Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik egy fillér gyerektartást...

Akik egy fillér gyerektartást nem kapnak, hogy oldják meg a gyerek nevelését?

Figyelt kérdés

A volt páromtól nem sikerül 15 éve behajtani a gyerektartást, kiköltözött külföldre, évek óta reménytelenül járom a bíróságot, közben a gyerek nagykorú lett. Nagyon nehéz, alig keresek 90 ezret, a gyerek közben most egyetemre is ment, de könyveit még egyelőre nem tudtuk megvenni. Apukának és a családjának is próbáltunk levelet írni, hogy segítsenek valamit, de nem kaptunk reakciót.

Akik hasonló helyzetben vannak, hogy oldják meg a mindennapjaikat? Az fáj a legjobban, hogy a gyereknek mindenről le kell mondania és folyton azon emészti magát, hogy miért hagyta el őt az apja, pedig már 18 éves.


2012. okt. 3. 18:39
1 2 3 4
 31/33 pirospöttyöslabda1 ***** válasza:

Külföldön több olyan példát is tudok, amikor a diák magát tartja el és fizeti a tandíjat, de ez szerintem itthon nehezebben kivitelezhető, mert kevés a diákmunka, és ami van, azt is alulfizetik. Ha most én lennék a lányod helyében, akkor lehet, hogy egy évet kihagynék és külföldön vállalnék valamilyen munkát, amiből félre tudok tenni. Ha a lányodat felvették fogorvosira gondolom beszél valamennyire németül. Ha semmi esetre sem szeretné passziváltatni magát, akkor talán a diákhitel is segíthetne, ami tudom hogy nem a legjobb megoldás, de ha ezen múlik az egyetem, akkor meglépném.

Gondolom a szociális támogatást megpályáztátok, szerintem meg is kapjátok. Továbbá a következő félévtől, ha a lányod jól tanul, kap majd tanulmányi ösztöndíjat is.

Ha mégis van egy kis szabadideje dolgozni, akkor talán egy pultos, felszolgáló munka jól jöhet, mert ott jellemzően lehet a beosztáshoz igazítani a munkarendet, és a nem is fizetik olyan rosszul.

2012. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
igen jol lattad mi kulfoldon elunk 30/31 vagyok. de itt is szorgalmasnak kell lenni es lemondonak es foleg dolgozni kell kulonben sehova nem jutaz ember. En is munka melett es gyerekek mellett vegeztem a fosulikat.
2012. okt. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Nekem a fősulin jó életem volt bursa szoc. Ösztóndíj tanulmányi ösztöndíj arvaellátás 150 ezer volt most nem keeresek annyit. Keressetek meg minden pénzforrást. Pályázzatok. Ja és esély a tanulsaert pályázat is volt akkor ottbis elnyertem havi 12t. Most is biztos vannak pályázatok.
2012. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!