Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Keressek neki...

Mit csináljak? Keressek neki szülőket? Próbáljam meg felenvelni? Te mit csinálnál?

Figyelt kérdés

Van egy lány barátom akit régóta ismerek, árvaházba került úgy 12-13 éves korában mert meghaltak a szülei. Nekem se volt jó gyerekkorom az alkoholista apám mellett ezért 18 évesen eljöttem otthonról. Idő közben becsúszott egy gyerek de a lány beteg így nekem kéne gondoskodni a gyerekről (valószínűleg örökre). Nem tudom hogy mit csináljak, fiatal vagyok, haverjaimon kívül nem számíthatok senkire, munkám van de egy kicsit jobb állásra lenne szükség ami lehet, hogy meg is lesz nemsokára. Próbálom összeszedni magam a gyerek miatt is meg amúgy sem mehet ez így sokáig. Jobb lenne neki egy olyan családban felnőni ahol lenne anyja, apja akik mindent meg tudnak neki adni de nem szívesen adnám oda mert mégis az enyém és nálam lenne a helye. Lehet, hogy pár év múlva minden megoldódna és akkor megbánnám az egészet. Te mit tennél ebben a helyzetben?

20/F


2012. okt. 15. 12:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Szegény édesanya és a babája, bizzatok benne, hogy meggyógyul. Viszont, ha a babát örökbe adod, nagyon meg fogod a késõbbiekben bánni.

Bizzál magadban, hogy fel tudod nevelni a babát.Sok erõt hozzá, segitsenek a barátaid is rajtad, ha igazi barátok,akkor most melletted fognak lenni.

2012. okt. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
91%

Értem, hát gyedből meg egyéb segélyekből nehezen, ha ennyire nincs támaszod, se szülő, se senki, aki segítene anyagilag vagy vigyázna a gyerekre.

Először is bölcsődébe kellene adni a gyereket, hogy tudjál dolgozni, de így is nehéz lenne.

Családsegítőhöz, védőnőhöz kellene fordulnod. Ha örökbe adod, akkor már nincs visszaút.

2012. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan nőnek fel félárvaként. Neked fel kell(ene) nevelned, hiszen te vagy az apja. Mellesleg nem úgy írsz róla, hogy 'hát én EZT a gyereket' így meg úgy... Lehet, hogy az anyja meggyógyul, lehet, hogy nem. Ki tudja. De végülis a te döntésed, a lánnyal is meg kell beszélned a dolgokat.
2012. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
A rákból sokaknak sikerül kigyógyulni, reménykedjetek. Ha sajnos mégsem, és le tudsz mondani róla, sok család fogja tárt karokkal várni ahol jó helye lenne. Mit mond az anyuka? Ha összeszeded magad biztos neked is sikerülne boldogulni vele, bár nyilván nem könnyű.De sok fiatal anyuka is van ám egyedül ekkora babával, és valahogy csak boldogulnak!
2012. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon remélem, hogy ez egy kamu kérdés.

Ha nem, akkor szégyelld magad! Ha nem akartad a gyereket, akkor húztál volna gumit. A gyereket nem a gólya hozza. Utána meg lepasszolod, mert már teher? Nehezebb csajozni vele? Én nem veszem be ezt a dumát, hogy jobb lenne, ha lenne anyja! VAN anyja, még ha te (meg esetleg az orvosok) le is mondtál róla. Csak azt sajnálom, hogy szegénynek olyan apa jutott, mint te. Nem összeszedni kéne magad, hanem felnőni.

2012. okt. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
81%
A tied a baba, szóval az apukája vagy. Ha van szíved, akkor egy ilyen helyzetben nem a haverok lesznek a fontosak.
2012. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
94%

hát nem egyszerű az eset


tényleg csak ezek a választások vannak mint amit írtál

de ezt jól át kell gondolni


felnevelned nem kötelességed hiszen örökbe is adhatod ... de az egy olyan döntés lenne amit ha meghozol akkor nem lehet visszacsinálni

ha saját magad próbálkozol az nagyon szép lenne de mindképpen fontos h találj segítséget magad mellé


esetleg a lány szülei ? mégis csak a kicsi nagyszülei .... ha már a te szüleidet nem tudod bevonni

vagy ismerős lány aki esetleg besegíteni olykor némi apróért? mindenképpen több személy kell h kéznél legyen h mindenkit esetleg csak egy kicsire kérj meg az jobban fogadják mint ha 1-2 embert terhelsz le jobban ...


amit nem javaslok h gyedre/gyesre menj a babával akkor még nehezebb lesz ...

a családi pótlékot ha már te fogod nevelni a picit akkor írasd át a nevedre igaz nem egy hatalmas összeg de az is jól fog jönni ...

nem tudom mennyit keresel de ha úgy alakul h anyuka meghal (remélem nem így lesz és felgyógyul) akkor kérj árvaságit a gyereknek az is plusz

bölcsiben tudsz kérni kedvezményt


körül kell nézni jól h hogyan tudod megoldani egyáltalán


amúgy minden tiszteletem a tied ha 20 évesen belefogsz egyedül

2012. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
91%

Ne ird meg le szegeny lanyt. Bizzal benne, hogy meggyogyul. Ha nem gyogyulna meg, neveld fel a gyermeked. Ha orokbeadnad, egy nap lehet az a gyerek felismerne, hogy nem hasonlit a szuleire, addig kutakodna, unszolna oket, mig be nem vallanak neki, hogy orokbefogadott gyermek. Mit gondolsz mit fog erezni? Az elso gondolata az lesz, "nem kellettem, eldobtak" kellemes erzes lehet. Neked meg egy eleten at, minden nap eszedbe jutna a kisfiad, es furdalna a lelkiismeret egesz eleten at.

Fiatal vagy meg, talalsz magadnak masik tarsat, anyat a gyermekednek. Nem fog egyik naprol a masikra menni, nagyon nehez lesz, de a gyermeked miatt erosnek kell lenned. Ez a szulok sorsa.

2012. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Csak ugy mellesleg, milyen viszonyban allsz a lannyal? " van egy lany baratom,..." en ugy irtam volna, hogy a baratnom, a parom...ez ugy hangzik, mintha csak barat barat lenne. De kozbe meg o az edesanya, te meg az apuka...
2012. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
28%

"Műtötték már az anyját de nem javul az állapota, lehet hogy sajnos nem fog meggyógyulni. "


Nem vagy egy kicsit olyan, mint a nyuszika, aki túl sokat gondolkozik? Ez fölösleges aggódás. Még NEM halt meg.

2012. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!