Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kérheti az apa...

Ilyen esetben kérheti az apa a gyerekét?

Figyelt kérdés

A pasinak nem volt komoly kapcsolata a lánnyal, nem is tudta, hogy teherbe esett, és örökbe adta a gyereket.

Utólag kiderült, és az apa magához szeretné venni a gyereket. A gyerek 5 éves.


2012. szept. 25. 08:55
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
Apasági nyilatkozat? A leírás alapján az nem nagyon volt...
2012. szept. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Nem volt.
2012. szept. 25. 09:03
 3/38 anonim ***** válasza:
Hát számomra is elég furcsa, de ha csak együtt éltek és nem volt apasági, akkor sok köze nincs az apának a gyerkőchöz. Úgy tudom. Pont a napokban mesélte valaki szintén örökbefogadás kapcsán.
2012. szept. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Apuka most jött rá hogy van az intézetbe egy gyereke aki már 5 éves???Eddig nem is látogatta a kisgyereket???Gondolom akkor a nevén sincs?!A gyámhivatalnál kell érdeklődni ,intézetnél.Lehet kell dns teszt is ha az egyezik akkor szerintem megkaphatja a kisgyereket.De az illetékes gyermekotthonnál érdeklődjön ahol a gyermek él.
2012. szept. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Nem gyerekotthonban él, egy család fogadta öröbe 1 évesen.
2012. szept. 25. 09:06
 6/38 anonim ***** válasza:
95%
Örökbe adta-az azt jelenti,hogy családnál van.Jó ott neki nem kell onnan is kiszakítani.
2012. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 nevem-senki ***** válasza:
93%
Ha örökbe adta a gyermeket, akkor az apa már semmit nem tehet.
2012. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:
Esetleg nem hivatkozhat arra, hogy ő ebbe nem eggyezett bele, vagy ilyesmi.
2012. szept. 25. 09:09
 9/38 anonim ***** válasza:
97%

Nem!!! Basszus, ez nem így működik! Ehhez a gyerekhez hivatalosan az égvilágon semmi köze nincs, neki már jogilag az örökbefogadói a szülei. Ők nem is kereshetik, majd a gyerek, ha kíváncsi rájuk, esetleg felkeresheti őket, de neki is csak 18 éves kora után fogják kiadni az adataikat.

És a gyerek érdekei hol maradnak? 5 évig élt egy családban, ahol volt apukája és anyukája, akiket szeret, erre jön egy vadidegen, hogy igazából én vagyok az apád, úgyhogy elviszlek magammal?? Még szerencse, hogy ilyen tényleg nem fordulhat elő.

Bocs, de nagyon felhúztam magam a kérdéseden.

2012. szept. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 nevem-senki ***** válasza:
100%
Egyértelmű, h nem volt apasági nyilatkozat, hiszen akkor az apának is le kellett volna mondania a gyermekről, h örökbe lehessen adni. Az örökbeadàs végleges, nem lehet tenni semmit, adatokat sem fogsz kapni. Ez az eljàrás az örökbefogadó szülőket is védi.
2012. szept. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!