Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó szülők hogy osztjátok...

Dolgozó szülők hogy osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

Nekem nincs gyerekem, csak munkám, meg kutyám, de még így sincs semmire időm. A lakás az mindig úszik, rendetlenség, mosatlanok, főzni nem szoktam, és pl. el sem tudom képzelni, hogy hogyan tudnék egy kis sportot beilleszteni a napirendembe.


Aztán ilyenkor mindig rájövök, hogy vannak akik két gyerek mellett dolgoznak, és még háztartást is vezetek. Hogy csináljátok ezt az időzsonglőrködést? Én el se tudom képzelni egyelőre, hogy hova férne bele a napirendembe egy gyerek. Elmesélitek a napirendeteket? Csak kíváncsiság...


2011. jan. 7. 20:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Én a munkát, a gyereket, a háztartást még megfejeltem egy mesterképzéssel is az egyetemen. Hát soha nem unatkozom. Fogalmam sincs, hogy csinálom. 4-5 órákat alszom és soha nincs olyan, hogy leülök szusszanni egyet. A legdurvább az egészben, hogy még élvezem is. ;-P
2011. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1 kisfiunk van, most ő a munkám napi 18 órában, mert 6 órát alszom éjjel, amikor épp ő is alszik. De én mindig is rendben tartottam a lakásom, szóval nem volt ilyen gond, most is ha hagyja, gyorsan összepakolok utána napjában többször is, játszani is jobban szeret, ha nincs mindenfele játék. Főzni ritkán szoktam, eddig nem is tudtam volna mellette, most 11 hós, nem túl régóta főzök, de csak gyors és egyszerű kajákat pl. milánói, riszeshús. Párom késő éjjel jön haza a munkából. Délelőtt 10-ig szokott itthon lenni, ő kel reggel a kicsihez, addig tudnak együtt lenni gyakorlatilag.

Most azért nehéz, mert ugye a kicsitől, ha nem akarja, semmit sem lehet csinálni, hiába mondok most még bármit is neki. És nem épp egy ülő Budha típus. Élvezd ki az életed, amíg lehet. Itt olvashatod, hogy nagyon nehéz. Legalábbis nekem és sok kisbabás ismerősöm szerint is. Nem gondoltuk volna.

Reggel 6-fél7 ébredés, peluscsere, öltözés, tápszer, játék

9-fél10 tízórai, játék, séta, alvás, főzés

fél 1 ebéd, peluscsere, játék, alvás

3-4 uzsi, játék

híradó alatt fürdés, tápszer, altatás 8-kor alszik


Én ilyenkor még pakolászok, pl. a fürdőben, konyhában, amit csendben lehet. És ilyenkor tudok a gép elé is ülni. Napközben meg amerre járok a lakásban, amit meglátok, megcsinálom, pl. viráglocsolás. Porszívózni szinte mindennap szoktam, akkor követ, de van hogy fel kell venni, és akkor egy kézzel nyomom. Kitartás és kreativitás kell sokszor.

2011. jan. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én beadtam a gyereket a gyámhivatalhoz, így van időm malmozni az asszonnyal, de egyébként ajánlom még a torpedót.
2011. jan. 29. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!