Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beteges féltékenység, állandó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteges féltékenység, állandó téveszmék. Lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés
20 évesek vagyunk a párommal, nagyon szerelmes vagyok belé, azt hiszem ő is szeret engem. Vele szeretném leélni az életem, de van egy tényező, ami megkeseríti az életem. A párom állandóan féltékenykedik,mindenre, és ha nem vagyok vele, olyankor biztos, hogy megcsalom(hozzáteszem,sosem csaltam meg,sosem hazudtam neki, sosem adtam okot erre). Olyan dolgokat talál ki néha, amik sosem történtek meg, de képes részletesen elmesélni egy egy fantazmagóriáját, és el is hiszi, amit mond! És ha én nem hiszek neki, és ennek hangot is adok, hatalmas cirkusz van belőle. Nagyon rosszul esik,hogy ő néz hülyének engem, de közben a egcsalással is én vagyok megvádolva mindig. Ez valahogy nem áll össze, hogy épp a kényszeres hazudozó az, aki a másikat megcsalással vádolja(holott már két év alatt észre kellett volna vennie, hogy tényleg mindig igazat mondok,még akkor is ha fáj). Ráadásul nem csak rólam gondolja ezt, hanem minden nőről! Szerinte mindenki megcsalja a párját, és mindenki csak úgy érhet el valamit, ha "szétteszi a lábát...". Amikor épp nincsenek ilyen tünetei, akkor nagyon kedves és szeretetreméltó tud lenni,sőt, még komoly is, de sajnos ez a ritkább eset :( Tud valaki segíteni? Hogyan kezeljem? Egyáltalán meg lehet őt gyógyítani? (mert ez már betegség)...légyszíves olyan válaszokkal hagyjatok békén, hogy hagyjam el, mert szeretem és nem akarom elhagyni!
2009. nov. 20. 08:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy ne valaszoljunk olyanokkal, hogy hagyd el meg ilyenek, mert te szereted (pedig elvileg o nem szeret teged mert minden norol ezt gondolja es te nem vagy kulonos szamara csak egy ugyanolyan kozonseges no mint a tobbi, hisz te mondtad: "Ráadásul nem csak rólam gondolja ezt, hanem minden nőről! Szerinte mindenki megcsalja a párját, és mindenki csak úgy érhet el valamit, ha "szétteszi a lábát..."") akkro csak annyit tudok mondani, nagyon nehezen kezelheto...vagyis pontosabban mondva kezelhetetlen...igy akkro csak azt tudom mondani, hogy maradj vele egesz eleteden at de akkor ez azzal jar, hogy elturod azt, hogy hulyenk nez, hogy megalaz, hogy nem bizik benned (szerintem ha bizalom nincs es feltekenyseg van az mar nem kapcsolat...de a te dolgod) es hogy nem a szeretetet fogja kimutatni irantad, hanem a feltekenyseget es hogy minden no "olyan"...

Szerintem nem igazan lehet ezt kezelni, ez egy ilyen tipusu ember es ha eeddig is ilyen volt hogy tudjon megvaltozni...nagycsoda kell legyen.

Most csak te magadon kell csiszold azt, hogy mindezt le tudd nyelni es hogy alkalmazkodj hozza eshogy figadd el ot igy amilyen...hisz te mondtad, hogy szereted nem?

Sajnos csak ezt tudom mondani, ha az elso varianst nem akarod hasznalni...

De oszinten szerintem kifogsz akadni tole valamikor, mert gyakorlatilag a feltekeny emberek a leghajlamosabbak a felrelepesre, mert mindenki sajat magabol indul ki...es ha o ilyen fantaziakat talal ki akkor szerintem o ezt tenne egy lannyal amikor te nem vagy ott...de te tudod...

Csak azt tudom kivanni neked, hogy sok szerencset!

2009. nov. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pszichológus kezelhetné, ahhoz azonban az kéne, hogy belássa, hogy beteges hazudozó és meg akarjon gyógyulni. A leírásod alapján azért erre nem sok az esély.

Én viszont a helyedben elgondolkodnék azon, hogy rendben szereted, de milyen lesz ő 10 év múlva kezelés nélkül (ezek a betegségek csak rosszabbodnak, aztán jöhet egy igazsággal való szembesülés és egy teljes összeomlás, hiszen a számára létező világ omlik össze), hogy ennek az embernek akarsz-e gyereket szülni, hogy lehet ebben a kapcsolatban fejlődni, pl. házatépíteni, családod nevelni, mennyire számíthatsz rá.

Én személy szerint ezt végiggondolva azt mondanám, hogy inkább most hagyom el, akármekkora a szerelem, mint 10 év múlva, adóságok tömkelege után, 2 gyerekkel.

2009. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

jaja..én is ugyanazt mondanám előző..csak szakember segithet neki...de még az se biztis...

Kevés jövője van ennek, idegileg biztos ki fogja késziteni szegény lányt és talán többmindenben is...

De tudod, a kérdező nemakart olyan választ kapni, hogy hagyja el a pasit... igy akkor muszáj a csaj is ugyanolyan legyen és alkalmazkodjon a pasihoz. Csodák vannak...és lehet, hogy van aki ezt is majd megszereti ha beletörődik...

2009. nov. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd ott.

Nem bítik benned meg uralni akar csak.

nem szeret igazán.

