Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik egy fillér gyerektartást...

Akik egy fillér gyerektartást nem kapnak, hogy oldják meg a gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

A volt páromtól nem sikerül 15 éve behajtani a gyerektartást, kiköltözött külföldre, évek óta reménytelenül járom a bíróságot, közben a gyerek nagykorú lett. Nagyon nehéz, alig keresek 90 ezret, a gyerek közben most egyetemre is ment, de könyveit még egyelőre nem tudtuk megvenni. Apukának és a családjának is próbáltunk levelet írni, hogy segítsenek valamit, de nem kaptunk reakciót.

Akik hasonló helyzetben vannak, hogy oldják meg a mindennapjaikat? Az fáj a legjobban, hogy a gyereknek mindenről le kell mondania és folyton azon emészti magát, hogy miért hagyta el őt az apja, pedig már 18 éves.


2012. okt. 3. 18:39
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Sajnálom 45%-os, de én nem érzem magam semmirekellőnek, mikor 15 évig a belemet kidolgoztam nőként fizikai munkát végezve, hogy eltartsam a gyermekemet és inkább lemondtam a ruhákról, a kocsiról, a nyaralásról azért, hogy neki ne kelljen szégyenkeznie a kortársai előtt. Szerinted ismerem én azt, hogy megvenni egy kiló húst és megfőzni egy ebéd alkalmával, mint a normális családokban? Vagy kocsival vitetni magam a férjemmel a háztól a boltig? Vagy bemenni és megvenni magamnak egy téli cipőt minden lelkiismeretfurdalás nélkül? Nem, nekem ezekről le kellett mondanom. És tudod, hogy mégis miért nem bánom? Mert van egy olyan gyerekem, akiből sosem lesz egy olyan rosszindulatú, megkeseredett, elkényeztetett idióta, mint amilyen te vagy.
2012. okt. 3. 22:04
 22/33 anonim ***** válasza:
92%

Ne bántsátok már mindig egymást.

Sajna ilyen a világ nem tudsz mit tenni. Az én szüleim együtt vannak még sem voltunk nyaralni évek óta és soha nem is volt autónk. Örülni kell annak a mi van. Van egy rendes fiad akiből egyszer egy remek fogorvos lesz, és elmondhatód, hogy te megadtál neki mindet ami tőled telt.

2012. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Lányom van és nem fiam. És egy percig sem a luxus dolgok a gondok, mert max hírből ismerem őket, hanem sajnos az, hogy az alapvető körülményeket nem tudtam megteremteni úgy, mint más családokban, ahol apuka is beszáll a gyereknevelésbe.
2012. okt. 3. 22:12
 24/33 anonim ***** válasza:
75%
Akkor rendes lányod van, a lényeg akkor sem változik.
2012. okt. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
97%

Bursából, egyetemi szociális ösztöndíjból összejön minimum 25-30 ezer havonta, próbáljátok meg, emellett majd még jöhet tanulmányi ösztöndíj is.

Azon csodálkozom, hogy az állam miért nem előlegezte meg nektek a gyerektartást!!!!!!!!!!

2012. okt. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező! Ne foglalkozz ezzel a lelkibeteg 45%-os hozzászólóval. Már az is tükrözi a jellemét, hogy csak 45 %-ban ad hasznos válaszokat.:D

Csak irigykedik szegény, hogy ő semmire sem vitte az életbe, ahhoz képest, hogy neki nem voltak csóró szülei.:D


Vagy egy unatkozó gyerek lehet, aki azt se tudja mit jelent az, hogy munka.


Nagyon sokan feljárnak ide olyanok, aki itt élik ki magukat, mert az életben egy 0-k. Itt meg azt hazudnak névtelenül, amit akarnak.

2012. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
6%

Csak a diákhitel marad.

Mondjuk furcsa embertől vállaltál gyereket..

2012. okt. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
34%

Kicsit más a helyzet, de leírom, hogyan oldom meg.


Áprilisban végre be mertem adni a válást, és el is költöztem a gyerekkel. És akkor ott álltam végzettség, és munka nélkül, a havi jövedelmem volt 40 ezer forint (ami el is ment a szobára, amit bérelek). Elkezdtem utánajárni, hogyan is lehetne az előre, hogyha bejelentett munkát találok, elveszik a GYES-t, és nem is biztos, hogy a gyereket felveszik bölcsibe, mert hosszú a várólista...

Így az volt a terv, visszairatkozom az egyetemre (nappalira), mert akkor ingyen jár a bölcsi, mivel tanulok, és majd mellette dolgozom. Sikerült az órákat összepakolni 2 napra, így tudtam mellé találni 2 félállást (az egyik a 3 hétköznapra, a másik meg szombatonként), mindemellett igényeltem bursa hungaricát, meg rendszeres szociális támogatást, mindkettőt meg is kaptam. Így máris nem havi 40 ezerből gazdálkodom, hanem 150 ezerből.


További információ, hogy apucival anno hitelt is vettünk fel, ami az én nevemen van, tehát fizetem, illetve még a nagymamám arannyaklánca is a zaciban van (amit a tudtom nélkül vitt oda), ennek a kiváltása 80 ezer forint lesz - majd ha egyszer telik rá.


És vastagon lesz*rom az apját, 2 hónapja nem is érdeklődik a gyereke felől, az első adandó alkalommal átiratom a nevét is, mert nem érdemli meg egy ilyet féreg, hogy viseljék a nevét.


És fogok-e pereskedni gyerektartásért? Nem. Ha a bírság megítéli, örülök majd neki, ha nem, akkor ez van. Képes vagyok megoldani egyedül is - mint ahogy te is megoldottad, kedves kérdező. Az élet nehéz, de azért valljuk be, a gyerek által a szebbik része nekünk jut, az a sok mosoly, és boldog perc :)


Tartsd ki!


egy 21 éves anyuka

2012. okt. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
A diákhitel nem a legjobb megoldás, aztán 15 évig törlesztgetheti vissza. Én inkább halasztanék 1 évet, melóznék összeszedném a pénzt a sulira és utána vágnék bele. Abba igaza van sokaknak itt, ha olyan anyagi körülmények között lennél hogy tudod támogatni az csak jó. De ebben az esetben a lányodnak is tennie kell. Heti 1 nap diákmelóból meg a te 90 ezredből nem lesz meg az orvosi. Amúgy ezt a szoc ösztöndíjat biztos megkapjátok.
2012. okt. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Ket foiskolas gyerekem van mindketto minden este es hetvegen dolgozik boltban polcot takarit, a masik oregek otthonaban dolgozik hogy meglegyen az evi 1800eu!! tandijra valo.Sporolnak tanulnak elvallalnak minden munkat ami utjukba kerul.

Ugy tanitottam oket ha valamit el akarsz erni az eletben kuzdeni kell erte. Sajnos nem vagyok abban az anyagi helyzetben hogy tamogassam oket es ez igy jo mert szorgalmassak es okosak megkeresik az allami diaktamogatas mellett a lakberre es tandijra valot.Kozossen berelnek egy studiot. Buszke vagyok a lanyokra.Soha nem is vartak el tamogassam oket mert felnottek 23 /18 es ertik ez most mar az o kuzdelmuk nem az enyem.

2012. okt. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!