Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim semmit nem engednek....

Szüleim semmit nem engednek. Mit csináljak? 20/L

Figyelt kérdés

1. nem festethetem be a hajam (szőkésbarnát szeretnék, ami szerintük k*rvás és "különben sem állna jól" nekem.. na persze... meg persze nagyon drága, fölösleges rá költeni..)

2. rövidlátó vagyok, de nem lehet kontaktlencsém (mert szerintük teljesen tönkreteszi a szemeket, és persze ez is drága...)

3. nem lehet barátom (mert trógerek és úgy is csak kihasználnának)

4. nem járhatok szórakozóhelyekre (mert beletesznek valamit a poharamba aztán meg megerőszakolnak és/vagy megölnek)

5. nagyon sulis barátnőkkel/ismerősökkel se találkozhatok (hisz nem ismerik őket, ugyan kik is lehetnek ők?)

6. kocsit se vezethetek pedig van jogsim (mert még gyakorlatlan vagyok és rögtön meg is halnék... na de akkor hogy is szerzek gyakorlatot??)


Amúgy velük élek, mivel tanulok (és nagyon nehéz a sulim), dolgozni nem tudok, ők adnak pénzt, ők tartanak el.


2011. dec. 20. 09:10
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Megveszed a festéket,bfested a hajad,aztán már nem tudnak vele mit kezdeni.

2. Elmész egy ofotértbe,és veszel kontaklencsét.

3. Nem kell tudniuk a barátoról, pont elég, ha már hosszabb ideje jártok, aztán hazaviszed,hogy kedves szüleim,ő itt a barátom, már x hónapja boldogitjuk egymást.

4. Erre nem tudok mit irni,ki kell harcolnod.Egyébként könnyen megeshet,én már rohantam barátnőmmel kórházba,mert beletettek valamit az italába. Durva volt.

5.Elhivod otthonra a sulis barátnőket,és bemutatod őket. Egy idő után megismerik őket,és csak engedni fognak. Onnan meg már egyszerűbb elmenni bulizni,hiszen megmondod,hogy velük mész, vigyáztok majd egymásra. Ha nem engednek,akkor azt mondod valamelyiküknél alszol,és elmentek bulizni(ezt csak azért,mert te már elmúltál 18)

6. Ha mentek együtt valahová,kérd meg őket,hogy te vezethess. Akkor rutint is szerzel,és ők is nyugodtabbak lehetnek.

2011. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 20 évesen már eltudod dönteni, hogy mihez van kedved, és mit szeretnél!

Állj ki magadért!!! Fesd be a hajad, vegyél kontaktlencsét, barátkozz...stb.

Esetleg valami hétvégi munkával próbálkozhatsz, hogy legyen egy kis önálló jövedelmed, amit arra költhetnél el amire szeretnél.

Én nem hagynám magamat ebbe beletörődni!

2011. dec. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
20%

Én szüleim majdnem ilyenek voltam,csak én virgonc voltam mert mind ezt 13-14 évesen csináltam.Mára már nem szólnak,hogy is szólhatnának 19 éves felnőtt és érett Nő vagyok.Jól mondják a többiek,tedd meg a dolgokat,és utána nem szólhatnak semmit.

Hidd el nekem azért csinálják ezt,mert hagyod és engeded nekik.

2011. dec. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Helyes egyáltalán, ha nem hagyom magam? Nem hálátlanság és pofátlanság?


1. Mivel sötét a hajam, a bolti festékekkel hiába festettem be a hajam, nem fogja be, nem látszik. (már próbáltam)

2. színes kontaktlencsét akarok, ha már lehet.

3. Egyszer volt, de határozottan kijelentették, hogy nem akarják megismerni, és folyton szidták őt és persze engem is...

5. Haza nem hívhatok senkit, apum pedig itthon van egész nap.

6. Mindig mondom de nem engedik.

2011. dec. 20. 09:35
 5/28 anonim ***** válasza:
61%

Tudod aki 20 évesen semmit nem tesz azért hogy önálló legyen,annak el kell fogadnia,hogy vannak szabályok amiket be kell tartani.

