Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy férjem leginkább saját érdekében ne tartsa a kapcsolatot az előző kapcsolatából született gyerekével? Ne ítéljetek elsőre!

Figyelt kérdés
Előre bocsátom: Unatkozó, sértődött anyukák kíméljetek!!! A férjem egy ideig megszakította a kapcsolatot a gyerekkel, és saját maga és a családunk védelme érdekében "felfüggesztette" a láthatásokat. Állandóak voltak a zaklatások a gyerek anyja részéről. A gyerek hisztis és beképzelt egyszerre és nemcsak kihasználja, hanem visszaél az apja minden jóindulatával, és sokszor teljesen hülyének nézi. Minden vasárnap után úgy jött haza, hogy teljesen kikészült: idegileg, lelkileg. Minden vasárnapnak olyannak kellett lennie, mint a születésnapnak: vidámpark, állatkert, mozi, stb. ez Anyuka elvárása, és megszabja, hogy mikor mit kell csinálni. 250 km-re lakunk, így csak az utazás minden hónapban 40eFt. Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert nekünk is kisgyerekünk van. A gyereket nem tudja hozzánk elhozni. A férjem fél az extől, mert rendőr, és amit lehet ellene is fordít. Régebben én is minden vasárnap találkoztam a gyerekkel és bár van pedagógia tapasztalatom, nagyon rossz élményeim vannak. 1 nap alatt nem lehet a gyereket megnevelni, ennek meg semmi értelme nincs.

#gyerektartás #láthatás #gyerekkel való kapcsolattartás
2012. okt. 14. 20:26
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen megértelek, viszont mivel az ő gyereke, jobb ha nem szólsz bele, mert ha netán mégis megszakítja a kapcsolatot és évek múlva jön rá, hogy jaj milyen kár hogy nem vett részt a gyerek nevelésében, akkor meg rád fog haragudni hogy erre rábeszélted. Szóval ilyen feltételekkel kezdtél vele, hogy van egy problémás exneje meg egy problémás előző gyereke, úgyhogy most sajnos ezt le kell nyelned. Azt tudod tenni, hogy teljesen kimaradsz ezekből a problémákból. nem vagy a férjed anyja, úgyhogy nem kell megmondanod mit csináljon, viszont azt megmondhatod, hogy az ottani problémáit nem vagy hajlandó kezelni, és azt tartsa magában és oldja meg egyedül. Sajnálgatnod sem kell, hiszen legyen már elég karakán ahhoz hogy a sarkára áll és helyre tesz mindenkit.


Magánvéleményem szerint én is azt mondanám hogy ilyen feltételekkel én is megszakítanám a kapcsolatot. de még egyszer mondom te ebbe nem szólhatsz bele mert aztán meg te leszel a rossz.

2012. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Valóban nagyon-nagyon nem akarok ebbe beleszólni. Eddig megpróbáltam megértő lenni, de ez most már egy nagyon eldurvult helyzet, és eleinte nem így volt. Igen, a gyerek és az anyukája is ATM automatának tekinti apukát. És igen, anyuka elvárná, hogy az apa saját költségén, mert a törvény ugyebár ilyen,utaztassa magához a gyereket, meg vigye vissza. Ez durván 80eFt, a havi fix összegű 60eFt gyerektartáson felül, amit a zsaruanyu kivívott a bíróságon! És kövezzen meg bárki, de durva lenne a családi költségvetésünkben, ha a gyerek hozzánk jönne. Na ezért nem jön hozzánk a gyerek, hanem apuka vonatozik minden vasárnap. Nem vagyok gonosz "mostoha". De nem tudom, és nem is akarom megnevelni a gyereket. Korábbi láthatások alkalmával előfordult, hogy türelemmel szedtem le a kombihűtőnk felső ajtajáról, amit éppen hintának gondolt. Enni sosem akart, és valóban, ahogy valaki írta az otthoni dvd, biciklizés uncsi volt. Anyuka meg közölte, hogy erőltesse már meg magát, mert a gyereknek PROGRAM kell. Na részemről itt fejeztem be a vasárnapi szórakoztatást. Nem mintha nem mentünk volna együtt cirkuszba, moziba vagy kirándulni (na persze az is uncsi volt...). A legdurvább az volt, hogy már amikor be akartam mutatkozni, mintha ott se lettem volna, úgy berángatta a gyereket a lakásba, hogy még a lába se érte a földet, apa meg el se tudott tőle búcsúzni, sem akkor sem később még csak köszönésre sem méltatott. Anyuka úgy rángatja a férjemet, mint valami marionett bábut. Mindig máshol tudja a "gyereket" átvenni, és ez mindig aznap derül ki. 2 naponta hívogatja a hülyeségeivel. És még a publikusabb része. Egyébként Apuka meg kivel beszélje meg a problémákat, ha nem velem? Mit tehetnék? Hallgattassam el, amikor depressziósan, kiborulva hazajön? Ok, nem vagyok pszichológus... Azért kértem segítséget, mert úgy gondolom, hogy ebbe ki fog készülni.
2012. okt. 14. 22:27
 13/31 anonim ***** válasza:
52%

