Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hogyha a férjete...

Mit szólnátok hogyha a férjetekről kiderülne, hogy bűnöző? Azonnal válás, vagy mellé állnátok?

Figyelt kérdés

Letartoztatták a férjemet, két kollégáját a főnöküket és még két embert.


A férjemet az alábbi dolgokkal gyanúsítják:

- üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás és sikkasztás

- üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás

- pénzmosás

- okirat hamisítás

- okirattal való visszaélés

- vesztegetés

- zsarolás


Lehet nem pontosan így voltak megfogalmazva, hogy mivel vádolják, de a lényeg ez.

Azt mondták, hogy azért tartoztatták le őket mert fennáll a szökés veszélye mivel a férjem főnökének több olyan országban is van ingatlanja amely országokkal nincs kiadatása Magyarországnak.


Voltam a férjemnél. Azt mondta, hogy minden igaz amivel gyanúsítják. Bevallotta nekem, hogy több mint 10 éve folyamatosan csinálnak törvénytelen dolgokat. 6 éve ismerem. Az a vállalkozás és munka amiről azt hittem, hogy abból élünk meg csak amolyan fedőcég volt.

Azt mondja nem tudnak túl sok dolgot rájuk bizonyítani. Legfeljebb két évet kaphat.


Hideg zuhanyként ért az egész. Még két nap után sem igazán fogom fel az egészet. A férjemnek van egy olyan arca amit soha nem ismertem idáig. Nem is az az ember akit megismertem. Egyszerűen nem tudom mit tegyek...


2012. okt. 11. 19:09
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
49%
Hát ha velem történne meg akkor ha nagyon szeretném akkor biztos nem hagynám el. De ha annyira nem szeretném akkor viszont biztos, hogy el hagynám mert még a végén lehet h bele keverne...
2012. okt. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%

1. Ha valaki ennyire gátlástalanul megkárosit másokat, az már elég ok lenne arra, hogy ne akarjak többé vele élni.

2. De ha ehhez még engem is ávert gyakorlatilag az egész ismeretségünk alatt - becsületes embernek mutatta magát és kiderült, hogy bünözö - semmi esetre sem maradnék vele.

Ezek után egyetlen pillanatig sem tudnék megbizni benne.

2012. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
38%

Mivel nem vagyok a helyedben, így lehet, hogy nem valós a megítélésem, de:

szerintem én mellette maradnék. Akkor nem, ha pl. ölt volna, vagy testi erőszak, gyerekekkel erőszak - fajtalankodás, ilyesmi esetén kizárt, de így szerintem igen.

Bár lehet, ha ismerném az egész háttérsztorit, nemet mondanék, de ennyi információra alapozva, én maradnék.

2012. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Én válnék.Nehéz lenne a döntést meghozni,de válnék.

1)Nem tudnék benne megbízni,úgy mint régen

2)A kapcsolat,olyan erős már sosem lenne

3)Minimum 2 év.Addig mit csinálok?

4)Cserben hagyott,amikor ezt művelte,nem gondolt rám.

2012. okt. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Mivel rengeteg embert megkárositott - akik adott esetben az éhenhalás szélére kerültek emiatt, nem tartom az ilyet többé olyan embernek, akivel szóbaállnék mégegyszer.

Ezenkivül már akkor hazudott neked, amikor megismerkedtetek és azóta is folyamatosan becsapott - igy az egész kapcsolatotok hazugságra alapult. Egyetlen percig sem tudnék többé megbizni benne, és bizalom nélkül semmi értelme egy házasságnak.

2012. okt. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Én mindig megpróbálom megkeresni a valódi kérdést. A te estedben-most hogy már kiderültek a férjed viselt dolgai- túl sok kérdést feltenni felesleges, hanem vissza kellene menni egy kicsit az időben ott kérdezni és magadhoz méltóan őszintén válaszolni. Ha te ezeket mind tudod, ha te tudod, hogy a pénz honnan van, ha te tudod, hogy a férjed milyen úton-módon szerzi a pénzt, akkor vele maradtál volna, hogy együtt költsétek? Most, ha te ezt megtudod válaszolni őszintén, és tartod magad annyira karakánnak, hogy a nehezebbik utat választod annak idején és elválsz, akkor azt most is megteheted, mert mentségedre szól, hogy nem tudtál róla. Viszont! Ha tudtál volna róla és mégis vele maradtál volna(remélem ismered magad annyira, hogy tudsz annyit magadról, hogy mire van belső lehetőséged, és mi az amire nincs)akkor most is tarts ki mellette. Tudod, betyárbecsületből. Tehát ne azzal foglalkozz, hogy kinek mi a véleménye. Az ember ilyenkor saját magának tartozik számadással és bizony ez a rosszabb.
2012. okt. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
26%
Ezek egy csomó pénzt hoznak a konyhára. Nyilván érted is tette. Ha még nem volt büntetve, a tényleges esetlegesen letöltendő büntetés leolvad a töredékére, nagyrészt vagy teljes egészében felfüggesztettet kap. Itt jössz te a képben. Jó útra tereled, mert legközelebb visszaesőként nem ússza meg 5-10 év alatt az is biztos.
2012. okt. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
39%

A lelkiismeretem azt mondja, hogy abban az esetben maradnék vele, ha bevallaná a bíróságon, amit tett. Rábizonyítani nem tudják, de a bűn attól még bűn.


Pontosabban ezt mondaná, ha bíznék az állam igazságosságában. Valójában nem bízom benne. Az így szerzett pénzt viszont nem tartom helyesnek megtartani. Köztes megoldás a pénztől jótékony célra fordítással megszabadulni, és ezután szerény körülmények között élni tisztességesen szerzett pénzből. Ha erre hajlandó (mert ő is bánja, amit tett), akkor együtt maradunk. Ha nem, akkor nem. Ez azért is jobb, mintha simán bevallaná a bíróságon, mert jobb nevelő hatása van az ilyen büntetésnek, mint a börtönnek. Nézze csak meg a saját szemével - a jótékony szervezet segítségével, akiknek a pénzt adjátok - hogy hogyan élnek azok az emberek, akiket ő meglopott.


Persze én ezt most tét nélkül mondhatom. Bár valóban ezt tartom helyesnek, nem biztos, hogy ezt a nehéz utat tudnám választani a könnyű ellenében. De ha a könnyű utat választanám, nem tudnék többé nyugodt lelkiismerettel élni.

2012. okt. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
93%
én valahogy úgy érezném, hogy nem is ismerem ezt az embert. és, hogy akit szeretek, csak egy álarc, egy jelmez, nem ő. hát... nem tudom. nem hiszem hogy bíznék még benne valaha.
2012. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
23%
Maradnék és remélném, volt annyi eszük mint sok másnak, hogy nyomot minimálisat hagytak és időben félre tették a lóvét menő ügyvédre.
2012. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!