Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám elérni, hogy...

Hogy tudnám elérni, hogy férjem leginkább saját érdekében ne tartsa a kapcsolatot az előző kapcsolatából született gyerekével? Ne ítéljetek elsőre!

Figyelt kérdés
Előre bocsátom: Unatkozó, sértődött anyukák kíméljetek!!! A férjem egy ideig megszakította a kapcsolatot a gyerekkel, és saját maga és a családunk védelme érdekében "felfüggesztette" a láthatásokat. Állandóak voltak a zaklatások a gyerek anyja részéről. A gyerek hisztis és beképzelt egyszerre és nemcsak kihasználja, hanem visszaél az apja minden jóindulatával, és sokszor teljesen hülyének nézi. Minden vasárnap után úgy jött haza, hogy teljesen kikészült: idegileg, lelkileg. Minden vasárnapnak olyannak kellett lennie, mint a születésnapnak: vidámpark, állatkert, mozi, stb. ez Anyuka elvárása, és megszabja, hogy mikor mit kell csinálni. 250 km-re lakunk, így csak az utazás minden hónapban 40eFt. Sajnos nem tudok ebben segíteni, mert nekünk is kisgyerekünk van. A gyereket nem tudja hozzánk elhozni. A férjem fél az extől, mert rendőr, és amit lehet ellene is fordít. Régebben én is minden vasárnap találkoztam a gyerekkel és bár van pedagógia tapasztalatom, nagyon rossz élményeim vannak. 1 nap alatt nem lehet a gyereket megnevelni, ennek meg semmi értelme nincs.

#gyerektartás #láthatás #gyerekkel való kapcsolattartás
2012. okt. 14. 20:26
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
68%

Szakítsa meg a kapcsolatot a férjed a zsruanyutól és gyerekétől. Gyerektartást kötelező küldenie, viszont nem muszáj látogatnia. Gondoljon a mostani családjára, mert nem csak egyszeresen lesz elvált.

Zsaruanyut meg le lehet koptatni. Nem kell félni a feljelentéstől, csak úgy senkit nem börtönöznek be, ez nem Amerika.

2012. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem el lehetne felejteni a zsaruanyuzást. Ha ráér, jelentgesse fel a férjedet, magából csinál hülyét. Azért még senkit nem csuktak le, mert a gyereke unatkozik a láthatáson. Anyuka elvárásait le kell tojni magasról, csak egy hülye rendőr, nem az atyaúristen. Esetleg nem lehet újratárgyalni bíróságon a láthatás részt? Tömbösíteni, vagy ilyesmi.
2012. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Sajnos nem lehet újratárgyalni a láthatást, mert még nem telt el 2 év a legutóbbi tárgyalás vége óta. Még az sem ok, hogy időközben messzire költöztünk, azaz jelentősen megváltoztak az életkörülmények.

A feljelentésekről meg annyit, hogy nincs az a helyzet, ahol hülyét tud csinálni magából az ex, mert a kollégák összetartanak. És ki az aki a végtelenségig tűri, hogy meghurcolják, jelentgetik? Arra apellál, hogy lesz olyan helyzet, amiben nem tudja magát megvédeni.

2012. okt. 15. 19:28
 24/31 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy elolvastam a kérdező kommentjeit rá kellett jönnöm, hogy iszonyatosan palira vesz a rendőranyuka benneteket. A párod egy akaratgyenge, besz@ri alak, ezt használja ki, te sem tudsz logikusan gondolkodni csak védelmezed a bábu párod...ajjajjj nem látjátok a fától az erdőt, azt mondom.
2012. okt. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
A tömbösített láthatáshoz szeretnék csak annyit írni, hogy nálunk párom hiába lakik 350 km-re a lányától, így is a bírónő a szokásos, kéthetenkénti láthatást írta elő, hiába mondta, hogy ezt úgysem tudja tartani. Úh nem tudom, hogy ilyen miatt van-e értelme újra tárgyaltatni a láthatást.
2012. okt. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:

Amikor elindítottam ezt a kérdést már voltak megoldási alternatíváim, de ebbe most nem mennék bele.