Nem értem a válaszolókat, akik téged szidnak! Abban viszont igazuk van, hogy nem a gyerek tehet erről, hanem az anyuka, aki ezt neveli belé!

Az én párom volt felesége, elküldte a gyereket láthatásra, BEVÁSÁRLÓ listát írt otthonra, liszt cukor társai. Leírta milyen márkájú ruhákat a gyereknek és mennyit. Aztán kiderült, hogy ezeket a ruhákat árulta az iskolába a többi szülőnek!

Szörnyű, hogy ilyen emberek, nők vannak.

Szerintem az lehetne a megoldás, hogy apuka a gyerekkel szembe a sarkára áll és kiharcolja a tekintélyét. Megmutatja, hogy ő diktál! És mindenféle programot tervez!

2012. okt. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
16%

"Előre bocsátom: Unatkozó, sértődött anyukák kíméljetek!!! "


Nem tudom miért de ezen jót nevettem :D :D :D


Na az a helyzet hogy van egy rossz hírem.Az ex mivel rendőr ezért nem tehet mást a párod,azt kell csinálnia amit ő mond.Mivel korrupt rendőrről van szó ezért az is elképzelhető hogy egyszer csak beviszik a férjedet ok nélkül a börtönbe és életfogytiglanit kap csak azért mert az exének vannak megfelelő kapcsolatai ugyebár...


Tehát jobb lesz ha nem bosszantja fel a nőt

2012. okt. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
27%

Utolsó! Remélem, ez így azért nem igaz.


Kérdező! Én is az új pár vagyok, megértem a helyzeted. Iszonyat nehéz kivonni magad a másik két fél harcából, hiszen Te látod, ha kihasználják azt, akit szeretsz, és Te vagy vele, amikor depressziós a másik szemétségei miatt, és természetes, ha próbálsz segíteni. De sajnos ha az ex ilyen, azzal sokat kezdeni nem lehet, én is szenvedek tőle, pedig nem ennyire drasztikus a helyzet. Amúgy nálunk is "távolsági kapcsolatban" van a párom a kislányával. Eleinte nálunk is pénzeszsáknak gondolta az ex a párom, és cseszegette mindennel. Eleinte én is benne voltam, hogy a gyermektartáson kívül ezt-azt megvegyen, csak aztán amikor kiderült, hogy anyuka külföldre járogat, meg műkörömre, bulikra, fodrászra telik, miközben mi hónapról hónapra élünk, akkor mondtam páromnak, hogy álljon a sarkára. Voltak veszekedések köztük, de aztán az ex hozzá szokott. Talán maga is rájött, hogy párom ezerszer jobb, mint sok más apuka, mert amiket itt olvasok (10e Ft-os gyerektartás vagy még annyi sem), azok elég durvák. Én amúgy azt vettem észre, hogyha mi visszük a kislányt állatkertbe, játszóházba, stb. akkor anyuka inkább féltékeny. Pl. télen nem engedi fürdőbe venni, mert csak. A lényeg, hogy tarts ki, párod szerintem ne szakítsa meg a kapcsolatot a gyermekével, hanem álljon a sarkára. Ha nem tetszik ez nekik, akkor a gyermek nem akar majd úgysem találkozni az apjával. Bár remélem, nem így lesz, és helyre jön minden. Csak ez sok időbe telik, sajnos :(

