Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi idő után már továbbléphe...

Ennyi idő után már továbbléphetek?

Figyelt kérdés

A nagy szerelmemet 3 évvel ezelőtt baleset érte. Kómába került. 2 hónap után lekapcsolták a gépekről. Akkor én is meghaltam vele együtt. Az elmúlt 2 évben semmi életkedvem nem volt. Szó szerint szenvedtem és töprengtem az élet nagy dolgain. Azóta lediplomáztam és most munkám van. Együtt terveztük a közös jövőt, a családalapítást, az esküvőt, gyerekeket, a nyaralást, programokat, és annyira váratlanul ért a halála, hogy szó szerint megőrültem. 1 hónapig pszichiátrián kezeltek.


Mostanába mintha visszatért volna az életkedvem. Észrevettem, hogy más fiúkat is jobban megnézek, tetszenek, hogy szivesebben megyek el egy barátnőmmel egy éjszaka szórakozni.


A mUnkahelyemen van egy fiú, aki nagyon kedves hozzám. Mindig meghív munka után egy kávéra, de elutasítom. Néha azt érzem, hogy ideje lenne már továbblépni, de nem tudom, hogy mikor lenne itt az ideje. Érzem, hogy még szeretem Őt! Mit tegyek?



2012. okt. 6. 15:44
 1/9 anonim válasza:
Hát nem könnyű helyzet az biztos..igazából muszáj lenne tovább lépned mondom én ezt olyan könnyen aki nincs abban a helyzetben,de az ésszerű megoldás az lenne szerintem!Nem élhetsz még így évekig és gyötőrheted magad mert így lemaradsz a lehetőségekről.Ő mindig is ott lesz benned és a szívedben bármit is teszel,mindig eszedbe fog jutni és ez így van rendjén.De el kell őt engedned,ő már sajnos nem lehet veled és nem is lesz.Muszáj nyítnod a világ felé,tartsd meg őt ott az emlékedben de engedd el mert csak magadat fogod kínózni,ő is azt akarná hogy éld az életed!Sajnálom ami veled történt sok sikert és kezdjél új életet!
2012. okt. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem itt az ideje továbblépni. Az élőkkel foglalkozni, nem pedig a holtakkal.
2012. okt. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Te is jól tudod mit kell tenned,mert hiába szereted őt muszáj lépned ha nem akarsz ismét pszichiátriára kerülni..hiába szereted őt vissza hozni nem tudod.Én megértelek téged és átérzem a helyzeteted vagy is próbálom,de nem tudsz mit tenni!Lépjél tovább éld az életed és fogadd el azt a kávét!Mennyi idős vagy amúgy?
2012. okt. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok
2012. okt. 6. 16:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen fontos, hogy továbblépj, de nem lehet sürgetni, erőltetni.

Egyvalamire azért figyelj: ha elfogadod azt a kávét, és esetleg kapcsolatba kezdesz a kollégáddal, vagy bárkivel, akkor nyilvánvalóan az elején érdemes elmondanod, hogy mi a helyzet, de ne beszélj róla hónapokig! Nagyon megterheli a meglévő kapcsolatot, ha folyton a múltba nézel!

Ha továbblépsz, akkor lépj tovább ténylegesen. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán ne említsd az elhunyd szerelmed, mert a MÚLTAD része. De ne engedd, hogy túlzottan rátelepedjen az új kapcsolatra a gyász, mert abból semmi jó nem sül ki belőle!

2012. okt. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon kedvesek vagytok! Köszönöm!
2012. okt. 6. 16:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2012. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 homo ludensz ***** válasza:
Idővel tompul majd a fájdalom és lassan visszakúszik az életöröm: Ez a természet rendje és az ember minden helyzetben alkalmazkodni képes. Egyet azonban ne felejts az életben igazán csak egyszer lesz szerelmes az ember s lehet ez az első vagy a tizedik nincs jelentősége.Úgy kell élned hogy az emlékét megőrzöd de ha új kapcsolatot létesítesz azt őszintén tedd.Ne legyen mérce a múlt mert akkor meghasonlasz önmagaddal. Építs új kapcsolatot új alapra s új szereplőkkel de tudj az emlék és a valóság között különbséget tenni.
2012. okt. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szomorúan olvastam a kérdésed/történeted.

IGEN, tovább léphetsz. Ne hibáztasd magad, ne félj attól, hogy elmúlik az az iránta érzett szerelem ami most a szívedben él és attól se félj, hogy az emléke halványodni fog ezáltal a lelkedben és a szívedben.

A gyász természetes reakció, a tudományban úgy van, hogy 1 évig ,,normális".

Azonban én teljes mértékben megértem, hogy nálad ez sokkal tovább tartott/tart, hiszen nagyon fiatal vagy, nagy szerelem, hirtelen baleset, kóma.

Hasonló helyzetben voltam én is, mert nekem a Szerelmemnél agydaganatot diagnosztizáltak, de szerencsére, hogy lekopogjam leküzdöttük.


Nem szabad, hogy ilyen fiatalon elzárd magad a boldogságtól, az élettől a szerelemtől (ami talán nem lesz olyan lángoló, de szerelem lesz és az egymás iránt érzett kölcsönös szeretet és tisztelet)...mert, ha a szerelemtől megfosztod magad, akkor a legcsodálatosabb dologtól is megfosztod magad, ez pedig az, hogy a szíved alatt hordhass ki egy kisbabát, akit majd felnevelsz.


Nagyon sok szerencsét kívánok neked az életedben és, hogy helyesen meghozd azt a döntést, amitől a legboldogabb leszel.

2012. okt. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!