Arra lettem volna kíváncsi, hogy történt-e már valakivel valami hasonló? Van-e valakinek valamilyen "kíméletes" praktikája, ilyesmi. A nők ugyebár (és a leírtakból is látszik, és azért mondom mert nő vagyok) sok mindenre, sőt inkább mindenre képesek!

Ezért írtam azt a mondatot, hogy "A sértődött, unatkozó anyukák kíméljetek". Mert nem arra voltam kíváncsi, hogy milyen szemét, aljas, gonosz mostoha lennék, mert el akarom szakítani az apát a gyerekétől. Arra se voltam kíváncsi, hogy legalább annyira gyereke a másik anyukától született gyereke, mint a közös gyerekünk. Nem vagyok hülye! És nem vagyok gonosz sem, és nem is akarnám elszakítani. Viszont a jelenlegi kialakult, ellehetetlenített helyzetben mindenkinek ez lenne a legjobb.


De az élet máshogy osztja a lapokat, és nem lesz más megoldás, mint az, hogy néha találkozzanak. Ugyanis útban van a második bébi. Egyszerűen nem lesz pénzünk az utazásra.


Érdeklődéssel figyelem a sztárszakács körül kialakult helyzetet, ugyanis tavaly még nagyon magáénak akarta a gyereket, most meg arra hivatkozik, hogy nincs pénze sem telefonálni, sem meglátogatni a gyereket.


Nos ezzel nagyon megütheti a bokáját! Ha a bíróság KÖTELEZTE a kapcsolattartásra, akkor MEG KELL LÁTOGATNIA.

Vagy értesítenie kell az anyát, hogy hétvégén nem tudok érte menni, majd két hét múlva: nem tudok érte menni stb.

Különben a gyámügyesek jól megbüntetik!


Jó lenne, ha a családjog nem lenne ennyire anyaközpontú és az apákat is védené. Előrebocsátom: úgy mondom ezt mint nő, ugyanis nagyon sok visszaélésre ad lehetősége a nőknek a mai családjog és ezt bizony ki is használják, mert ahogy írtam a nők, mindenre képesek. És a bosszú édes.


Szóval nem vagyunk sem akaratgyengék, sem bal@-ok, csak a jog ellenünk fordítható, és nekünk csak a védekező álláspont marad.


De már nem sokáig tart, csak 8 évig, amíg a gyerek nagykorú lesz.

2012. okt. 16. 15:52
 27/31 anonim ***** válasza:
35%
Basszus, de fogd már fel, hogy akármilyen is az anya, meg akármilyen sértődött is a gyerek, attól még az apja gyereke. Tudat alatt egész biztos, hogy kötődik az apjához, de ezt így fejezi ki. 10 éves gyerekről beszélünk, aki már lassan a kiskamasz korszakba lép. És attól, mert jön a 2. gyerek, az apa első gyereke nem láthatja az apát minden héten? Tudtad jól, hogy van már egy gyereke, nem tudom, miért hitted, hogy ha szülsz neki még kettőt, el tudod szakítani őket egymástól. Nekem volt olyan barátom, akinek gyereke volt, de mikor már nem tudtam elfogadni, hogy nem én vagyok neki az első (és ez MINDEN esetben így van, hogy a gyereke fontosabb a párjánál), akkor leléptem. És még időben, nem szültem neki gyereket, hogy egy ilyen zűrzavar legyen belőle. A gyerek az apjához tartozik, ezt semmilyen nő nem teheti tönkre.
2012. okt. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

"Sértődött, unatkozó anyukák kíméljetek!" :)


Apuka nem akarta azt a gyereket, becsapta apukát. A történet pikantériája, hogy apukában már régóta érlelődött, hogy elhagyja anyukát, csak hát mondhatjátok, hogy beszari volt, azért lássuk be egy ilyen nőt nem lehetett egyszerű (Számtalan ilyen kapcsolat van körülöttem, ahol zsarolja a nő a férfit, és a lelki terrorból nem egyszerű megszabadulni.) A gyerek miatt 4 évig húzták... aztán apuka nem kis lelki ismeretfurdalással mégiscsak összepakolt. És nem miattam! A gyerek hat éves volt, amikor megismerkedtünk.