2012. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
30%

Hát csak azt lehet így lehúzni ,aki lúzer. Fél a rendőrtől? Hát ez gáz. A férjed nem más, mint egy bábu. Annak minden értelmével...


Csak nem tudom az ilyen milyen apa? Pontosabban tudom, mert anyukám óvónő. Szóval a férjed elég sz*r apának is és férjnek is. Mert az a sok pénz, mait kifizet, annak egy részét költhetné a közös családjára is. Sőt az idejéből is többet lehetne veletek. Hisz ezért elvált.


Összegzésként: sz*r apa, sz*r férj.

2012. okt. 15. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

16-osnak

Valóban nagyon kevés ideje jut ránk, és a kisebb fiára, aki lassan 2 éves lesz. Reggel még alszik, mikor munkába megy. Este meg már alszik, mire haza ér. A szombat meg? Ha éppen nem túlórázik, akkor is mindig van valami, amit meg kell javítani, el kell intézni. Vasárnap meg utazik. Nem akarok panaszkodni, mert legalább mi az estéket együtt tudjuk tölteni.


A történtek után megértem, hogy fél attól a nőtől. Nem mondanám, hogy sz*r apa és férj csak azért, mert nem tudja kiosztani az exét, és mert nem áll a sarkára. Higgyétek el próbálkozik! De akkor kitalál valami újat. Ha meg elengedi a füle mellett, akkor feljelenti pl. olyanért, hogy nem mostak kezet, amikor ettek. Vagy ha kocsival megy, akkor nem volt minősített a biztonsági ülés, amibe beleültette a gyereket.

2012. okt. 15. 10:16
 18/31 A kérdező kommentje:

Apuka védelmére szóljon, hogy tényleg nehéz helyzetben van. Próbáltuk a szünetben töltsenek el több napot variációt is. Egy kettesben szervezett nyaralás második napján haza kellett menniük (a szállodában okozott kárról nem is beszélve). A gyerek jól ki van tanítva, hogy apuka nehogymár még felemelje a hangját és rendre utasítsa. Azért próbálkozik... Nem vagyunk verés pártiak, de néha megérdemelné, hogy egy kicsit megcibálja a fülét, hogy észhez térjen. Zsaruanyu kifogyhatatlan a bosszantásokban. HA apuka úgy gondolja, hogy most sarkára állt, akkor kitalál valami mást. Ha autóval ment, hétfőn már feljelentette, hogy nem volt megfelelő a biztonsági ülés, amibe a gyereküket ültette. Nagy túrás az évekkel ezelőtti papírokban, számla, blokk, CE megfelelőségi nyilatkozat stb. Ha a Mc-ban ettek, feljelentette, hogy veszélyeztette a gyereket, mert tojás tartalmú ételt evett, és hát allergiás volt rá 3 évesen... (azóta orvos nem látta), még jó hogy rutinos apuka zsebre vágta a blokkot. Vagy hogy képzeli, hogy normál ceruzát ad a gyerek kezébe és nem háromszögűt, mert csak az az egészséges. A személyem nem kívánatos a láthatásokkor, mert anyuka szerint a gyereknek CSAK az apjára van szüksége. Mi pedig úgy gondoltuk, hogy megpróbáljuk közvetíteni felé azokat az értékeket, amit mi képviselünk. Megpróbáltunk MINDENT, hogy jól érezze magunkat nálunk. Saját szobarészt alakítottunk ki, saját ágy, saját játékok. A kifestőzés, dvd-zés, kirándulás uncsi volt, minden egyes alkalommal hisztibe torkollott, hogy ő éppen mást akart csinálni, amit persze, ha akartunk se tudtunk volna megvalósítani.


