Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi esély van rá, hogy egy...

Mennyi esély van rá, hogy egy cigánynak meg egy magyarnak szöke hajú, kék szemű gyereke lesz?

Figyelt kérdés

2012. szept. 12. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem sok mert a sötétebb szem és hajszínt "erősebb" gén hordozza de azért nem lehetetlen ha a magyar szülő családjában sokan vannak szőke kék szeműek..
2012. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a párom anyja cigány, nekem pedig apám az, szóval bennünk van vonó:D

A nagyobbik gyerekünk szőkésbarna hajú, kék szemű.

A kicsi pedig szőkésbarna hajú, zöld szemű.

2012. szept. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
61%
Nálunk egyikünk rokonságában sincs roma, viszont középamerikai származású igen. Mind a ketten barna hajúak és barna szeműek vagyunk. Párom szülei közül az egyik kék szemű, nekem magyar ágon kék szemű nagyszülő és még több más közvetett kék szemű rokon. Külföldi származásúak között pedig fekete bőrű rokonom is volt. A kislányom mégis szőke kék szemű:) Nagyon hasonlít az egyik nagyszülőre aki szintén szőke-kék (a párom családjában). Úgy tudom csak akkor van rá esély, ha mind a két családban van kék szemű rokon a nagyszüleitekig visszanézve és legalább egyikőtök szőlei közül az egyik kék szemű. Nálunk ez stimmelt és be is jött. Soha nem gondoltam volna, hogy kék szemű kislányom lehet majd egy szintén barna szemű apukától. Örülök, mert én mindig irigyeltem a gyönyörű kék szemű lányokat.
2012. szept. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 krisztivan ***** válasza:
Nagypapa cigány(szőke és kék szemmel),nagymama magyar(barna haj és szem). Lányuk szőke kék szemű lett.Feleségül ment egy igazán barna hajú és szemű cigány fiúhoz és szült neki egy szőke kék szemű kisfút:-))
2012. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Voltam kórházban a kicsivel,volt egy cigányasszony,de ekte,a férje is,mind a 6!!! gyereke szőke,kékszemű!!!Nem tudom hogy csinálták!!!!!!Akivel volt,az is tejfel szőke volt,sokáig azt hittem nem is az övé.
2012. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha a cigánynak is volt kékszemű, szőke felmenője, akkor simán lehet.


A barna ugyan domináns, de 2 allél felel pl. a szemszínért, hiába domináns a barna, ha mellette van recesszíven egy kék, akkor örökölhet a kicsi mindkét szülőjétől egy-egy recesszív, kék szemért felelős gént, így az ő szeme kék lesz.

Plusz a ritkán előforduló mutációk is eredményezhetik ezt.

2012. szept. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Remélem a fiunk barna lesz a lányunk meg szőke :-)
2012. szept. 12. 22:19
 8/15 anonim ***** válasza:
20%
Téves hogy a sötétebb domináns a kék dominánsabb mint a barna.De van a neten rá program,bejelölöd nagyszülőkig,testvérekig és % kiadja a lehetőségeket.
2012. szept. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én már egy csomó szőke hajú cigány gyereket láttam! De szerintem ők bebarnulnak felnőtt korukra...
2012. szept. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát, bennünk is van vonó, na nem 100%-ban, de van a felmenőim között. A férjem magyar.

2 fiam van, az egyik szőke hajú barna szemű, kicsit kreolabb bőrű. A másik barna hajú zöld szmű, fehér bőrű. Szóval nálunk jól összekeveredtek az örökölhető tulajdonságok, nem az lett,hogy az egyik "sötétebb" a másik világosabb típus tisztán.

2012. szept. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!