Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől van ennyi szegény...

Mitől van ennyi szegény család az országban?

Figyelt kérdés
Mégis akik szegénységben élnek, vagy csak szimplán rosszul mégis hol dolgoznak?milyen végzettségük van?mennyit keresnek(már ha meg lehet kérdezni)?Hány gyerek van a családban (v hányan vagytok testvérek)?
2010. szept. 25. 11:40
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
88%
Mert Európai viszonylathoz képest jó sz@rok a fizetések és nagyon alacsony a minimálbér. Sok a munkanélküli. És az az ember is sok aki nem megfelelő anyagi háttérrel vállal családot...pl. 40nm-en nyomorognak 4-en és hasonlók.
2010. szept. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
soha nem tudtam és nem fogom sajnálni azokat,akik vállalnak tucat gyereket és nem tudják eltartani őket.Engem rohadtul nem érdekel,hogy van 3 gyereke,ha rossz körülmények között élnek az ő bajuk és haragszom az államra,mert segiti őket.Gondolkozni kell gyerekvállalás előtt.
2010. szept. 25. 11:47
 3/47 anonim ***** válasza:
69%
Szóval ez igazából nem is kérdés, csak ki akartad fejezni, hogy dögöljön meg mindenki, aki gyereket válllal...
2010. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 Kankalin ***** válasza:
94%

Nekem van ilyen ismerős családom, a baráti körben. 2 kereső van, látástól vakulásig dolgoznak, mindketten 74-74 ezer forintot keresnek és nem egy helyen dolgoznak, érettségizettek, lakást tartanak fent, nem luxust persze, 2 gyereket nevelnek, iskoláztatnak, etenek, ruháznak... és nekik még nincs is hitel amit fizetni kell.

A munkáltató kiszívja a melós utolsó csepp vérét is, éhbérért, és a törvények ezt lehetővé teszik.

2010. szept. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

Nem,de nem értem,hogy minek vállalnak sok gyereket.

A kérdés más volt.leginkább a végzettségekre és beosztásokra voltam kiváncsi.És nem kell megdöglenie,jó lenne ha sok sok gyerek lenne az országban,na de nem igy,ez mire jó?Miért jó az ha sok gyerek van és igazából nem tudja őket a család igazán lábra állitani.

2010. szept. 25. 11:51
 6/47 anonim ***** válasza:
94%

Sokaknál a pazarlás a szegénység és a folyamatos eladósodás oka. Lehet, hogy szerényen meg tudnának élni az adott pénzből, de sokkal többet akarnak, mint ami a lehetőségeik által adott. Hiteleket vesznek fel, adósságcsapdába kerülnek, mindezt sokszor luxuscikkek miatt.

Ha az ember jobban megnézné, mit vehet meg és mennyit, akkor jobb lenne a helyzet. Itthon a válság nem a spóroláshoz, hanem inkább további költekezéshez vezetett, nyilván a minden mindegy alapon.

Arról semmit se mondok, aki nem akar dolgozni, annak kívül tágasabb. De a mai fizetések olyan alacsonyak, hogy még két minimálbérből is nehézkesen lehet kijönni, nem is csoda, hogy sokan elköltöznek falura, ahol azért alacsonyabbak az ingatlanárak.

2010. szept. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
58%
Milyen szegény családokról beszélsz? Hisz itt a GY:K is olyan sokan írják,hogy Amerikába mennek,vagy a világ bármely tájára utazni..Olyan sokan írnak arról,hogy éppen a 20.000 forintos cipőt vennék meg,csak nézzük meg,hogy jól néz ki..Olyan sokan vannak itt akiknek nincsen anyag gondjaik..Akkor most ki a szegény?
2010. szept. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%

ma 11:53

Képzeld, attól, hogy sok embernek nincsen anyagi gondja, az nem zárja ki, hogy ugyan ennyi embernek van. Lehet most újat mondtam, emésztgesd...

2010. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert az árak nőnek a fizetések meg nem!

A végzettségekről meg annyit,hogy a főiskolát és az egyetemet nyomatják az emberbe és van jó pár 1-2 diplomás munkanélküli ismerősöm és van olyan aki kevésbé tanultabb mert csak egy villanyszerelő és mint vállalkozó nagyon jól megy neki.

Ez a gazdasági válság nagyon sok családnak tönkre tette az életét..2-3 gyerekkel nem nyomorogtak majd jött a válás amiről nem lehetett évekkel előbb tudni aztán most nyomorognak mert hitelük van munkájuk meg nincs.

2010. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
83%

engem ne is sajnálj, nagycsaládos vagyok, dolgozunk a férjemmel mind a ketten, és mégis alig van pénzünk!

1, mikor bevállaltuk a gyerekeket, nem voltak anyagi gondjaink, meg tudtunk venni mindent, amit akartunk.

2, a fizetések a béka segge alatt maradtak, míg minden más ára felfelé ment.

3, nekem nem kell az államtól 1 ft se, inkább uniós munkabért kérek!!!!

2010. szept. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!