Tudom, hogy mindenhez idő kell, de három év telt el, amióta ebbe belecsöppentem. Nem látom a kiutat.

Nem akarom elszakítani a gyereket az apjától, mert zsaruanyu ezt már módszeresen elérte.

Apukát tönkre akarja tenni, mert (nagy lelkiismeret furdalások közepette) apuka el merte őt hagyni. Ezt nyíltan meg is mondta. Ebben leli örömét és tényleg az jelentene számára megnyugvást, ha a rács mögött látná apukát. De hát apuka boldog, megpróbált tovább lépni.


Nem a gyerekkel kellene megszakítani a kapcsolatot, hanem zsaruanyuval.


Szerintem sok szeretettel, sok beszélgetéssel javítható lenne a helyzet, de úgy gondolom, hogy ez nem kifejezetten az én dolgom lenne, és ebben sokat tudna segíteni anyuka is... de nem "érdeke".

2012. okt. 15. 11:17
 19/31 anonim ***** válasza:
24%

És arra nem gondoltál, hogy miért viselkedhet így a gyerek? Talán mert rosszul esik neki, hogy az apjának a szeretetén még plusz két fővel kell osztoznia és lehet, hogy rendesek vagytok vele, mikor ott van, de mégis érzi, hogy ő csak a 2. gyerek, hiszen ki van rekesztve apuka új családjából.

Azért egy gyereket nem feltétlenül kéne így elítélni, ők érzik a legjobban az igazságtalanságot. Úgy beszélsz róla, mint valami koloncról, és szerinted csak a közös gyerek a férjed vére. Meg se próbálod megérteni szerencsétlent. Az egy dolog, ha az anya próbál keresztbe tenni, de a gyerekkel szakítaná meg a kapcsolatát? Akit amúgy is hetente egyszer lát? Akárhogy is sokat dolgozik, de veletek mégis közelebbi a kapcsolata. Gondolkodj el ezen szerintem.

Vagy fordítsuk meg a kérdést őszintén: Elválsz, férjednek új kapcsolatából új családja lesz. Gyermeked ezt nem tudja elviselni, szeretne ő is annyira az apja gyereke lenni, mint a másik. Hisztis lesz, érzékeny. Volt férjed felesége azt akarja, hogy a fiadat többet nem látogassa. TE hogy érzel?

2012. okt. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

Pontosan megértem a gyerek helyzetét. Azt is átérzem, hogy milyen lehet neki, hogy "elvált" szülők gyereke lett. Én is ilyen családban nőttem fel, de a szüleim nagyon értelmesen tudták ezt a helyzetet kezelni. De amíg anyuka nem magyarázza el a gyereknek, hogy érezze jól magát az apjával, és hogy ez a helyzet már sosem fog megváltozni, mert az apukája már "csak" vasárnapra marad neki, addig nagyon nehéz. Mi szeretetteljes környezetben voltunk vele együtt, a seggét is kinyaltuk. És szerintem ez volt a baj!!!

Mindig szem előtt tartottam, hogy szegény gyerek nem tehet a kialakult helyzetről. Nem kolonc. Szeretem a gyerekeket, de itt amikor a gyerek ara játszik, hogy kis gizmóból szörnyecske legyen, mert ő OTTHON akar legózni, nem nálunk, ne neeee!!!

De valakinek nevelnie is kellene azt a gyereket.

A hisztit 3 éves korban kellett volna kezelni... Azt meg nem tudom elfogadni, hogy a gyerek az apuka fején ugráljon, és nincsenek eszközei arra, hogy ezt megváltoztassa, mert rögtön megy a feljelentés...

2012. okt. 15. 13:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!