Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi a szülési tarifa ma?...

Mennyi a szülési tarifa ma? Mondjuk ha nem fogadott orvosról van szó, hanem az ügyeleten szülök, az épp ott dolgozó orvosnál? Tudom, hogy mindenkinek más a tárcája vastagsága, de van-e olyan, hogy "Illik adni minimum összeget? "

Figyelt kérdés
Nem sajnálom én erre a pénzt, de inkább költeném a gyermekemre, mint egy dokinak a júniusi nyaralására....
2011. máj. 19. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ügyeletesnek miért adnál? Megjegyzem, hogy az utolsó 2 percre esik csak be, addig max a védőnőt látod, ő jobban megérdemelné...
2011. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én az ügyeletesnél szültem ,és nem adtam neki semmit.szülésznőt fogadtam,de ő is ismerős volt,neki csináltattunk egy ajándékkosarat.A szülésznő csinál szinte mindent.
2011. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szülésznőt akartam írni...


Első

2011. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha ügyeletesnél szülsz illetve a szülésznőd is ügyeletes akkor egy filléredbe nem kerül. Nekik ez a dolguk, ezért kapják a fizetésüket. Nincs olyan, hogy illik adni. Ha szeretnél és teljesen meg vagy elégedve akkor adsz egy minimális összeget, vagy bort/bonbont vagy bármit.
2011. máj. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ügyeletesnél szültem, és nem adtam neki pénzt.
2011. máj. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi is az szulesi tarifa??? Miert kellene fizetni ha egyebkent fizetsz tb-t....nem ertem a kerdest magat sem. Kolsd a pici babadra es ne ilyen hulyesegekre, kulonben is ok ezert fizetest kapnak. Te kapsz vkitol plusz penzt a munkaltatodon kivul ha dolgozol??
2011. máj. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt fogadott orvosom,de koraszülött lett a baba,és abban a kórházban ahol ő dolgozott nincs koraszülött ellátás,így átvittek egy másik kórházba,és ott az ügyeletes orvosnál szültem.kk. 5 percig volt a közelemben a szülés alatt. Nem gondoltam,hogy pénzt adjak neki,de egyértelmű volt,hogy arra várt. Ugyanis másnap bejött a kórterembe, és mondta menjek már az orvosiba,mert megnézné a gátsebet. Akkor még a nővér is ott volt amikor a vizsgálat zajlott. Aztán egymásra néztek,és a nővérnek hirtelen kikellett szaladnia "ottmaradt a tollam valahol" sztorival. Na ekkor kellett volna nekem a pénzt adni az orvosnak. Persze nem kapott. Elköszöntem és kimentem,aztán többet nem is láttam,pedig még 1 hétig ott voltam. A zárójelentést is a nővérek adták ki. Aztán több embertől is hallottam,hogy aki ezt az orvost megkéri,hogy legyen az orvosa,akkor ő előrre kéri a 110.000 ft-ot.
2011. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van!!!! Én is úgy voltam vele, hogy, ha már egyszer ügyeletesnél akarok szülni, az ugyanolyan körültekintően, és teljes körűen kell h. ellásson, mint akit felfogadok. Sok olyanról hallottam már, hogy fogadtak fel orvost és 10 percet alig volt a szülőszobán, de a markát tudta tartani... A sok eszű kollégáim viszont nyaggattak, hogy jaj mekkora biztonság érzetet ad, ha van egy bizonyos ember akihez fordulhattak... De az is igaz, hogy ha könnyű lesz a szülés akkor is könnyű lesz ha megtömök egy orvos zsebet, és akkor is ha nem...és fordítva..... Nem fogok adni, már biztos, egy vasat sem....
2011. máj. 20. 13:04
 9/10 anonim ***** válasza:
na latod :))ne is adj, inkabb a picurkadra koltsd es ne izgulj vigyazni fognak hisz az a dolguk!!!:)
2011. máj. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez a tömöm a dokit, hogy különleges bánásmódban részesüljek, nem csak a szülészetre jellemző, hanem az egészségügy minden területén. Miért kell, hogy jobb ellátást kapjon valaki, mert tejelt a dokinak? Az a dolga, lássa el becsülettel. Azért tanult és tette le a Hippokratész-i esküjét.
2014. aug. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!