Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? A szüleim semmit...

Mit tegyek? A szüleim semmit sem engednek meg, pedig már 14 vagyok.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy gáz ilyet mondani, de 14 évesen nincs semmi hobbim. Az osztályból nincs rajtam kívül olyan gyerek, aki ne járna sulin kívül valamilyen sportra vagy szakkörre.

Én jó ideje boxolni akarok, de apám nem engedi, mert szerinte az túl erőszakos egy lánynak.

Aztán mondtam neki, hogy zongorázni szeretnék, erre mondta, hogy járhatok, ha ingyen van. Csakhogy a közelben nincs egy darab zongoratanár se, aki ingyen csinálná...

Bármit akarok csinálni, mindenre van valami kifogásuk, legtöbbször az, hogy én mit járkálnék "este" egyedül a városban. Annyira gáz már, hogy minden osztálytársam csinál valami értelmes dolgot, nekem meg annyi egy napom, hogy felkelek, elmegyek az iskolába, hazajövök és tv-zek vagy gépezek egészen estig. És ez megy minden egyes nap.

Mit tegyek? Miért nem akarják, hogy én is elfoglaljam magam valamivel? Nincs semmi, ami érdekelne és itthon is tudom csinálni.

14l


2012. okt. 13. 13:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
31%
Valószínű látják, hogy nem azért akarsz bárhova is eljárni mert te azt szívből akarod csinálni, hanem azért a mert a xy is eljár és azt csinálja...
2012. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
17%
Válasz olyan hobbit amit otthon is tudsz csinálni pl; üveg festés.
2012. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%

14 évesen ne is járkálj kint este egyedül! 18 vagyok majdnem, engem már nem tiltanak ettől anyumék, és mégsem megyek még a barátnőimmel sem sötétben! Csak a barátommal megyek sötétben, és a te korodban még én is nehezebben fogtam fel, de nem veszélytelen egyedül kolbászolnod éjszaka..


A hobbikról meg annyit, hogy válassz valamit, ami TÉNYLEG érdekel, és ne menőségből akarj valamit is csinálni.

2012. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk én a 14 mellé nem a MÁR, hanem a MÉG CSAK jelzőt használnám, de ez magánvélemény.

Találd házi hobbyt, én sem jártam soha különórákra, mások meg igen, de hidd el, nem lettek tőle jobbak.

Próbálj meg otthon fejlődni, tanulj kézimunkát, netről lessed le a trükköket, rajzolj, írj, akármi, nem kell ahhoz kimenni "csavarogni", hogy tudásra tegyél szert.

2012. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
6%
Énis 14 éves vagyok szerintem.. Ha hazajösz suliból ne egyből.a tv eléülj vagy gépezz hisz az elképesztő unalmas főlegh. Akkor szinte senkise szokott fentenni csak később tanulj.! Hiddel nem lesz olyan unalmas és nagn gyorsan elfog telni az időd.és.értékelni fogod azt a kis időt is ami még marad a tanulás mellett.
2012. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
83%

Öhm, és még ha igazad is van, az miért baj, hogy valaki azért kezd el valamit csinálni, mert az ismerősei is csinálják, és ő is ki akarja próbálni?


Kérdező, szerintem próbáld meg szépen, kereken előadni nekik ugyanazt, mint amit itt le írtál. Mondd meg nekik, hogy unatkozol, szeretnél egy hobbit, de ha nem engednek el erre-arra, akkor adjanak ŐK tanácsot, hogy mi az, amit támogatnának.

Az anyagi okok sajnos nem feltétlenül kifogások, én például szívesen tanulnék nyelvet, de nincs rá keret a családi kasszában, és a táncot is azért hagytam abba, mert nem tudtam kifizetni az órákat. Nézz szét, gyűjts pontos adatokat arról, ami érdekel: hova tudsz járni a közelben, mennyibe kerül, mikor vannak órák, mert lehet, hogy nem is este kell hazamenned róla... Csak ügyesen, nyugisan, tárgyilagosan. ;) Ha tudod, hogy milyen kérdések és kifogások jönnek elő, légy okos, és már előre szedd össze a válaszokat. Állj ki magadért! Egy hobbi mindig jó dolog, akár testi, akár szellemi elfoglaltságot választasz. :)

2012. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%
Mivel sokan azt mondják, találjon hobbit otthon - de hát az ég áldjon meg titeket, gyerekek, most komolyan, üvegfesteni még megtanulok otthon egyedül, vagy gyöngyöt fűzni, de ha ő táncolni, sportolni, zongorázni akar, mert erre van affinitása, az nem megy oktató nélkül... Persze, kreatív hobbik is vannak, de nem mindenki alkalmas mindenre!
2012. okt. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%

Figyelj, nem hiszem, hogy csak ilyen-olyan szakkörrel tudnád elfoglalni magad.


