Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gazdag vagy szegény család?

Gazdag vagy szegény család?

Figyelt kérdés

tegyük fel hogy most változtathatsz az éleden pl. hogy kik neveltek fel és milyen környezetbe és milyen anyagi helyzetben. két választás van: a gazdag: megkapsz mindent de ugye kevesebb figyelmet kapsz, nagyobb az elvárás

szegény : nagyobb a törődés,összetartás de mindenért meg kell dolgoznod,küzdened kell mindenért.

ŐSZINTÉN melyiket választanátok?

kort és nemet is légy szíves :)



#gazdag #szegény.család
2012. okt. 2. 13:12
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
nem mindig igaz hogy a gazdagság egyet jelent az elhanyagolással.
2012. okt. 2. 13:28
 12/25 anonim ***** válasza:
88%

Átlagosban nőttem fel, bár sokszor nélkülözni kellett, mert anyu egyedül nevelt és apu nem küldött egy fillér gyerektartást sem. Ezért sokszor anyut okoltam, most ha választanom kéne, az mondanám, hogy gazdag legyen, hogy ne szenvedjünk, de ugyanilyen anyával.

19/L

2012. okt. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

nem gazdag akarok lenni, csak visszanyerni azt az életszínvonalat a családomnak, ami 5-6 éve volt, mielőtt tönkrementünk. a 2 opció között volt a dolog, középszerű anyagi helyzet, rengeteg figyelmet kaptunk, de az elvárások is magasak voltak. nem kell nekem iphone (nincs is), csak ne kellene azt számolgatnom hónap végén, hogy fénymásolni menjek vagy húst ebédeljek.

19L

2012. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
96%

Sztem is hülyeség a kérdés, ilyen szempontból.


Gazdag családban is kaphatsz szeretetet, odafigyelést, jó nevelést, ismerek is ilyen embereket. Sőt, én ezekben a családokban azt tapasztalom hogy azért a gyerek is megtanul a saját lábán állni, s nem csak a pénzt várja.


Míg fordított esetben egy szegény családban maga a pénzhiány is elég nagy konfliktust szül, meg sokszor oka van annak hogy nincs pénz (alkohol, lusta szülők), és a gyerek ebben nő fel, ő is ezt fogja megszokni (minek dolgozni hozzáállás).


Szerintem legjobb ha egyensúlyban van a kettő, szeretnek a szülők, támogatnak, mellette az életre is nevelnek, és megtanítanak megállni a lábadon, de mellette megkapod azt az anyagi támogatást is ami szükséges ahhoz hogy be tudjon indulni az életed.

2012. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
94%
Én intézetben nőttem fel és az étkeztetésen,szálláson,ruháztatáson kívül semmit nem kaptam.Szeretet meg pláne nem.Mióta kikerültem rengeteget kellet küzdenem olyan alapvető dolgokért mint hogy legyen hol laknom mert szülők hijján senkire nem támaszkodhattam.Én mindenképp az elsőt választanám mert a szegény családokban is van,hogy nem kap szeretetet a gyerek és még pénz sincs.Akkor már inkább legyen pénz és kilátás.Aki gazdag családban nő fel soha nem kell olyan dolgokkal szembesülnie,hogy nincs mit enni vagy nincs hol aludni.Ezek alapvető dolgok amit mindenki aki szülőkkel nő fel természetesnek vesz pedig vannak akiknek még ez sem adatik meg vagy csak nagyon komoly nehézségek és küzdelmek árán.
2012. okt. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
15-ös voltam.29 éves férfi
2012. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Gazdagabb család esetén pont az a jó, ha nagyobbak az elvárások, jellemzően a gazdagabb szülök pont nagyobb figyelmet szentelnek gyermekeik nevelésére. Néha viszont a törődés pont úgy nyilvánul meg, hogy már fiatalon bentlakásos elitiskolákba küldik gyerekeiket, ahol , elitképzést kapnak, korán megtanulják az önállóságot és azt hogy versenyezzenek társaikkal a csoporton belüli előkelő helyért (sportban, tanulásban), érdekeik érvényesítésére megtanulnak szövetségeket kötni, melyek közül sok későbbi érvényesülésüket is meghatározza.


Szegényebb családok közt is vannak rendesek, akik erőn felül teljesítenek azért hogy gyermekük a lehető legjobb képzést kapja. Gyerekeiknek felsőoktatásba történő bekerülésre lényegesen alacsonyabb az esélyük. Esetükben sokszor már az szép teljesítmény, ha jó szakmát szerez a gyermekük. Pl. az a gyerek aki be van kicsit fogva falun a családi gazdaságba hátrányban van ahhoz képest, aki külön órákat vesz pl. matematikából vagy nyelvből.


És akkor még nem is beszéltünk a lumpen családokról, ahol a gyerekek felemelkedésére az esély szinte nulla, szegények és gyermekeikkel sem törődnek.

2012. okt. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem reális.Inkább így kellett volna feltenned a kérdést:gazdag,de a családtagok nem törődnek egymással,vagy szegény,alkoholista szülőkkel és nem törődnek egymással.Válasz:egyik sem.
2012. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

Pont olyan, mint a mostani családom; néha felb@sznak agyilag, de nem cserélném el őket akármilyen multimilliárdos népségre sem.

19L

2012. okt. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
91%
Gazdag. Szegény családban nőttem fel, nem sokat foglalkoztak velem, mert dolgoztak a szülők ezerrel. Küzdeni kell mindenért, mégsem mondhatnám hogy nagyon sokra vittem a küzdésben, meg semmi másban. Szóval a kérdés nem jó. Gazdag családot választanék, és ha annyit törődtek volna velem mint a jelenlegi családom, legalább pénz lenne a zsebemben, és sokkal többet kipróbálhatnék az élet szebb dolgaiból. 38/nő
2012. okt. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!