Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos ha ezek után azt mondom...

Jogos ha ezek után azt mondom takaritson otthon?

Figyelt kérdés

Az van hogy a sógornőm ha eljön akkor pakol.Volt hogy fél óráig sikálta a tűzhelyet,van hajtogatta a ruháinkat.

Ő sokkal idősebb mint én,rég külön élt mikor összejöttem a párommal,majd mikor a párom hozzám költözött ő hazament a szüleihez.Mostmár feleség egy elég távoli helyen.

Ha tudtam hogy jön 2napig sikáltam takaritottam hogy minden csillogjon villogjon,hogy ne szégyenitsen meg azzal hogy utánam takarit.

Ma jönnek,tegnap takaritok mint az örült erre jön a párom és megkérdi mi a jó francot csinálok(fogkefével pucoltam a tűzhelyet)mondtam neki hogy ugye jön a tesód,és megint elkezd takaritani.Nevetve mondta hogy legalább itt kiéli magát.Mire rákérdeztem hogy ezt mégis hogy érti elmesélte hogy a sógornőm soha nem vezetett háztartást.

30évesen az anyja főzött neki oda ment kajálni,mosott és vasalt rájuk,a tiszta összehajtogatott ruhákat vitte haza a sógornőm,amihez hozzátette hogy nem egy tisztaságmániákus.Párom szerint most is anyós vezeti a háztartást mivel velük él.

Ledöbbentem mert én ebből semmit nem tudtam,évekig éreztem megalázva magam azért hogy itt rendezkedik.

Ma jönnek és elhatároztam hogy ha elkezd itt nekem pakolni megmondom neki hogy rendezkedjen otthon.Szerinted jogos hogy emiatt most kicsit berágtam?


2012. szept. 28. 10:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
jogos, én úgy b@sznám ki a lakásból ha nálam nekiállna rendezkedni, hogy hazáig repülne...
2012. szept. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem ezek után, eddig is jogos lett volna. Mikor először szóhoz jutottam volna a döbbenettől, azonnal megmondtam volna, hol a helye. Ha már a férjed nem igazította el bár neki kellett volna.
2012. szept. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, mi az, hogy az anyja vezeti a háztartást helyette, ő meg nálatok rendezkedik (vendégként) és ott akarja "kiélni" a takarítási, pakolási vágyait? Ilyet még az életbe nem hallottam!


Egyszerűen nevetséges ez az egész. Én már az első alkalommal megmondtam volna neki, hogy ha vendégként neki nem tetszik ami a lakásomban fogadja el lehet fáradni.

2012. szept. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Fiatalon és tapasztalatlanul vágtam bele az összeköltözésbe.Nem voltam egy minta háziasszony és mivel ő már régóta külön élt azt hittem sz@rul csinálom amit csinálok,ez az érzés volt bennem.Most sem gondolom hogy rossz szándékkal tette,csak igy hogy tudom a hátteret kicsit más megvilágitásba került a segitség.
2012. szept. 28. 11:08
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Még ha valóban sz@rul csinálsz is valamit, senkinek nincs joga ezt művelni a te otthonodban. Az egész más, ha nem tudsz valamit és segítséget kérsz. Itt nem ez történt.
2012. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Már rég kitettem volna,kb a második ilyen akció után ,ha az első finomabb figyelmeztetésre nem reagál.


Nekem a saját anyám kezdett el takaritani,pakolni,hogy szerinte hogy jobb,szebb,hogy kellene jobban.elsőre finom voltam és nőies,másodszorra már se finom se nőies nem voltam,pakoljon otthon,főképp hogy tudom hogy nem változott semmit,régen is koszban és rendetlenségben kelett éljem,most tisztaság és rend van.

2012. szept. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Részemről eddig is mehetett volna akárhova takarítani, akkor is, ha otthon is ő takarít. Nem tudom, miért töröd miatta magadat. Ha ilyen kötekedős lenne, én még inkább direkt hagynék szutykot, pont nem erőlködnék miatta...
2012. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

hát én is megszégyenítve éreztem volna magam. mert 1-2x még tán jó... de én is néztem volna h mi az anyámat csinál itt..

szerintem kipenderítettem volna hogy hazáig repült volna,v jól lebasz*am volna hogy mit takarítgat.....

2012. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Ha valaki valamit jobban csinál mint én akkor elfogadom a segitséget.Egyszer voltam nála és tényleg patyolat tisztaság volt,akkor nem tudtam hogy a tüzhely azért makulátlan mert nem használja és tulajdonképp csak aludni jár haz.

Párom szerint megfelelési kényszerem van,mindig is volt,ezt valószinűleg otthonról hoztam.A takaritás a gyenge pontom,általános rend van de nem szoktam minden nap pórszivózni és van hogy a ruhákat sem hajtogatom be aznap hanem másnap,addig pihennek a kosárban.Ő nem takarit hanem utánam takariTOTT,együtt főztünk és körbetöröltem a tűzhelyet,ő fogta és nekiállt megint,plusz fogpiszkálóval piszkálgatta ki a résekből a piszkot.Ha kimosott a gép fogta kiszedte és kiterigetett.

2012. szept. 28. 11:41
 10/19 anonim ***** válasza:

Az első alkalommal kellett volna helyretenni, hogy ő nálato egy vendég, aki szívesen látott, de viselkedjen is úgy, ahogy egy vendég.

Mivel ez nem történt meg, épp ideje, hogy most megtedd. Egyrészt a takarításhoz kellenek eszközök, szivacs, modogatószer, stb.... Ezt mind dobd be egy dobozba és dugd el amíg el nem mennek. Ha jön, puszta kézzel nem fog nekiállni tűzhelyet pucolni. Ha kéri a takarítófelszerelést, mondd meg, hogy üljön szépen le és beszélgessetek.

2012. szept. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!