2009. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
néha már hajlott rá, hogy belássa, beteg, és változni akarjon, de ennyiben mindig kimerült a dolog... tényleg nem tudom mással elképzelni az életem, nagyon szerelmes vagyok belé(mikor épp nincs cirkusz a fent leírt problémákból)... mellesleg valakinek egyszer mellette kellesz maradnia, nem? olyan nem létezik,hogy neki nem rendelt senkit a sors és az egész életét szakításokkal és feleség nélkül kellene leélnie...úgy érzem, én vagyok az egyetlen, aki képes megérteni és megváltoztatni...eddig egyetlen barátnője se bírta ilyen sokáig mellette, és annyi mindent átvészeltünk már együtt, nem akarom,hogy egy betegség legyen a szakításunk oka...én is beteg vagyok, csak én pánikbeteg és ő sem hagy el emiatt..mondjuk sok problémát okoznak a rosszulléteim,ugyanis mindig az esti órákban jelentkeznek, ő meg azt hiszi, h csak kifogás, hogy ne kelljen vele lenni
2009. nov. 20. 11:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, hogy ezt érdemled, akkor szeresd őt! Te kezeltesd a saját pánikbetegséged, ha akarod, ő meg kezeltesse magát, ha akarja. Kit mennyire zavar, ugye... Neki úgy látom, jó így.

Ja, és feküdj le vele akkor is, amikor amúgy rosszul vagy, hiszen ha nem fekszel le vele, akkor nyilván azt fogja gondolni, hogy megcsalod.

De azon is gondolkodj el, hogy miért pont akkor vannak a rosszulléteid, amikor azok akár kifogások is lehetnének? Talán mert azok, csak még te sem akarod bevallani magadnak? Egy ilyen "társ" mellett megmaradva szerintem törvényszerűen kialakul a tudatalatti hárítás.


Amúgy azt gondolom, hogy nagyon lent lehet az önértékelésed, ha ilyen embert választasz társnak. Mit gondolsz azokról a nőkről, akiket péppé ver a párjuk, de megmaradnak mellette, mert "egy aranyember, amikor nem iszik"? Valahol te is ilyen vagy.

2009. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pszichológus, pszichihátria, gyogyó.

Ez elmebeteg. Ki kell gyógyíttattni. Ha nem, akkor hagyd el.

Az ilyen elmebetegek szokták szerelemféltés címen agyon csapni és 30 késszúrással agyon szurkálni a barátnőiket!


Nézel híreket?!?

2009. nov. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Én is éltem egy ilyen kapcsolatban, és már el sem tudtam képzelni mással az életemet.ő már azt is figyelte, hogy mikor jön be a buszom, és ha pár percet késtem akkor már keződött a cirkusz, ja es még nekem kellett kibékíteni őt.A telómat állandóan ellenőrize, és ha ismeretlen szám akkor...A munkahelyemről futva mentem haza csak azért, hogy ne legyen veszekedés.Állandó feszültséget szült bennem.ez nem élet most már én is látom.Bár mennyire szereted.Most jöttem rá, hogy milyen nyugott vagyok, mióta szakítottam vele.Hidd el enél már csak jobb lehet.Egyszer kell erősnek lenni és az asztalra csapni!sok szerencsét!
2009. nov. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sajnos az van valószínűleg, hogy önmagát látja benned tükröződni, amikor rájön ez a beteges roham. Vagyis, igazából magában nem bízik, sőt, tudja, hogy ha neki lehetősége lenne rá, megcsalna, és ebből a szemszögből néz téged is. Ezt sajnos saját tapasztalatból mondom, én ugyanebben a cipőben járok. Bár, legalább már felismertem ezt, az is valami... Szóval a féltékenysége róla szól (már ha tényleg nem adsz rá okot neki), és itt egy olyan önmegismerési lépést kellene megtennie, hogy beismerje magának, valójában ő a megbízhatatlan, és el kellene magában döntenie, hogy márpedig nem fog téged megcsalni, akkor se, ha tálcán kínálják a lehetőséget. Ha ezt sikerül magában lerendeznie, akkor jó eséllyel képes lesz megbízni benned, legalább egy alap szinten, hogy ne legyen betegesen féltékeny. Én most vagyok ebben a stádiumban, ahogy rendezgetem el magamban a dolgokat, úgy érzem, egyre kevésbé fenyeget a féltékenységtől való kiborulás. És a páromat se cseszegetem annyit. De hozzá kell tenni: kutyából nem lesz szalonna, azt azért ne várd, hogy mindent elnéz és sose lesz semmi kirohanás, de azt el lehet érni, hogy egy elviselhető szintre visszaszorítani a jelenséget. De persze az a gáz, hogy ha te akarod erre ráébreszteni, azzal csak magadnak ártasz, szóval valahogy neki kéne rájönnie, hogy magában rendezze le ezt a dolgot. Én is minden embert k*rvának tartottam, így nehéz is bárkiben megbízni, még magunkban sem...

A másik oldala ennek az önértékelés, önbecsülés hiánya. Ha ő saját magát gáz pasinak tartja, akkor még az is hozzátesz a dologhoz, hogy úgy érzi, bárki jobb nála és simán elcsábíthat tőle. Ha ez a két dolog együttesen jelen van, akkor ...sajnállak.:( Kemény dió lesz a srác, akárcsak én. Sőt, ha már korábban csalta is meg valaki, akkor majdhogynem menthetetlen, mert ez már tripla okot ad neki a féltékenységére... hacsak rá nem ébred és magától el nem kezd verejtékesen küzdeni ez ellen, ne számíts változásra. Ez viszont már az egyéniségétől függ, mennyire tud-akar változtatni magán. Remélem azért segítettem. 24F

2009. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon sokat segítettél...így látom,hogy van rá remény, hogy saját maga észrevegye, hol van a hiba...
2009. nov. 21. 12:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!