Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben kérheti az apa...

Ilyen esetben kérheti az apa a gyerekét?

Figyelt kérdés

A pasinak nem volt komoly kapcsolata a lánnyal, nem is tudta, hogy teherbe esett, és örökbe adta a gyereket.

Utólag kiderült, és az apa magához szeretné venni a gyereket. A gyerek 5 éves.


2012. szept. 25. 08:55
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor már sajnos nem lehet mit tenni, az örökbefogadás végleges. Az anya sem kérhetné vissza, az apa sem teheti, még akkor sem, ha hivatalosan apa lenne - sajnos úgy tűnik, soha nem volt az.

Ugye a házasságban élőknél (és azt hiszem, újabban a regisztrált élettársi kapcsolatnál is) van a vélelem, hogy a férj (élettárs) az apa, egyébként elismerő nyilatkozatot kell tenni...

2012. szept. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
75%
Jól értem? Az apa elől el lett titkolva hogy apa lett? Majd most hogy kiderült van egy gyereke, szeretné őt ? Hát faramuci egy helyzet, de simán elképzelhető hogy az apa jó apa lett volna, ha tud a dologról. Az anya meg szégyellje magát, ha ennyi nem volt benne, hogy legalább tájékoztatja az apát hogy van egy gyereke.
2012. szept. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Pont így volt utolsó.

És most az apa nem tudja hogyan is lehetne a gyereke közelében, és nevelhetné ő.

2012. szept. 25. 09:56
 14/38 anonim ***** válasza:
47%

Sehogy. Hála Istennek Magyarországon még előbbre való a gyerek érdeke, mint egy olyan "apáé", aki 5-6 éve véletlenül megdugott egy nőt, majd most úgy dönt, hogy az ebből született gyereket kiszakítaná a családjából, mert igényt tart rá.

Undorító. Nem tudok rá jobb szót.

2012. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Az örökbe fogadás végleges.

De én most inkább az érzelmi oldaláról nézném. Persze, tudom, hogy egy épeszű, ép érzésű embernek csoda, hogy gyereke születik, ő szeretné nevelni. De a gyerek érzéseibe nem gondoltál bele? 4 éve egy családnál él, tételezzük fel, hogy szeretik, jól nevelik. Szerinted nem lenne neki trauma, furcsa, rossz, ha odamenne egy neki vadidegen ember, hogy na most akkor ő az apja, elviszi és kész? Mert nem nagyon hiszem, mert csak a saját igazadat hajtogatod meg mindenképpen el akarod onnan vinni... már ha te vagy a szóban forgó apa... ha nem, akkor az ismerősöd akarja onnan elvinni... mindegy is. A gyereknek ez marha nagy változás lenne, nem értené az egészet, sírna az után a család után, akit ő a családjának tart. Mert ők neveltéák eddig, ők szerették, megszokta őket, megszerette őket. Ráadásul az örökbefogadó család sem tehet semmiről, hogy így belerondítson vki az életükbe, és a megszeretett kicsit elvegyék...

2012. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
De mivel úgysem fogja kiadni a gyámhatóság az örökbefogadók adatait, az ügy szerencsére reménytelen.
2012. szept. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 Bence_ ***** válasza:
40%

Rossz helyzet.

Anya miért ezt a lépést választotta?

Tényleg nem tudta,hogy merre lehet az apa, vagy csak ki akart vele tolni?

Ha a kitolásos verzió áll fent akkor azért én ezt szankcionálnám. Mert mind két nemzőnek ugyan annyi joga van (kötelessége is) a gyerekhez.

2012. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 nevem-senki ***** válasza:
74%

Teljesen igazad van Bence, de miképpen lehetne ezt a gyakorlatban kivitelezni? Anya közli: örökbe akarom adni a gyermekem. -Ki az apa? Válasz: nem tudom.

Mi ebből a tanulsàg? Nem lètesítünk szexuális kapcsolatot komoly szándék nélkül!

"A pasinak nem volt komoly kapcsolata a lànnyal..." Basszus, hogyan lehet "komolytalan" kapcsolatot létesíteni úgy, hogy közben lefekszenek egymàssal? A szexuális kapcdolat nem elég komoly?

2012. szept. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
83%

"Jól értem? Az apa elől el lett titkolva hogy apa lett? Majd most hogy kiderült van egy gyereke, szeretné őt ? Hát faramuci egy helyzet, de simán elképzelhető hogy az apa jó apa lett volna, ha tud a dologról. Az anya meg szégyellje magát, ha ennyi nem volt benne, hogy legalább tájékoztatja az apát hogy van egy gyereke."


Ha elolvasod a kérdést, különösen ezt a részt: "A pasinak nem volt komoly kapcsolata a lánnyal, nem is tudta, hogy teherbe esett", akkor eléggé egyértelmü, hogy valami egyéjszakás akció lehetett.

Ha a lány netán egész fiatal volt vagy nem tudta/akarta elvetetni a gyereket, de az apát sem ismerte, akkor - mit itt legalább ezer válaszban javasolják - a legokosabb, hogy örökbe adja a babát. Ha nem ismeri az apát, akkor elég nehéz lenne tájékoztatni...

Ennek semmi köze az "apához", ez csakis az anya meg a gyerek érdeke volt.

Ha erre csak 5 év után jön rá az apa, akkor ott legalább is ez alatt eszébe sem jutott a lány. Az ilyen ember igencsak valószinütlen, hogy jó apa lenne, föként ha eszébe jut olyan ötlet, hogy egy 5 éves gyereket kiszakit egy szeretö családból, összetöri a lelkivilágát azzal, hogy elmondja, a szüleihez semmi köze, ö - egy vadidegen - az apja, és ezentúl vele éljen - egy ilyen valaki NEM alkalmas gyereknevelésre.

2012. szept. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

" Ha nem ismeri az apát, akkor elég nehéz lenne tájékoztatni... "


Hát ezekszerint csak eljutott az apasági infó hozzá. Valószínűtlen tehát, hogy ne ismerte volna. Ettől függetlenül nem osztom azt a véleményt miszerint az egyéjszakásnak induló kapcsolatban egy apa csak is rossz lehet! Én magam vagyok a példa rá. Egyéjszakásnak indult a miénk is és egy gyönyörű kapcsolat/házasság/gyerek lett belőle. Az persze más, ha tud a gyerekről, majd valamikor 5 éves korában csak úgy jön és a magáénak akarná. Az olyan ember valóban nem jó apa. De fene tudja.... ha annó én nem tudtam volna róla, majd később kiderül én is minimum kíváncsi lennék a gyermekemre. Szóval ezért mondtam, hogy macerás. Aki meg lepontozott, attól kérdezem ha évekkel később közlik vele hogy gyereke lett, akkor már csakis rossz ember lehet? Ugyehogy nem? Hát nézzen már magába aki emiatt lepontozott.

2012. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!