Tanulsz,nem dolgozol,így nem is nagyon tudsz mit tenni.Amíg a szüleid eltartanak,amíg az ő pénzükből élsz addig elfogadod,hogy nem engednek meg egy csomó mindent.Ha majd önálló leszel,akkor majd ezeket is megvalósíthatod.

Én 18 éves korom óta dolgozom,suli,egyetem mellett.Önálló keresettel rendelkeztem,így több szabadságom is volt.

Nincs olyan,hogy nem tudok..Ha nagyon akarunk valamit akkor mindent meg lehet oldani..

2011. dec. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
62%
ELső vagyok. Akkor elmész fodrászhoz,az majd befesti. Akkor legyen barátod,max ők nem találkoznak vele.Hol itt a gond? Állj a sarkadra,és tedd meg amit akarsz. Ne függj tőlük. Ők adnak neked pénzt. Beszéld meg velük,hogy havi x összeget adjanak,aztán azt oszd be arra,amire neked kell. Találkozz akivel jólesik.Ha szidnak,fordulj sarkon,és hagyd faképnél őket.
2011. dec. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%

Azért ne csodálkozz majd ha a szigorú szüleid tiltásai ellenére mindent megcsinálsz (Ahogy a többiek biztatnak) és a szülők úgy kiakadnak,hogy úgy döntenek,hogyha ennyire nem veszed figyelembe a tiltásukat akkor old meg az életed egyedül.Mondjuk nem támogatnak anyagilag vagy esetleg kiraknak a lakásból..(ahogy te is megteheted hogy ellenkezel velük,ők is megtehetik,hogy egy felnőtt ember már nem támogatnak..)

Te ismered a szüleidet,így csak te tudod,hogy mi t tennének ha minden tiltásra nagy ívben tojsz..

2011. dec. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
50%

Amíg egyáltalán nem vagy önálló, addig igen, engedni kell nekik. Ők adják a pénzt, teljesen jogos, hogy bele akarnak szólni, mire költöd.

A megoldás az, hogy mielőbb függetlenedsz tőlük. Kb. 40-50 ezer forintból teljesen jól meg lehet élni, ennek a nagyját fedezik az egyetemtől kapott juttatások, a maradékot pedig minimális munkával megkeresheted. Addig pedig tűrsz és keresed a lehetőséget a függetlenedésre.

2011. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
75%

" Ha szidnak,fordulj sarkon,és hagyd faképnél őket."


Ez is egy olyan tanács,amit aki leírt nem gondolta végig..(tudod olyan mint a "költözz el" )

Talán az nem jut el egyesek tudatába,hogy a kérdezőnek nincs hova mennie?? (ha lenne akkor valószínű,hogy már lelépett volna)

Szóval ha már tanácsot adsz,akkor írd már meg neki,hogyan hagyja faképnél őket,ha se befogadó rokon,se barát,se pénz albérletbe,és a kollégium is kizárva???

2011. dec. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz változtatni, akkor tűrj. Ha eddig ezt elviselted, akkor 'normális', hogy így állnak hozzád, hisz hagyod magad befolyásolni. Kapsz tőlük pénzt, csinálja vele azt, ami neked tetszik. Nem hálátlanság, hogy egy FELNŐTT nő, nem akarja egész életében azt csinálni, amit a szülei jónak látnak. Ha van pénzed, hogy akadályozzák meg, hogy elmenj szórakozni? Felöltözöl, elköszönsz, hogy te most mész, és pont. Ideje kibújnod abból a biztonságos kis gömbből, ahová bezártad. Igen, ha ezt csinálod, veszekedni fognak veled, szidni fognak téged is, a barátaidat is. De fel se vedd. Előbb-utóbb megbékélnek, mert muszáj lesz nekik. Ha nagyon idegesítenek, mond meg nekik, hogy örülsz, ha tanácsot adnak neked, de 20évesen vagy elég felnőtt ahhoz, hogy eldöntsd, kivel barátkozz, és mit kezdj az életeddel.
2011. dec. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!