Suli után pláne!

Gondolom, csak el vagy fáradva iskola után, még tanulnod is kell, másnapra készülni, pihenni is kellene, rendberakni a szobádat, a szüleiddel is gondolom beszélgettek azért, ha testvéred van, vele is vagy, ezzel simán eltelik a délután.


Tényleg ne járkálj este a városban, otthon van a helyed, mert még kicsi vagy, ha nagynak érzed magad, akkor is.

Gyerek vagy még.


Nem a szakkör, vagy a sport ellen beszélek, csak nekem furcsa, hogy valaki 14 évesen ne tudjon mit kezdeni magával, ha nincs befizetve valami foglalkozásra.


Bármit csinálhatsz, beszélgess anyukáddal, főzzétek együtt a vacsorát, hívd át a barátnődet beszélgetni, játsszál a kistesóddal, ha van, vagy beszélgess a nagytesóddal, persze, ha van testvéred, nevelj cserépben virágokat, súlyzózzál otthon, vagy menj biciklizni, olvass, tanulj nyelvet...

Annyi, de annyi minden van!


Találd már föl magad, értelmes, kreatív fiatal lány vagy, hát találj már ki magadnak valamit!


Nem csak ez a ro.hadt gép létezik, meg a TV!

2012. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
4%

Válasz olyan dolgot, ahova nem kell este menni. Biztos van olyan hely. S ha nincs akkor válasz olyan dolgot, amit otthon lehet csinálni.

Én is 14 vagyok, de nem akarok menni sehova. Itthon jó. Haza jövök, egyet alszom, tanulok, csak hétvégén és pénteken megyünk el a barátnőimmel délután valahova. Régen én is akartam ide-oda menni, csak azért hogy barátokat szerezzek. De rájöttem hülyeség, mert bárhova mentem meguntam 2 hét alatt és többet nem mentem arra felé sem.

2012. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
71%

Nos, látom senki nem látja át a helyzetet.

Én hasonló cipőben jártam, így elmondhatom: amíg nem költöztem el 19 évesen a páromhoz, nem változott a helyzet.

Suli után egyből haza, 5 perc késé után már ment a hiszti.

Nem űzhettem semmilyen hobbit mert vagy

- fizetni kell érte

vagy

- későn érnék haza

vagy

-úgysem lennék jó benne


14 évesen már dolgoztam nyári szünetben, az összes fizetésemnek anyám zsebébe kellett vándorolnia, maradéktalanul, mert képes volt utána kérdezni mennyit kerestem. Így ebből sem mehettem sehova, semerre, senkivel.

Barátaim sem nagyon voltak.

A szalagavatómon külön felkért a tanári kar hogy keringőzzek, mert egy gyors próba során kiderült hogy szinte én vagyok az egyetlen az egész évfolyamban aki tud táncolni.

Anyám sem a ruhámat, sem a tánctanárt nem fizette - egy fillért sem -, a ruhámat az igazgató, a tanárt az osztályfőnököm fizette ki.

El sem tudom mondani milyen ciki volt, de ragaszkodtak hozzá hogy én is fellépjek.


Mióta elköltöztem festek, zenélek, sportolok, tanulok.

El sem bírom hinni hogy mikre vihettem volna a jelenlegi érettségimhez képest, ha anyám nem szemétkedik velem (és a félreértések elkerülése végett, nem voltak anyagi gondjaink!)


Sajnos az egyetlen járható út ha csendben szívod a fogad, és kivárod a magad idejét.

Esetleg majd ha tudsz suli mellett dolgozni (már ha engedik, ugye), megpróbálhatsz a saját szakálladra beiratkozni valahova.

Sok sikert :)

2012. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!