Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek akik egy állandó...

Szerintetek akik egy állandó lakcímen laknak azok életársak?

Figyelt kérdés
Párom és én egy bejelentett lakcímen vagyunk, de mi nem tekintjük élettársnak egymást. Nem vagyunk közös kasszán.

2012. okt. 8. 10:41
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. okt. 8. 11:01
 12/26 anonim ***** válasza:
73%

Senki nem mondta, hogy ugyanaz, épp ez az..csak ha ennek alapján nézem...jogilag... -.-


De hogy még ebben is lepontoztok mindenkit :D

Miért nem dolgoztok, vagy futtok egyet feszültséget levezetni? :D

2012. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
84%

Most jogilag, vagy milyen szempontból gondolod?

Jogilag ugye egyrészt a bejegyzett élettársak - itt nincs kérdés, másrészt meg nyilatkozat alapján, a körülmények vizsgálatával dönthet úgy a bíróság, hogy élettársi kapcsolatként ismer el valamit. Ehhez általában a "közös kassza" hozzátartozik.


Simán társadalmi megítélés szempontjából nyilván számít, hogy ti minek tartjátok magatoknak. Ha csak lakótársaknak, akkor nem vagytok élettársak.


De miért számít ez amúgy?

2012. okt. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

És így van kérdező, jogi szempontból nem vagytok élettársak, mert nincs bejelentett élettársi kapcsolatotok, csak együtt éltek, de ahogy éltek, azt egyébként úgy hívják, hogy élettársi kapcsolat.

Amúgy meg még be sem kell jelenteni, mert vannak olyan helyzetek, amikor is nincs bejelentett élettársi kapcsolat, de valamihez kell igazolni, hogy a nő és a férj együtt élik az életüket, találkoztam már ilyennel és abban az esetben elég volt tanúnak igazolni, hogy igen, ők együtt élnek és ezt elfogadták.

2012. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Annyira nem számít, csak ma attrocitás ért az önkormányzatnál és nagyon lekezelő volt velem az ügyintéző hölgy. Azt mondta, hogy valótlant állítok mert ilyen nincs, hogy egy címen élünk és külön kasszán...nem hitt nekem utálok magyarázkodni gondoljon amit akar...de ne sértegessen. Lehet, hogy fura de megvan az oka a döntésemnek.
2012. okt. 8. 11:05
 16/26 anonim ***** válasza:
48%
De tényleg, hogy vagytok külön kasszán? ezt én sem értem. MI együtt élünk, nem vagyunk bejegyezve de élettársnak gondolom magunkat, mondjuk már menyasszony vagyok. A rezsit felesbe fizetjük, a kaját is , amit közösen akarunk venni arra közösen gyűjtünk, és mindig marad magunknál költőpénz, hisz hogy lehetne bármivel is meglepni a másikat ha nem maradna. Vagy a közös kassza az az , hogy 1 bankszámlán van minden pénz és akkor vesz le a másik pénzt amikor akar? Mert mondjuk ha így vesszük akkor mi sem vagyunk közös kasszán, de így nem is lennék, mert ez azért nem lenne igazságos.
2012. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
83%

hát ez marha jó. azért mert külön kasszán élünk, mégis együtt, már nem is szeretjük egymást, nem lehet köztünk érzelmi kapcsolat? röhej...


az állam milyen jogon szól bele, hogy hogyan osztom be azt a pénzt, amit én keresek?

mondjuk pont ezért nem szeretnék házasságot. ha csak egy érzelmi dolog lenne, akkor valójában nem is kéne róla aláírni papírt. de így, hogy jogilag összeköt, ill. azt feltételezi, h mindenben közösködök a párommal, már nem kell.


a közös kassza a baj forrása. legalábbis eddig mindig azt láttam.

2012. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

hivatalosan csak akkor az élettársad, ha erről közjegyző előtt nyilatkoztok.


ha azonos az állandó lakcímek az semmit nem jelent. ahogy az sem, h te mit gondolsz a kapcsolatotokról: élettársadnak érzed-e vagy sem, úgy gomdolsz-e rá, használod-e, szereted-e ezt a kifejezést vagy nem. ez mind nem számít. hangsúlyozom, jogi szempontból. privátin meg azt csinálsz, amit akarsz. ha nem tetszik a szó, akkor nem használod, ha tetszik, akkor igen. senki sem fogja számonkérni a "papírt", ha egy átlag hétköznapi csevejben élettársként utalsz rá.

2012. okt. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Minden költséget elfelezünk, ha valakinek kell valami azért megbeszéljük. Most utóbb vettünk egy lámpát a vásárlás közös volt, de az én pénzemen történt tehát az enyém.
2012. okt. 8. 11:31
 20/26 anonim ***** válasza:
70%

a külön kassza egyszerű...rezsi közösben kaja azon része mi vacsi közösben....

Ebéd legtöbbször munkahelyen saját pénz minden amire szükségünk van saját pénzből megy....

2012. okt. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!