Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én látom rosszul vagy tényleg...

Én látom rosszul vagy tényleg úgy van, hogy a családban azért segíteni kellene egymást?!

Figyelt kérdés

Jelenleg nincs munkám. Ezt el is panaszoltam a nővéremnek és mondtam neki, hogy ha tud valami munkát akkor szóljon már nekem, mert fontos lenne. Erre közli velem, hogy az ő munkahelyén a főnök most vesz fel új embereket, de az a munka nem nekem való meg amúgy is...Tehát csak terelt! Amikor ő volt ilyen helyzetben akkor én segítettem neki önéletrajzot írni meg hasonlók. Most ne értsetek félre nem azt várom el, hogy más találjon helyettem munkát, hanem hogy segítsen, ha tud.

Apukám a másik fele ő is tudott volna egy munkalehetőséget de nem szólt.

Szóval egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért nem lehet segíteni a másikat...


Csak nálunk mennek így a dolgok vagy másnál is így van???


2012. szept. 23. 14:15
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Segíteni kellene, de nem mindegy, hogy hogyan és mennyire. Pályázz, és a magad erejéből keress munkát, ne várd a sült galambot. Lehet, hogy a nővéred nem akarja hogy a munkahelyén is ott legyen egy családtag. Érthető.


Ha otthon nem megy, keress munkát külföldön. Én is azt tettem.

2012. szept. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
64%
Szerencsétlen kérdező! Úgy tűnik, te tényleg idióta lennél az eladói állásra is, mert ott emberekkel kell foglalkozni, és megérteni, mit akarnak. Engem 0%-ban értettél meg. Egy családi példából indultam ki: édesanyám nem keres állást a nővéremnek, mert tudja, hogy szégyent vallana vele. Ezt sajnos, én is így látom. Ezért hoztam ezt példának, és SEMMIFÉLE ROSSZINDULAT NEM VOLT BENNEM FELÉD. Gratulálok, most már van.
2012. szept. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
A családomból nekem a bátyám és édesanyám segített, amikor nem volt munkám. Illetve a szomszédunk, de ő nem családtag. (Még a nagymamámnak is sokat köszönhetek.) A húgom és az apám nem segített, sőt... Amikor nekem nem volt munkám, a házból nem mentem ki mert nem volt olyan ruhám, amit felvehetnék, vagy útiköltségre nem volt pénzem. A húgomnak nincs most munkája de neki vannak cuccai, mindig becsusszan egy-egy ezres innen-onnan (mindig kell valamire...). Apának sincs munkája, de mindig van mit inni, mindig van pénz cigire. Aztán ha engem kirúgnak, akkor megint nem lesz miből még munkát keresni se... És ahogy észrevettem, az ilyen emberek mindig aranyosak tudnak lenni, ha nekik nincs, de ha neked kell valami azonnal hátat fordítanak. Az biztos, hogy akik nekem segítettek, annak én nem fogok hátat fordítani, ha szükségük lesz rám.
2012. szept. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
Milyen fura, hogy még ennyi idő után sem tudok indulat nélkül beszélni az akkori helyzetemről. Látszik mennyire megviseli az embert a munkanélküliség. Ezt talán nem is szabadna összekeverni a családdal. Végül is nem ők tehetnek a mostani állapotokról. Mindenkinek magának kell helytállnia, és ha segítenek az jó, de nem szabad elvárni.
2012. szept. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!