Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu mindentől eltilt és...

Anyu mindentől eltilt és büntetésbe vagyok. Nem ért meg. Mitcsináljak?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és csinátlam mostanában egy-két hülyeséget amit nem kellett volna..hazajöttem egyszer részegen és elmondtam anyunak hogy nemrég lefeküdtem a barátommal,ezen teljesen kiakadt..jó tényleg nem szép hogy egy 16 éves lány részeg de szeirntem midnenki csinál hülyeséget.Anyuval megprobáltam ezt megbesszélni de nem is érdkeli és midnenap fél9re hazakell járnom oránként hazakell mennem bejeentkezni és nem mehetek el sehová bulizni semmien szorakozo helyre bár ez már régóta igyvan.Ráadásul még barátnőmnél sme aludhatok ott ennyire emgakar óvni midnentől és ez nekem már nagyon rossz így.Ráadásul ez nemcsak az anyu szerinti felelőtlenségem miatt van hanem mert szerinte 16 éves kis hugyos vagyok és nem nekem valok a bulik és az este 10 orai csavargás de hát a 16 évesek nagy része bulizik ha nemis hajnalig de elmehetnek én pedig buliba is max 10ig mehettem el.Mitcsináljak hogy megértse nem vagyok már gyerek és más világban élek mint amiben ö élt ennyi idősen? Mitcsináljak hogy bizzon bennem? hiába csinálom azt amit mond öt nemérdekli aztmondja nem lehet bennem megbizni de nemis ad egy esélyt hogy megváltozhassak. :(
2008. máj. 19. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

16 évesen én is így gondolkoztam! Azóta az én fiam is elmúlt már 16. Mehet ha akar, de ne menjen a tanulás rovására, valamint tudjam kikkel, és hová megy, és a telefonját se kapcsolja ki! Szerintem ez az alap! Nem ellenőrzöm óránként, de ha kell felhívhatom és nem sértődik meg ezen! Ha meg lekéste a vonatot, akkor ő hív hogy menjek érte. Mondjuk ha hazajönne részegen, biztos én is bekeményítenék!

A 16 éves ha nem is gyerek, még jogilag is csak fiatalkorú, korlátozott jogokkal. A TV. szerint is csak 22 óráig tartózkodhat közterületen felnőtt kisérő nélkül. Persze ezt kevesn veszik komolyan, csak akkor ha valami baj történik! Akkor viszont a szüleidet veszik elő! Például, ha részegen belebotlassz egy rendőrbe, könnyen töltheted az éjszaka végét egy lakájos kis fogdában! Vajon melyik szülő álma az, hogy hajnalban egy rendőr keltse fel azzal, hogy menjen a gyerekéért!?

2008. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
TV=törvény, nem kellett volna spórolnom a karakterekkel, mert így félre érthető!
2008. máj. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Persze én ezt meg is értem de hát hivogattam anyut azelött is és msot is sokszor hogy minden rendben van bulikba is oránként felhivtam értem jött elvitt a buliba mégis igy áll a dolgokhoz és ha meg akarom vele beszélni akkor csak neki áll flejebb és elkezd üvöltözni.és aztmondja ohgy bizonyitsam be hogy lehet bennem bizni de esélyt sem ad hogy bebizonyitsam!
2008. máj. 19. 16:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 20 éves vagyok most, nálam szerencsére (és majd mindjárt meglátod miért írom ezt) nem volt ilyen. Velem már 13 éves korom óta nem törődnek, azt teszek szinte, amit akarok, nekem is volt bár baklövésem, de mindig is helyén votl az eszem, ha valamibe bele is keveredtem, ki is tudtam egymagam mászni, 4 éve pedig teljesen kicseréltek, normális barátaim vannak, akikre számíthatok, nem élünk romboló életmódot, normálisan csinálom a sulit, stb. Én tizenéves koromban éltem ki teljesen magam, mondhatni már ki is égtem kissé bulizás terén, nekem a szórakozás már teljesen mást jelent, mint egy mostani 20 évesnek, vagy amit régen jelentett. Mivel már túl vagyok ezen a korszakon, mostmár más dolgokra koncentrálok, pl tanulsára, és hajtok, hogy felvegyenek egyetemre. Viszont van egy ismerősöm, akit teljesen úgy kezeltek mint most téged, és a szülei azt érték el, hogy amikor betöltötte a 18 at, már nem tudták otthon tartani, belecsöppent az éjszakai életbe egyik napról a másikra, és most ott tart, hogy elvonóra lenne szüksége, és több faszt fogott már életében, mint kilincset. Ezzel azt akarom mondani, hogy szerintem jobb lenne, ha anyukád megértené, hogy jobb lassan átvezetni egy embert ebbe a világba, mert ha drasztikusan fog ez megtörténni, eléggé áteshetsz a ló másik oldalára. Persze ez nem biztos, ez ember függő is, de én nem látom jónak a hirtelen dolgokat. Bizalmat kellene építeni kettőtök között, kisebb dolgokkal kezdve mint pl havonta egyszer elmész utolsó buszig, vagy barátnődnél alszol, és ha látja hogy nem csinálsz hülyeséget, csak megenyhül. Az szerintem nem volt baj, hogy elmondtad neki hogy elvesztetted a szüzességed, csak esetleg a körítés nem volt alkalomhoz illő :) Lehet nem parti helyekre kellene járnod bulizni, mivel ezeken tényleg történhetnek veled dolgok, hanem megvárni, mig valaki házibulit rendez, vagy kimenni egy erdőbe haverokkal, tüzet rakni, borokat inni, koncertre menni... hidd el sokkal jobb mint egy disco vagy egy kocsma. A másik, hogy a hely, ahova én is járok, tele van 14-17 évesekkel még hajnalban is, és nem valami jó menekülni a wc-ben előlük, hogy le ne hányjanak:) És sok emberbe akár jogosan vagy jogtalanul belekötnek. Anyud biztos az ilyen veszélyektől is védeni próbál. Viszont egy esélyt ténbyleg adhatna, mert most eléggé az ő kezében van az irányítás, szóval ha ő nem enged, sajnos tényleg nem tudsz sok midnent tenni, a hazudozás meg a sunyizás pedig tényleg nem vezet jóra.
2008. máj. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Talán,ha egy kis ideig pihenteted a doglgot, pl. 1-2 hónapig kibírod buli nélkül és veszekedés nélkül, ha többet segítesz neki, mint szoktál, és megpróbálod teljesen elkerülni az ezzel kapcsolatos bármiféle beszélgetést, akkor kicsit megenyhül. Pár hónap távlatából, ha nem emlékeztetik rá folyamatosan, talán a rossz emlékek halványulni fognak benne, és megenyhül akkorra, amikor egyszer majd újra szóba hozod.
2008. máj. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 16 éves.

