Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a kajára is ki kell számolniuk a pénzt naponta vagy csak mi élünk ennyire átlag alatt?

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok, egyedül nevelem a 4 éves fiamat, az anya nem küld semmi gyerektartást, nem tudják elérni, én 80 ezret keresek, mellette tanulok. Édesanyám segít még a nyugdíjával, ami 45 ezer. Így élünk 3-an és elég nehéz, van, hogy alapvető dolgokat nem tudunk megvenni és mindig olyanokra kell kiszámolgatni a pénzt, ami egy normál családban mindennapos, nem tudunk előrébb jutni. Van valaki hasonló helyzetben? Mindig nyugtatom magam, hogy mások is szarban vannak, de mégsem érzem a mi életünket még átlagosnak sem.
2012. okt. 5. 15:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az anya ne küldjön gyerektartást, hanem tiltasd le a fizetéséből. Így akármit csinál, megkapjátok a pénzt.
2012. okt. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Esélytelen, kiment Kanadába a pasijával és azt mondja, hogy nem dolgozik, pedig valamit csak csinál, max feketén.
2012. okt. 5. 15:18
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyát feljelenteni,biróság majd letiltatja a fizuját,addigis megelőlegezik,plussz visszamenőleg 6 hónapra is megkapod.

Családi pótlékot emelten kérd,hisz egyedül neveled.

2012. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk. Albérletben élünk az élettársammal, havi 110 e a bevétel. Ebből 50 e az albérlet, ami egy kis 27 nmes lyuk. :) Kb 20-30 e a rezsi, a többi marad kajára meg egyéb dolgokra. Mondjuk mi azért nem fillérezünk, mert jut mindenre ebből a pénzből amire szükségünk van, viszont meg kell gondolni, hogy melyik árkategóriából vásárolunk. Általában ez a legolcsóbb szokott lenni.
2012. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan vagyunk így, én is. Panelban lakunk, iszonyatos a rezsi, fizukor a rezsi költségeket elborítékolom és a maradék pénzt elosztom harminccal, ennyit lehet max naponta költeni kajára, sőt, még ennyit sem, mert a váratlan kiadásokra is kell félretenni, különben gáz van.
2012. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Hát figyelj, nem örülök annak hogy nehéz az életetek de azért egy kicsit megkönnyebbűltem.

Én 17 éves vagyok, apám anyám meghalt 2 testvérem van és egy nevelőanyám aki rokkant és 64 éves így nem is tud dolgozni.

Szóval ne hidd azt hogy egyedül vagytok.

Amúgy énis feljelenteném a volt feleségedet.

Ja és nem vagyunk cigányok vagy valami ilyesmi, nehogy azt higgyétek.

17/F

2012. okt. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Az albérleteseket sem irigylem, baromi sok pénz elmegy rá, mi legalább annyiból vagyunk szerencsések, hogy nekem is van házam, anyunak is 2 ingatlana, amire esetleg támaszkodhatunk vész esetén.
2012. okt. 5. 15:27
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp add be a keresetet, hogy el van maradva. Az állam megelőlegezi a pénzt, ha az anyuka nem fizet. Ezenkivül intézd el, hogy te kapjad a családi pótlékot, ne ő. A családi pótlék is több valamivel, ha egyedülálló szülőként nevelsz. MÁKnál lehet érdeklődni. Menj be az önkormányzathoz, mivel ilyen kevés nálatok az egy főre jutó jövedelem, lehet nem kell majd fizetned az óvodai étkeztetésért és egyéb dolgokban is tudnak segíteni (fűtés, élelmiszeradomány stb...) Védőnőket kérdezd meg, ők szoktak más családoktól gyerekruhát begyűjteni, és szétosztani a rászorulók között, lehet pont tudnak a fiadnak való ruhát adni. Családsegítőbe is be lehet menni, ők tudnak segíteni különböző kérvények kitöltésében stb... Édesanyád mint kisnyugdíjas is lehet jogosult önkormányzati segítségre, nagymamám pl. anno alanyi jogon kapott tesztat, olajat, rizst stb...
2012. okt. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád ingatlanjait miért nem adjátok ki?
2012. okt. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor elég jó helyzetben vagytok ha a nagy átlaghoz viszonyítunk.

Van saját lakásotok ahol 2 kereső ember van a rezsire,ráadásul még van 2 ingatlanotok is.

Szerintem ez szuper.

Mi albérletben vagyunk,csak a férjem keres,én Gyes-en.

2012. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!