Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van eltussolva az, ha...

Miért van eltussolva az, ha otthon bántalmazzák az embert?

Figyelt kérdés
Mintha nem is számítana. Iszonyat sok ember van, akit otthon vernek, gyerekek, feleségek, néha férjek. Mintha senkit nem érdekelne ez a dolog. Csak az én környezetemben legalább négy embert tudok, akit vertek/vernek, plusz saját magam. Nyilván nem egy atyai pofonról beszélek, de szerintem érthető is. Gyerekek élete nyomorodik meg, és még a társadalom is kiveti őket magából, ők érzik hibásnak magukat, a bántalmazott felnőttekről nem is beszélve. Miért van ez a hozzáállás? Miért nem törődnek velük az emberek? Miért nem büntetik ugyanolyan szigorral, mintha az utcán csapnak szét valakit? Hányan mennek még ebben tönkre?
2012. okt. 9. 12:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért, tud róla valaki az otthonuk falain kívül?

Ha nem beszél róla az illető senkinek, a társadalom találja ki, hogy állampolgár1-et bántják otthon, állampolgár2-t meg nem?

2012. okt. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az emberek úgy vannak vele, hogy amiről nem tudnak, az nem is történik meg. És azért nem tudnak róla, mert a bántalmazottak nem tesznek semmit, nem mernek senkinek sem szólni, inkább tűrnek, beletörődnek. Nem hiszik el, hogy van más élet is, lehet hova menni. Akkor mit csináljon az egyszerű szemlélődő, ha maga a bántalmazás elszenvedője nem tesz semmit azért, hogy vége legyen?
2012. okt. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs eltusolva, sőt éppen idén alkotják az új büntetőtörvényeket a családon belüli erőszakra.

Lassú folyamat mire minden bántalmazásra meglesz a megfelelő büntetőtörvény de aki ma családon belüli erőszak miatt indít eljárást, azzal foglalkoznak, és ha jogos, akkor ítéletet is hoznak. A gond inkább az, hogy még ma is elég kevés ember mer kiállni a világ elé, és elmondani hogy mi történt vele. Amíg a sértett nem áll ki magáért addig nincs miről beszélni.

Egyébként nem is olyan régen volt a tévében, hogy egy fiatal lányt 4 éven keresztül erőszakolta sz apja, verték, megalázták, és az erőszakot a saját édesanyja még videóra is vette. Végig tudott róla, és támogatta a férjét a perverz terveiben. A lány senkinek nem mert szólni, de 18 évesen végül is elment a rendőrségre és mindent elmondott. Az apa több mint 10 az anya 8 év börtönbüntetést kapott..

2012. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert az áldozatok saját maguk akarják ezt eltitkolni a szégyenérzet és a félelem miatt. Akkor szoktak hatósághoz fordulni, amikor már az életük vagy a gyerekek élete kerül veszélybe. Sokszor egy nő pedig bebeszéli magának, hogy a férje nem is bántalmazza, vagy hogy azt megérdemli.

A harmadik ok a pénz, egy erős, független nőt nem nagyon bántalmaznak, viszont egy háztartásbelit aki a férje pénzére rá van szorulva, azt gyakrabban. Nem tudja elképzelni, hogy hogyan boldogulhatna egyedül vagy gyerekkel, és ebben gyakran igaza is van, hiszen a képzetlen, tapasztalatlan munkaerő után nem kapkodnak.

Végül pedig a bizonyítási eljárás nagyon kétséges kimenetelű, hiszen tanúk se nagyon vannak, és belefolyni sem akar senki ebbe.

2012. okt. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Andizsuzsi ***** válasza:
Azt mondod, téged rendszeresen bántalmaznak. Kinek jelezted ezt eddig?
2012. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a család az itthon annyira "szent", hogy abba senki külső nem akar beleszólni. Meg úgy vannak vele, hogy nem velük történik, akkor meg kit érdekel. Sokszor ráadásul nem egyértelmű a helyzet, mert hány családban elfogadott dolog, ha a gyereket megverik, felpofozzák, bántalmazzák... óóó ugyan, csak "neveljük". Ráadásul sokszor lelki terror van jelen a családban, amit kimutatni még nehezebb, mivel nincsenek fizikai sérülések stb. Nehéz dolog ez.
2012. okt. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem jeleztem, hanem 15 évesen leléptem. Részemről ez volt a megoldás. (Most már 19 vagyok)

Amíg tartott is a dolog, egyszer az iskolai ifjúságvédelmishez, egyszer pedig a háziorvosomhoz mentem. Mindkettő azzal hajtott el, hogy "segíts anyunak a házimunkában"; "tanulj jobban"... Én akkor is kinyitottam a pofám, és mai napig is, ha fizikai vagy lelki értelemben bántanak. És mégsem segített a kutya sem.

2012. okt. 9. 13:02
 8/10 Andizsuzsi ***** válasza:

"Én nem jeleztem, hanem 15 évesen leléptem. Részemről ez volt a megoldás."


Nagyon sajnálom. Talán valamilyn megoldást jelent az, hogy önálló büntetőjogi törvényi tényállássá minősítik a családon belüli erőszakot. Bár az is csak akkor ér valamit, ha a dolog elér a rendőrségig.

2012. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, tényleg nehéz dolog.


Legrosszabb talán az ha lelki terror van, mert a verés ellen még lehet feljelentést tenni, de pl egy folyton részeg szülő ellen mit tehet a család?


Pl egy részeges szülő is otthon azt tehet amit akar, nincs kötelező elvonókúra sem, vagy valami, amíg a saját házán belül részeg, addig nem bünteti őt senki.


Nálunk is apám is alkesz, ebben nőttünk fel, de mit tud tenni az ember? Gyerekként nehéz kilépni az életbe, vagy egy anya is mit tud kezdeni, azon kívül hogy 1-2 gyerekkel otthagyja az egész életét, és elköltözik máshova? Plusz ha ő el is költözik, akkor ott maradnak a nagyszülők pl, akit szintén zaklathat a szülő. Meg ismerek énis olyat aki azért van a férje mellett mert "a pénz"...és valahol érthető hogy képzettség nélkül nem tudna eltartani 3 gyereket, míg az apa ha szar szülő/ember is, de jelentős anyagi biztonságot ad.


És tényleg kicsit olyan dolog ez hogy mindenki szégyelli, mindenki tud róla de mégsem tesz senki semmit, és a sértettek is hallgatnak, mert félnek a megtorlástól, és azért ha átgondoljuk, az sem egyszerű helyzet, hogy egy részeges, semmirekellő ember miatt neked kellene feladnod a munkahelyed, szülővárosod, családod, barátaid, és új életet kezdeni más helyen, míg ő marad ahol van és örül magának.


Plusz a lelki terror ellen mit lehet tenni? A rendőrség nem fogja csak úgy elvinni a szülőt, kényszer elvonó sincs, csak akkor ha az illető magától megy...ami meg soha nem fog megtörténni.


Max akkor lenne megoldás, ha konkrét törvények születnének, amelyek garantáltan védik a bántalmazott családtagot, amíg nincs meg ez a háttér, addig marad ez ami van.

2012. okt. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%
Azért,mert ez egy büdös,csöves,alkoholista ország.
2012. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!