Volt egy jó példa előttem, hogy hogyan is kell egy ilyen kapcsolatban viselkedne, (ld fentebb én is elvált szülők gyerekeként nőttem fel). Nem akartam pótanyuka lenni, de nem akartam a gyereknek a haverja sem lenni, egyszerűen CSAK kedves voltam. Igyekeztünk, hogy mindig legyen PROGRAM, volt cukorka, csokoládé, mosolygós sonkás szendvics, meg minden amitől egy gyerek alapvetően jól érezném magát.

A férjem tulajdonképpen rámtestálta a láthatásokat, én foglalkoztam vele, mert szörnyű kimondani, de utálja a gyerekét.

Na ezzel mit tudnátok kezdeni?

Nyugtatgattam, hogy mégiscsak a gyereke, okos, értelmes, szép gyerek, történt ami történt, ő arról nem tehet.


És akkor jött anyukának az a húzása, hogy engem kizártak a láthatásokból, és hiába állapította meg a kötelező vizsgálaton a pszichológus, hogy velem minden rendben, nem vagyok se gyerekevő, se buggyant.

A bíróságon ez már mit sem ért, dr. Ruttnert meg nem tudjuk megfizetni... Mivel csak apuka "láthatja" ő meg nem tud és nem is akar vele kezdeni semmit, ráadásul az ex mai napig terrorizálja.


Szóval rosszul tettem fel a kérdést vagy nem. Ez van.

És igen @assza a csőrömet, hogy mi hárman 160eFt-ból élünk, és bből oldjuk meg az utazást, és igen, mint a legtöbb családnak van devizahitelünk, és szúrja a szememet, hogy a másik gyerek meg 60eFt-ot kap csak gyt-ként, és nem az egyebeket nem sajnálom: legyen vidám a vasárnap, pedig nem értek vele egyet. Arról nem is beszélve, hogy a férjem kb. 4 órát látja hetente a gyereket.


És apukának nincs joga az élethez? Elhagyta a gyerekét dögöljön bele?

2012. okt. 16. 19:42
 29/31 anonim ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!

Szerintem itt értelmes tanácsot nem fogsz kapni. Ne vedd a lelkedre a kommentelők írásait, mert sokan álszenteskednek itt, másoknak megmondják, mit hogy kéne csinálni, közben egy hasonló esetben ők sem tudnának mit kezdeni, vagy az egész életüket mártírként élnék le. Megértem, ha Te nem ezt a sorsot szeretnéd. Itt ne várj tanácsot, mert tényleg elég patt helyzet ez. Szerintem a láthatás amúgy nem kötelező. Ha zaklat telefonon, e-mailben, vegyétek fel, mentsétek el, és adott esetben jelentsétek fel a nőt. Sztem Elfogultság miatt kérhetitek, hogy máshol tárgyalják az eseteteket. Ezt csak hallottam, biztos nem vagyok benne. Csináljátok úgy, ahogy Nektek a legjobb, ne mások elvárásai szerint éljetek. Nektek kitartás, én meg várom a lepontozást :)

2012. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
73%
óóóhh!a páromnak 3 gyereke van,külföldre cipelte őket az anyjuk,láthatás lehetetlen 2hetente,a gyt annyi mint másnak 1 havi fizetés,a gyerekek nem voltak nevelve,csak a párom ellen,ha szünetekben lejönnek minden kell,minden nap húst akarnak enni (otthon nincs rá lehetőség)szemtelenek,neveletlenek.van velük gond rendesen,a szünet végére beléjük tunkolunk valami "értelmet"de mire visszajönnek megint megy minden előlről.az anya hibája az ő nevelése,sajnos ez sokáig nem fog változni,együtt érzek veled!!
2012. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!