Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ilyen anyával mit lehet...

Egy ilyen anyával mit lehet kezdeni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Úgy érzem az anyám nem normális. Állandóan, minden nap veszekszik mindenkivel. Soha semmi nem jó neki, nincs egy nyugodt percem sem, ahogy hazajön. Házimunkát nem végzek, mert semmi nem jó neki, ha előveszem a porszívót, akkor utána fél óráig üvöltözik, hogy nem pont úgy raktam vissza, ahogy volt, ha főznék, vagy ilyesmi, akkor azért ordítozik, hogy nem úgy pakoltam vissza az edényeket, ahogy volt. Még a mosógépet sem használhatom, mert ne nyúljak hozzá, mert tönkreteszem. Ha segíteni akarok neki, akkor azt mondja, hogy inkább csak nézzem (pl főzésnél) de ha én nem akarok egész délelőtt ott állni, és nézni, akkor megint neki áll feljebb. Állandóan elmond minden lustának, hogy nem csinálok semmit, pedig itt nem lehet. Úgy beszél, mint a kocsis, hazajön, valami nem tetszik neki, és már mindenki szemét, szutyok, meg kurv@... Egyébként nem tudom mi baja, a munkahelye sem stresszes, sőt, mikor 3 hétig szabadságon van, akkor is ezt csinálja. Mindenkit lenéz, és mindenkiről ilyen stílusban beszél, mások előtt viszont már nyálasan kedves. Hogy lehetne ezt kezelni még egy évig, ameddig el nem tudok végre költözni?
2012. szept. 28. 13:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mostanában valamiért minden ember így viselkedik.Biztos a reménytelenség okozza,emiatt feszültek.
2012. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem mindketten hibáztatok.

Ezt csak most látom én is, hogy saját háztartást vezetek. És a férjem besegít a házimunkában, de hát abban nincs köszönet. Ilyenkor szépen megkérem, hogy így és így csinálja legközelebb. Meg tudom érteni, hogy bosszantó tud lenni, ha felmosás után áll a víz a padlón, vagy ablakmosás után tiszta maszat az ablak stb.

De Anyukád is hibázott, mert nem üvöltözni kell a másikkal, hanem megdícsérni (a dícséret nagyon fontos, hogy ne vegyük el a kedvét) és utána elmagyarázni, hogy legközelebb mivel lehetne még jobb.

Szerintem ezt próbáld meg vele megértetni, hogyha így reagálja le a te "nem tökéletes" segítséged, akkor azzal csak elveszi a kedved. Magyarázza el szépen, hogyan kell csinálni és te pedig legközelebb igyekezz annak megfelelően segíteni.

2012. szept. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én anyám azért ilyen, mert nincs önkontrollja, nem nőtt fel, nem tud viselkedni, túl sokat enged neki apám, nem hozott semmi jó példát otthonról és nincs senkitől visszajelzése, hogy nem jó, ahogy él, mert a házon kívül mindenkinek színészkedik. Erre sokára jöttem rá és amíg nem láttam így át, addig szenvedtem tőle. Ja és nagyon irigy és egoista.
2012. szept. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Aki ilyen ideges féle, az már nem vevő az elmagyarázásokra. Mennyi idős vagy? Menj közös albérletbe valakikkel.
2012. szept. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!