Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezelnétek az alábbi...

Hogy kezelnétek az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés
2 évvel idősebb testvérem (fiú) állandóan lehülyéz, ha valamit elszúr, akkor is én vagyok a hülye a szemében, nem ismeri be a saját hibáját, tévedését. Nem mondhatom el a véleményem dolgokról, közli, hogy fogjam be stb. ezen kívül a családdal állandóan bunkóskodik, csak magát tartja okosnak, mindenki hülye, és tudatlan a szemében. Haveri körével, ismerősökkel nagyon készséges, még akkor is, ha nem ért egyet valamivel. Ha bármiért szólni merünk, leordítja a fejünket. Tanácstalan vagyok, és elegem van a sok helyzetből. Ti mit tennétek a helyemben?

2012. okt. 9. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tagadásban él, és a saját hibáit is a környezetére vetíti - én ezt érzem. Apám volt ilyen, soha semmit nem lehetett jól csinálni, mindenért hisztizett. Aztán egyszer úgy családilag "nekiestünk" hogy vegye már észre magát, nem tűrtük tovább, hogy megmérgezze az itthoni légkört. Beszélgessetek el a fejével!
2012. okt. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Hány éves? Otthon laktok?
2012. okt. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

otthon, és bár felnőtt, egy óvodásnak tűnik a bunkó stílusával

én nem tudok vele elbeszélgetni, már nem is köszönünk egymásnak, ha nem muszáj inkább nem szólok hozzá. anyáméknak mondtam, hogy beszéljenek vele, mert ez nem állapot, eddig nem sok sikerrel

2012. okt. 9. 10:36
 4/7 anonim válasza:
Közöljék vele a szüleid, hogy akkor lehet elmenni innen a bunkó stílusával. Hirtelen megváltozna szerintem..
2012. okt. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem fogják ezt mondani neki, nem állnak a sarkukra :( én ezt látom. hagyják, hogy hülyét csináljon belőlük a tesóm. én azon a ponton vagyok, hogy amint lehetőségem adódik, elmegyek itthonról, de mivel ezt a helyzetet muszályból lépem meg, nem fogom rájuk se nyitni később az ajtót. sajnálnám, ha így oldódna meg számomra a helyzet, illetve ez nem lenne megoldás, mert attól, hogy elmegyek, a tesóm ugyanolyan barom marad, de nem kellene többé elviselnem. azt látom, hogy úgy tekint rám, mint egy felesleges rosszra az életében, aki csak útban van neki. anyámékat meg dróton rángatja, és azt hiszi, hogy neki minden jár, csak úgy.
2012. okt. 9. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Aki nem sikeres a munkájában, suliban, haveroknál az otthon a saját kis szemétdombján akar kiskakas lenni és terorizálja aki hagyja magát.

Találni kéne neki valamit amiben sikerélménye van. És persze tovább kell mondogatni neki hogy "Ne legyél már ennyire bunkó." Utóbbival nem sokra fogsz menni, csak ha bejött az első. Barátnője nincs véletlenül? Esetleg rajta keresztül is próbállhatnátok hatni rá.

2012. okt. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Aki nem sikeres a munkájában, suliban, haveroknál az otthon a saját kis szemétdombján akar kiskakas lenni és terorizálja aki hagyja magát."


Ez egy nagyon találó mondat. Igazából sajnos énis csak azt látom megoldásnak hogy elmész onnan és a saját életed éled. A másik az lenne hogy leül vele a család, és szépen kifejtitek neki hogy mik a problémák, majd azt hogy ha ezen nem változtat, akkor repül a házból. Csakhát ehhez a szüleid is kellenének.

2012. okt. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!