Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok hogyha a férjete...

Mit szólnátok hogyha a férjetekről kiderülne, hogy bűnöző? Azonnal válás, vagy mellé állnátok?

Figyelt kérdés

Letartoztatták a férjemet, két kollégáját a főnöküket és még két embert.


A férjemet az alábbi dolgokkal gyanúsítják:

- üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett különösen nagy vagyoni hátrányt okozó csalás és sikkasztás

- üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás

- pénzmosás

- okirat hamisítás

- okirattal való visszaélés

- vesztegetés

- zsarolás


Lehet nem pontosan így voltak megfogalmazva, hogy mivel vádolják, de a lényeg ez.

Azt mondták, hogy azért tartoztatták le őket mert fennáll a szökés veszélye mivel a férjem főnökének több olyan országban is van ingatlanja amely országokkal nincs kiadatása Magyarországnak.


Voltam a férjemnél. Azt mondta, hogy minden igaz amivel gyanúsítják. Bevallotta nekem, hogy több mint 10 éve folyamatosan csinálnak törvénytelen dolgokat. 6 éve ismerem. Az a vállalkozás és munka amiről azt hittem, hogy abból élünk meg csak amolyan fedőcég volt.

Azt mondja nem tudnak túl sok dolgot rájuk bizonyítani. Legfeljebb két évet kaphat.


Hideg zuhanyként ért az egész. Még két nap után sem igazán fogom fel az egészet. A férjemnek van egy olyan arca amit soha nem ismertem idáig. Nem is az az ember akit megismertem. Egyszerűen nem tudom mit tegyek...


2012. okt. 11. 19:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
83%

A jóban-rosszban az én értelmezésem szerint AZT nem jelenti, hogy az egyik fél kezdettöl átveri a másikat, hazudik egész idö alatt, és amikor a saját büntettei miatt bajba kerül, akkor az addig becsapott félnek kellene kitartania mellette.


A jóban-rosszban a sorscsapásokra, szerencsétlenségekre vonatkozik, és nem arra, hogy ha valaki akarattal rosszat tesz sok mindenkinek - az ilyet nem lehet szerencsétlen áldozatnak tekinteni.


Ha engem az elsö naptól becsapott volna a partnerem, ÉS mieg az is kiderül róla, hogy bünözö, akkor semmi okom sincs mellette lenni, és ezzel támogatni a bünözöi viselkedését.

2012. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
31%
Nehogy azt mondjad, hogy az normális, hogy tulajdonképpen egy hazusságra épült a kapcsolatuk? Azt meg a Kérdezőnek kell eldöntenie, hogy ezek után mennyire tud kiállni a férje mellett. A jóban rosszban nem ezt jelenti. Nem önhibáján kívül került ilyen helyzetbe férje, nem belevitték, hanem ezt csinálja több mint 10 éve.
2012. okt. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
64%
Én ilyen bűncselekményért nem hagynám el, csak erőszakos bűncselekményekért, de az azért fájna, hogy 6 évig hazudott nekem és nem mondta el.
2012. okt. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Bocsi, de hol éltek ti? Úgy gondoljátok, egy válalkozó, esténként haza viszi a könyvelést, szerződést, stb és sorolja. Ezt itt ezzel vertük át, az a szerződés meg csalás szagú, ennél meg adót csaltunk. Így képzeltek egy családi vacsit? Egyértelmű, ha a család nincs benne, nem beszél róla. Ez nem az a kategória, hogy rossz helyre fúrtam egy lukat, amiért lebactak, azért van rossz kedvem. Az meg, hogy vele marad, vagy nem, attól függ szereti-é.
2012. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
64%

Ez azt jelenti, hogy nem ahhoz az emberhez mentél hozzá, amilyennek mutatta magát, ergo hazudott, ráadásul olyasmit tett, amit a nagy átlag - felteszem, te is - elítél.


Ha mindezek mellett úgy érzed, vele akarsz maradni, hát tedd. Nekem spec. ez egy akkora csalódás lenne, olyan pofon az élettől, hogy soha többé nem akarnám látni a jómadarat, bármennyire is szerettem eddig.

2012. okt. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
29%

Igen, hazudot, csalt, átvert, elveszítette a bizalmad.

Nagyon remélem, hogy kiállsz mellette!

2012. okt. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
50%

Huhh... nagyon sajnállak...


Tudod, ő nemcsak a szakmai életét alapozta hazugságra, becstelenségre, törvénytelenségre és bűnözésre, hanem a magánéletét is, a házasságát is...


Ha kiderülne, hogy a férjem ilyen szinten nem az, akinek gondoltam, hogy első perctől hazudott saját magáról, hogy valójában sosem ismertem, hogy igazi, gátlástalan bűnöző... hát bizony azonnal elválnék... és nagyon nehéz lenne feldolgoznom, hogy így becsaptak, hogy ennyire rossz emberismerő vagyok...


Tudod, a listán egy dolog kilóg a sorból - mert nemcsak pénzzel kapcsolatos becstelenség (bár az sem "csak" pénzzel kapcsolatos, mert EMBEREKET károsított meg): de a zsarolás... hát, az nagyon durva... Ott nyíltan valakit megfenyegetett, hogy ártani fog neki, ha nem teszi ezt és ezt... A zsarolt személy helyébe képzelve magam... hát, annak az embernek pokol lehetett az élete...


Szóval az én életembe, az én értékrendembe abszolút nem fér bele a tisztességes útról való letérés, pláne nem ezen a nagypályás szinten.

Én elválnék.


(Érdekességképp mondom, hogy még a nagyon szigorú Katolikus Egyház is, aki pedig a házasságot nagyon szentnek és felbonthatatlannak tartja, ilyen esetben érvénytelennek tekinti a házasságot, hiszen hazugságon alapult.)

2012. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!