Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Milyen esélyeket láttok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esélyeket láttok?

Figyelt kérdés

Gyermekeim 9 és 11 évesek. Hamarosan következik a pszichológiai vizsgálat. Minden résztvevőt megvizsgálnak. Engem, volt feleségemet, feleségem új kapcsolatát, és az én élettársamat is, és persze gyermekeimet is.

Magabiztosan állok a vizsgálat elé, hisz mindkét gyermekemen érzem az irántam való kötődésüket, érzem, hogy élettársamat is megszerették gyermekeim. Úgy vélem, hogy ezt ki is fogja mutatni a szakember, hogy nálam/nálunk biztonságban, szeretetben fejlődnek a gyermekek.


Azonban az utóbbi hónapokban fiam is, és lányom is már szavakkal is kifejezik azt, hogy velem szeretnének élni. Többször mondták, hogy szeretnének hozzánk kerülni.

Tudom, hogy talán 12 éves az a kor,amikor a gyemeket már akár a bíróság is meghallgathatja. Lányom 11 éves.


Kérdésem az lenne, hogy ha a pszichológiai vizsgálat is megerősíti ezeket, akkor ilyenkor figyelembe veszik pluszban még a gyermek akaratát is? Tehát növelheti ez az esélyeket?



2012. ápr. 9. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne fűzz nagy reményeket a pszichológiai vizsgálathoz. Mindenki csak 10-15 percig kérdeznek,az eredmény pedig sablonos. A Bíróság megkérdezheti már a gyerekeidet,de nagyon nyomós oknak kell lenni,hogy az anyától elvegyék. A bíróság nagyon anyapárti.
2012. ápr. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát ha nálunk 10-15 percig fog tartani a vizsgálat, akkor értelemszerűen megfellebbezi az ügyvédem. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy egy évek óta húzódó válópert, évek óta húzódó apai elidegenítéseket 15 perceben fel lehet térképezni. Nálunk maga a bíró hívta fel a figyelmünket, hogy készüljünk fel, mert ez több órás vizsgálat lesz. Tehát én bizakodó vagyok, de semmi baj ha 10 perces lesz a vizsgálat, ügyvédem megfellebbezi majd.


Gondolom orvosa válogatja, hogy ki mennyire lelkiismeretes. Környezetemben többen mesélték, hogy reggelre rendeltek be mindekit és délutánra fejeződtek be a vizsgálatok.


Gondolom számít az ügy összetettsége is.

2012. ápr. 9. 09:52
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak kiváncsiságból! Miért nincsenek jó helyen az anyánál a gyerekek? Mert ez is számit az elhelyezésnél. Hiába lennének nálad is jó helyen, ha nincs valami ok, akkor nem fogják az anyától elvenni a gyerekeket.

Ráadásul ezeket az elhelyezési pereket a gyerekek sinylik meg a legjobban.

2012. ápr. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem szeretném teljes egészében leírni. Nyilván oka van annak, hogy nem szeretnének ott élni gyermekeim. Higgyétek el, hogy nem plusz 1 gombóc fagyit ajánlottam fel nekik ha azt mondják velem akarnak élni. Legyen elég annyi, hogy feleségem idegállapota rohamosan romlik, folyamatosan próbál elidegeníteni engem a gyerekektől. De ezt nem ám apróságokkal teszi, hogy pl. apa rossz ember stb. Ezen már túl vagyunk. Most már hatóságok segítségét is kéri, csak sajnos mindenhol elutasítják őt, mert alaptalanok a vádjai. Ököllel üti az autónkat, mikor gyerekek benne ülnek, ráugrik a kocsinkra, hogy nem vihetem el a gyerekeket láthatásra. Gyerekek ezt végig nézik a kocsiból. Tehát itt sajnos lelki megrázkodtatások érik folymatosan gyermekeimet. Ezért is írtam azt, hogy szinte biztosra veszem, hogy a pszichológia vizsgálat kifigja mutatni, hogy a biztonság érzetet nem feleségemnél élik meg gyermekek.


Tehát nálunk a vizsgálat is összetett lesz, nem csak egyszerűen gyermekeimet vizsgálják meg, hanem feleségemet is.

2012. ápr. 9. 10:32
 5/8 A kérdező kommentje:

Sajnos tudom, hogy ők sínylik meg leginkább. De akkor ezek szerint lépjek vissza? Úgy vélem, hogy sajnos lehet, hogy most x hónapig nehezebb időszakuk lesz gyermekeimnek, amíg tart a per, de utána talán esélyük lesz egy nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb életre. Sajnos fizikai tüneteket is produkál egyik gyermekem. (bepisilés)

És mint írtam már régen nem abban a korban vannak, hogy elfogadott legyen a bepisilés.

2012. ápr. 9. 10:36
 6/8 Snapette ***** válasza:
100%
Ha ennyire egyértelműen rossz a gyeekeknek, akkor ne add fel semmiképp. A gyerekek akaratát figyelembe veszik, bár nem döntő érv de ha minden más érv melletted szól, és még a gyerekek akarata is, akkor van esélyed. Ha kimutatható, hogy nincsenek lelki biztonságban az anyjuknál nem hiszem, hogy neki ítélnék.
2012. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok.

Pontosan ezért kérdeztem, hogy milyen oka van annak, hogy a gyerekek nem maradhatnak az anyjuknál. Nő vagyok, de ha igaz amit leirtál biztos hogy nálad vannak jobb helyen a gyerekek.

2012. ápr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is anya vagyok, de borzasztón volt olvasni, amiket írtál. Valóban nem mindenki alkalmas anyának, úgy gondolom, ha ezek tényleg folyamatosan megtörténnek, nálad lenne a helyük a gyerekeknek. Az anyuka szerintem nem egészen normális, káros hatással van a gyerekek fejlődésére, ha így viselkedik.
2012. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!