Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiknek a...

Vannak itt olyanok, akiknek a kajára is ki kell számolniuk a pénzt naponta vagy csak mi élünk ennyire átlag alatt?

Figyelt kérdés
27 éves férfi vagyok, egyedül nevelem a 4 éves fiamat, az anya nem küld semmi gyerektartást, nem tudják elérni, én 80 ezret keresek, mellette tanulok. Édesanyám segít még a nyugdíjával, ami 45 ezer. Így élünk 3-an és elég nehéz, van, hogy alapvető dolgokat nem tudunk megvenni és mindig olyanokra kell kiszámolgatni a pénzt, ami egy normál családban mindennapos, nem tudunk előrébb jutni. Van valaki hasonló helyzetben? Mindig nyugtatom magam, hogy mások is szarban vannak, de mégsem érzem a mi életünket még átlagosnak sem.
2012. okt. 5. 15:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül... 17 hetes terhes vagyok, terveztük a babát, mert mindkettőnknek fixnek tünő állása volt. Na igen, csak engem pont akkor rúgtak ki mikor a picúr megfogant, így párom 85ezres fizetéséből élünk, ebből 25 a hitelünk, 20 a rezsink, a kocsit tankolni kell mert párom csak azzal tud munkába járni, amit persze nem térítenek neki... Én nem találok állást, kiröhögnek ha terhesen megyek interjúra... És teszem hozzá alig 2 hónap hiányzik a GYEDemhez, pedig akkor havi 50 körül kapnék... De nincs állás, nincs Gyed... Úgyhogy mi is számolgatunk, és idegeskedünk...
2012. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mi mind a ketten dolgozunk a férjemmel, de így is nehéz megélni. Van egy 2 éves gyermekunk. Az elso, hogy fizetéskor kifizetem a számlákat. Megveszem a gyereknek a pelenkát stb. és ami megmarad, azt osztjuk be. En ugy probálok sporolni, hogy nem minden nap fozok, hanem kb. 2-3 naponta nagyobb adagot. Kitartást.
2012. okt. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
A házamban mi élünk a fiammal, édesanyám sokat van itt, de nem akar ide költözni. A családi háza pedig vidéken van, de teljesen fel kéne újítani, hogy kiadhassuk. És bár sokat segít, nem szeretném, ha teljesen tőle függnénk, mert ő már 70 éves lesz és elég kevés a nyugdíja, ami neki egymagára lenne elég, ha nem akarna segíteni.
2012. okt. 5. 15:46
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hány szobás a házad? Kereshetnél albérlőt. Nem csak bevétel lenne, hanem a rezsiköltség is csökkenne. Esetleg hasonló helyzetben lévő apukával összefoghattok, és a gyerekfelügyeletben is segíthetitek egymást.
2012. okt. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartást ne hagyd annyiba, az jár a fiadnak. Bíróságon kérd, hogy az állam előlegezze meg aztán majd az anyától behajtják utólag.
2012. okt. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
És vidéken nincs valami szomszéd, aki igény tartana a telekre? El lehet adni ha máshogy nem is, telek áron a vidéki házat/telket és annyival beljebb vagytok.
2012. okt. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen átérzem a helyzeteteket bár mi csak ketten vagyunk férjemmel, fizetés előtti héten már annyira elfogy a pénzünk hogy még kajánk sincs. Párom minimálbére elmegy a szüleinek felvett hitelre, akiket ez cseppet sem érdekel, semmilyen formában egyik szülőnk sem támogat minket. Én pedig 86 ezret keresek, ami elmegy az albérletre, meg az egyéb költségekre. Máról a holnapra élünk, a mai ebédünk főtt rizs volt magában...

Örülök valahol, hogy egy gyerek sincs aki mindezt megszenvedi velünk, bár nagyon szeretnénk.

A kisfiú anyukájának meg gratulálok hogy ilyen f@sza anyuka! :((

Igen, hasonló helyzetben vagyunk, és szerintem nem vagyunk egyedül vele :(

Isten tartsa meg anyukádat, remélem mihamarabb változik a helyzetetek! Ha a tanulásoddal elérsz valamit, kezdj vele mindenképp, mindenekelőtt egy jobban fizető munkahelyet keress. Mennyi időd van még a suliból?


Üdv!

23/N

2012. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Én is számolgatok állandóan...:(

Egyedül élek albérletben.

Egy drágább arckrém,smink vagy egy új ruha az nálam már luxuscikk.:(

Mindenből szinte a legolcsóbbat veszem.Próbálok spórolni,félretenni,de valami mindig közbejön.:(

Úgy elszoktam kenődni...

Főleg jön a fűtési szezon,még több lesz a rezsim.

27/N

2012. okt. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyugtat a tudat, akkor leírom: a nyolcvanas években, amikor elvileg király jó élete volt mindenkinek MO-n, nem volt munkanélküliség, kisgyerekként olyan szegénységben éltem, hogy ahhoz képest te most gazdag vagy. Isten háta mögötti kis falu faluban, nagyapám kisnyugdíjából, aztán anyám éhbéréből. Apám nagy lufi tervei leginkább a pénzt vitték, és nem hozták.


Vállalj alkalmi munkát, vagy menj ki külföldre a gyerekkel együtt. (Én egyetem alatt végig dolgoztam.) Ha az anyja nem elérhető és nem küld gyerektartást, akkor kérelmezheted a bíróságon a kizárólagos szülői felügyeletet. Mindig van megoldás.

2012. okt. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Anyám munkanélküli 50 felett, technikummal sehova nem kell, húgommal ketten tanulunk (okj ill. egyetem). Ha apám nem adná a gyerektartást, plusz kb ugyanannyit kölcsön, nem lenne miből fizetni a számlákat és a hitelt (autó, panelprogram)... Így is max 20.000 Ft jut kajára havonta, de legalább ennyi van...
2012. okt. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!