Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a szüleim nem...

Mit csináljak ha a szüleim nem engednek semmit?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok,viszont még soha nem voltam bulizni(discoba nem is szándékozom de például koncertek,fesztiválok,falu-városnapok).Nem tehetek még egy kicsi szempillaspirált ha esküvőbe megyünk se.Nem beszélhetek fiukkal semmilyen körülmények között,MSN-ről szó se lehet,se SMS,mert elolvassa mindig az üzeneteket anyukám.És nem mehetek ki például a parkba egy fiubarátommal vagy délután kávézóba.Elég hervasztó ez a helyzet,mert barátnőim mindig mennek nyáron strandra,bulikba,fesztiválokra de én nem mehetek soha.És okuk nincs arra hogy ne bizzanak meg bennem.A helyesirási hibák miatt bocsi!
2012. febr. 21. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem tanácsnak írom, annak rossz lenne, de én titokban mentem 2006ban rolling stones koncertre, mert nem akartak elengedni. Azt mondtam, hogy egy barátnőmnek lesz szülinapja és ott is alszunk. Egyébként nem tudom mit lehet csinálni ilyen helyzetben, ezzel csak azt érik el, hogy az engedélyük nélkül csinálj dolgokat, és ne ossz meg velük semmit. Baátnőkhöz sem engednek el?
2012. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Csapj le egy hatalmas jelenetet hogy téged mennyire bánt az hogy ennyire nem bíznak meg benned.
2012. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Hervasztó, de nem nagyon tudsz mit tenni. Az ilyen szülőkre észérvekkel sem lehet hatni, tudom az enyémek ilyenek. Nekem a nagyszüleim (!) falaztak mindig, úgy járhattam el ide-oda, de közel sem annyit, mint más. Mire elkerültem otthonról, sajnos már túl idős lettem néhány dologhoz, lehet, hogy 21 évesre nem mondanák ezt, de hát ahol 15-16 évesek vannak csak és én sosem tudtam menni, nagy öröm, hogy most már mehetnék. De hát már mit csináljak ott? Bár a nagyszüleim falazásának köszönhetően volt részem egy-két jó élményben, meg kiruccanásban, de soha nem fogom megbocsátani a szüleimnek, hogy ellopták a tinédzser koromat. Most 24 éves elmúltam és most kezed úgy viselkedni, mint egy tizenéves kislány, mert nem tudok beletörődni, hogy nekem pl. bizonyos, ruhák, hajviseletek, fesztiválok stb. kimaradtak. Szörnyen érzem magam közben, de annyira fáj, hogy nekem soha semmit nem lehetett és pótolni akarom. De hát már nem olyan.
2012. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Anno én is ellógtam.
2012. febr. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Kérj segítséget barátnőktől, ha tudod, hogy valamitől nem lehet bajod, akkor megteheted. Én is úgy mentem el koncertre, hogy tudtam vigyázni magamra, és barátnőm anyukája is ott volt mert imádja a koncerteket. Rengeteg ürügyet ki lehet találni, de csak ha biztos vagy magadban. És ezt ne vedd tanácsnak, mert nem akarom, hogy felelőtlennek tartsanak.
2012. febr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
39%

A szüleid csak óvni akarnak.

Nem hiszem,hogy azért csinálják,hogy neked rossz kedved legyen.

2012. febr. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
Jól mondja az előttem szóló, csak védeni akarnak.
2012. febr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
6%

Elolvassa anyukád az MSN., és az SMS leveleket?? A gyakori kérdésekre írt kérdéseidet válaszaidat nem olvassa??

Hiszen ha annyira rafinált anyud,hogy rögtön kiszúrja hogy sms-t írtál akkor a gyakorit már rég fel kellett fedeznie.


Szóval nem is értem,hogy megy ez nálatok..

2012. febr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
69%
Persze csak védeni akarja ....igen..De azzal hogy tönkreteszi a fiatalkorát?!
2012. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Az odáig rendben van hogy a szüleid védeni akarnak, de sajnos ezt nagyon túlzásba viszik. Persze elég sokszor lehet hallani a hírekben hogy fiatalokat így meg úgy erőszakolnak, bántalmaznak, stb... és a szüleid ezt szeretnék elkerülni. De az a baj hogy túl reagálják a dolgot. Sajnos ez ellen még nem tudsz mit tenni. A titokban való ellógásokkal szerintem ne játszadozz mert ha lebuksz akkor még rosszabb lehet a helyzet. Perszer ezt a fesztiválokra meg ilyenekre gondoltam. De ha pl.: ki engednek a barátnőiddel akkor nyugodtan találgozgathatsz fiúkkal is merthát azt csak nem tudják meg. Én mondjuk a bulizást titokban még hanyagolnám egyenlőre mert akkor lehet hogy sokáig leszel majd szobafogságban ami komoly gondokkal járhat. Hidd el idővel már meglágyulnak és többször elfognak engedni téged erre-arra.

A másik hogy bizonyíts nekik, gondolod itt arra hogy végezd el a házimunkát, tanulj jól a képességeidnek megfelelően ahogyan azt elvárják. Ez hatni fog. Egyébként ezekkel a dolgokkal még nem vagy elkésve 18-20 évesen is lehet bulizni de még milyet. Én akkor kezdtem el élni igazán az életem.

2012. febr. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!