Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Manapság melyik a "cikibb" 30...

Manapság melyik a "cikibb" 30 évesen, elvált, vagy szingli?

Figyelt kérdés

Rengetegen összeházasodnak fiatalon, hogy le ne maradjanak valamiről, (sokszor "ha nem lesz jó elválunk" felkiáltással) aztán még nincsenek harminc évesek, de már elváltak. Mi a jobb, ha valaki harminc évesen még nem talált egy "igazit" sem, vagy ha már elvált.

Persze egy gyerek bonyolít a dolgon, illetve vannak azok a szerencsések akiknek sikerül megtalálni boldogságot, így őket most hagyjuk.


Egyre többen válnak a baráti körömben, akik nagy vehemenciával összeházasodtak, ezért merült ez fel bennem.



2012. okt. 6. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Részemről előbb randiznék egy 30 éves szingli férfival, akinek talán még kapcsolata sem volt (=szűz), mint olyannal, aki már elvált.

És hogy ne mondja senki, hogy levegőbe beszélek: 26 éves volt a párom, mikor összejöttünk, és szűz volt. Ugyan volt néhány pár hetes kapcsolata, de igazán komoly egy sem.

2012. okt. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem "ciki". Így alakult az élete, ki tudja, hogy miért (minden ember más-más eset, nincs két teljesen egyforma). A folytatást meg szintén nem tudhatjuk, lehet sikersztori is.
2012. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az elvált, bár ennyi idősen könnyebb társat találni mintha 50. évesen válna. Ha valaki elválik, akkor nem találta meg az igazit.
2012. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezért tettem a ciki és az igazi szót is idézőjelbe, mert csak jobb szó híján használtam:)
2012. okt. 6. 19:50
 5/13 iluci26 válasza:
75%

Szia!

Szerintem egyik sem cikibb mert már nem annyira kötnek a párok kompromisszumot egymással így ha vita van már egyből válnak akár együtt élésről van szó akár házasságról.Ha gyerek van akkor egyre kevésbé gondolnak a gyerekek érdekeire és sokszor ahogy látom előttük zajlik a veszekedés és akár a tetlegeség is sajnos.Hát néha jobb azért inkább szinglinek lenni mint egy rossz párkapcsolatban élni.

2012. okt. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is a nőtlen pasit választanám/választottam.

Nyilván minden ember más, de tapasztalatom szerint az elváltak eléggé sérültek lelkieg. Amúgy sem könnyű jó kapcsolatot találni/kialakítani, nem szeretnék még más "démonaival" is küzdeni.

Ha pedig még gyerek is van, még bonyolultabb a dolog. És NEM a gyerek miatt, hanem azért, mert a volt feleség/férj egy életen át családtag marad...

2012. okt. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, értettem, ezért tettem én is idézőjelbe - na meg én sem találtam rá hirtelen jobb kifejezést :)
2012. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elvált.
2012. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

egyik sem "ciki". nem mindenki olyan szerencsés hogy megfelelő helyen megfelelő emberrel fut össze 15-6 évesen, akivel le is tudja élni az életét.

valaki csak 50 felett akad rá, valaki már 20 évesen.

ezért valakit elítélni korlátoltság és meggondolatlanság.

főleg hogy mert szingli, más nem is lehet csak összeférhetetlen szűz... mi van, ha 10 éves kapcsolata ment tönkre épp a házasság előtt? csak mert nem lobogtat oda egy papírt hogy igen, nekem volt, attól még lehetett mással kapcsolata, meg lehet benne az együttélésre való akarat, képesség, lehet egy tündéri ember, jószándékű, tökéletes szexpartner stb.

lehet hogy csak olyannal tud együtt lenni, akit valóban szerelemmel szeret és nem csak azért köt házasságot mert a másik jól főz, mos rá vagy gyereket akar.

az elváltat sem ítélem el, minden ember hibázik néha, dönt rosszul sőt, nem mindig az illető hibája ha pl. a másik gyökeresen megváltozik stb.

nem indul nálam nagyobb eséllyel sem az elvált, sem a szingli, bár ha van gyereke akkor nem megyek bele a dologba.

nem azért mert nem bírom a gyerekeket, jól kijövök velük...de engem már egy gyerektelen exnej is olyan szinten terrorizált féltékenységből hogy az állandó gyerek feletti civakodásokat és hatalmi harcokat nem bírnám idegileg.

szóval, legyen Független. ez a legjobb szó arra, akit magamnak szeretnék.

2012. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
manapság egyik se, bár én elválttal nem kezdenék
2012. okt. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!