A leveled olvasva arra gondoltam,hogy a tanulással is kéne foglalkoznod.Gondolok a helyesírási hibákra és az egybe írásokra.Arról nem írtál milyen tanuló vagy lehet,hogy azért se mehetsz el.

2008. máj. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Kedves előző hozzászóló! Ha valaki helyesírását kritizálod, előbb tanulj meg te magad is helyesen írni.
2008. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
96%

Sokban igazad van. De megértheted anyukádat is. Pl. mit érezne akkor, ha elengedne szabadon, te pedig a még 1 esélyt arra használnád fel, hogy újra butaságokat csinálj. Nem tudom például, hogy a barátoddal védekeztetek e, de szerintem anyukád attól is félt hogy terhes maradsz. Gondolj bele, mit érezne ha 16 évesen azzal állnál elő, hogy anyukám, terhes vagyok! És ugye akkor már csak 3 rossz közül válaszhatsz. Vagy elveteted, és akkor lehet hogy többé nem szülhetsz, na meg lelkileg is sérülsz tőle. Vagy megszülöd és örökbe adod, akkor élhetsz azzal a tudattal, hogy valahol a világban él egy gyermeked. Vagy megszülöd és felneveled. Na de akkor miből??? Hiszen se szakmád se állásod nincs még. Na meg most panaszkodtál, hogy hetek óta nem mehettél sehová. Na ha lesz egy kisbabád, akkor hónapokig vagy akár évekig is ülhetsz otthon. Erre is gondolj ám.Szerintem is most hagyj anyudnak egy kis időt a lehoggadásra. Utána pedig beszéljétek meg. Mondd el azt, hogy tudod hogy butaságot csináltál, de nem teszed többé, meg hogy azért adjon esélyt hogy ezt bebizonyítsd. Elmondhatod azt is, hogy védekeztetek, meg hogy vigyázol majd magadra.


Sok sikert!!!

2008. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
94%
Nekem is ilyesmi problémám van. 16 csajszi vagyok és még 1x nem engedték meg, hogy ott aludjak bnőnél, vagy akárkinél. Max 18.00ig haza kell érnem, hétvégén se nagyon mehetek el otthonról. Most akkor melyikünknek sz*rabb a helyzete. Sztem jó neked!! :D :P
2008. máj. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Engem nagyon szabadon neveltek, éltem is vele, de igyekeztem nem visszaélni. Volt már itt olyan válaszadó aki velem hasonló cipőben járt, és én is, akárcsak Ő 20 éves koromra megkomolyodtam. De ez tudom, nem segít. HA HARC HÁT LEGYEN HARC! Légy jó kislány! De míndig emlékeztesd hogy eljön majd az idő amikor nem lesz joga uralkodni feletted, és hát nem kell egy családnak annyira összetartani.
2008. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!