Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másfél évvel ezelőtt autó...

Másfél évvel ezelőtt autó balesetben elvesztettem 22 éves fiamat. Hogy lehet ezt feldolgozni? Aki átélt ilyen szörnyű tragédiát, hogyan éli mindennapjait?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 07:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
8 évvel ezelőtt a barátnőm karácsony másnapján ment haza a 4 éves fiával.Egy 17 éves gyerek elgázolta őket,és Norbika az anyja karjaiban halt meg!! Mai napig nem dolgozta fel,de enyhült a fájdalma,mert újra született egy kisfia aki már 6 éves...A barátnőm mondta,hogy könnyebb a fájdalom ha a szeretetedet,energiádat oda tudod adni valakinek.Ő a kisfiának adja.Neked ott van a két gyermeked,igaz ők már felnőttek,de kellesz nekik..Csináljatok közös programokat,segíts rajtuk hisz te magad is elismered,hogy ők sem tudják feldogozni a tragédiát..
2009. aug. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
lehet hogy azért is nehezebb elfogadnom hogy nincs többé,mert nem láttam halva.annyira összetört,hogy nem tudtam megnézni. nem tudtam tőle elbúcsúzni.mindig az van előttem mikor utoljára elment itthonról.sokszor olyan,mintha csak nem lenne itthon.persze az eszem az tudja,hogy nincs,de a lakásban a fényképeit látom mindenütt,és úgy érzem hogy köztünk van. lehet hogy már ez beteges?
2009. aug. 6. 13:54
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem beteges, de tényleg fordulj intenzívebben a másik két gyermek felé.
2009. aug. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
hogy érted azt,hogy forduljak intenzívebben a gyerekeim felé?hisz én már csak nekik élek.ahol tudom segítem őket.legszivesebben állandóan velük lennék.ha rajtam múlna még az utcára sem engedném ki őket, nehogy nekik is bajuk essen. de nem lehetek önző. ők is élik a saját kis életüket.én meg állandóan rettegek nehogy nekik is bajuk essen.
2009. aug. 10. 06:26
 15/17 anonim válasza:
100%

Részvétem.

Nem merem mondani hogy tudom milyen érzés, mivel én nem a gyerekemet veszettem el, hanem a 19éve bátyámat (4évvel ezelőtt) Autóbaleset volt ott ültem mellette a hátsó ülésen...nekem semmi bajom nem lett(fizikailag, csak egy két karcolás) ez a legbántóbb és elfogadhatatlan dolog hogy miért pont ő...stb.

Minden nap eszembe jut az a nap, minden nap gondolok rá, sokszor elkap a sírógörcs...nagyon fáj.

Nem hiszek abban hogy ezt fel lehet dolgozni. Talán az idő segíteni fog valamennyit, de az életed soha nem lesz olyan mint azelőtt, és nem lehet elfelejteni kitörölni azokat az emlékeket....

Hinni kell valamiben, hinni kell abban hogy bár nincs itt de valahol egy jó helyen van, és ha eljön az idő újra vele lehetsz majd.

Én ezt nagyon remélem, ebben hiszek... Mert Valamiben hinni kell! Az erőt ad.

18/L

2009. szept. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Teljes mértékben együtt érzek Önnel! Én az Édesapámat veszítettem el, 16 éves voltam (most 22)! Nagyon nehezen tudtam feldolgozni!

Olvastam, hogy úgy érzi, hogy itt van köztünk a fia.

Bevallom én mindig is hittem abban, hogy itt vannak velünk a lelkek és segítenek az utunkon.. Nem vagyok hívő, vagy ilyesmi, ezt csak az érezheti, aki egy neki nagyon fontos személyt veszített el!

Néha érzem, hogy itt van, néha mintha megérintene, megsimogatna! Tudom félelmetes lehet ez, de én megnyugszom olyankor, biztonságban érzem magam.

Ezt hívják úgy hogy HIT, ilyenkor csak ez segít.

Rengeteg erőt kívánok és sok beszélgetést.

2010. jan. 19. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom ezt a rengeteg katasztrófát ami történt veletek...
2014. szept. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!