állnak sorban munkáért, biztos akad közöttük olyan, aki képes is elvégezni. Rendben van, hogy segíteni akart, én is segítettem,őt veszem előtérbe, de akkor elvárom, ha már én voltam olyan kedves és kivételt tettem, akkor olyat hozzon, aki alkalmas a munkára.

2012. szept. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
46%

ma 15:27


Igen és azt honnan fogod tudni hogy az aki bellibbenik az utcáról az mennyire lesz alkalmas?Még ennyire sem..ott kit fogsz hibáztatni??Ott is a dolgozó többi részét vagy majd keresel valami bűnbakot?Hülye felfogásod van...

2012. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!