Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám feldolgozni, hogy...

Hogy tudnám feldolgozni, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
Édesapukámnál kb 1 éve diagnosztizáltak áttétes gyomordaganatot ami átterjed más szerveire. Súlyos beteg és nemrég tudtuk meg, hogy kb 1 hónapja van már csak hátra. Mindig is életerős ember volt, tele jóindulattal. Nagyon nagyon szoros kapocs van közöttünk. Ő nekem a legfontosabb a világon, édesanyámon kívül.Mindig mindenben ő volt a támaszom akármi történt. Anyukám kicsit határozatlan személyiség. Mindig is apukám volt a család összetartója és mozgató rugója. Akármi volt ő adott tanácsot és bármikor fordulhattam hozzá akármivel. A legapróbb dolgoktól kezdve a nagyobb horderejű dolgokig mindent megbeszéltem vele. Mikor kiderült h beteg nagyon összezuhantam. Szépen lassan végig kellett néznem ahogy a számomra egyik legkedvesebb ember leépül. 60 kilót fogyott már a wcre sem tud kimenni, pedig 1 éve még "hegyeket mozgatott". Egyszerüen ezt nem tudom felfogni, elfogadni. Annyira fáj. Minden nap sírok és még ilyenkor is Ő bíztat. MIkor megtudta h már csak 1 hónap van hátra akkor is azt mondta. "De jó, még 1 hónapig együtt lehetünk" Istenem ezt nem tudom feldolgozni. Most is a könny potyog a szememből. Esetleg van még valaki aki hasonló szomorú helyzeten ment/megy át? Nem tudom mit tehetnék. Csak szeretnék valakivel beszélni aki tudja hogy mit érzek. :( Köszönöm...
2012. okt. 15. 21:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
64%
párom apukája is komoly beteg volt,de ő 3 hónap leforgása alatt elment,kórházból értek haza mikor csörgött a telefon hogy mély álomba szenderült :(
2012. okt. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Először is nagyon sajnálom...

Nekem is el kellett engednem anno apukámat. Csak 2 hónapom volt összesen felkészülni rá...


Tudod, vannak, akik azzal foglalkoznak, hogy az ilyen helyzetben lévő családtagoknak segítsenek. Most tudok egy ilyen csoportról, 4 alkalom, de 3 már lemet, holnapután (17-én) van az utolsó. Bp-en. Bp-i vagy?


Mindjárt idemásolom Neked a leírását (a köv. hsz-ben).

2012. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az tatám 11 hét leforgása ment el a menybe... Ennek már lassan 6 éve :-(

Minden nap hiányzik az életemből...

Rengeteg erőre lesz szükséged. Nem szabad "elhagynod" magad.

Nagyon sajnálom ami Veled történik. Tölts Vele minél több időt. Sajnálom... :-(

2012. okt. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Elengedés - az előrehaladott betegségben szenvedők, gyógyíthatatlan betegek hozzátartozóinak segítő csoportja


A nehéz időszakban szeretnénk segítséget nyújtani súlyos, előrehaladott betegségben szenvedők, gyógyíthatatlan betegek hozzátartozóinak azokban a kérdésekben, melyekről nehéz kérdezni, beszélni. Hogyan, mivel segíthetjük a beteget? Mire van valójában szüksége? Miről beszélgessünk, hogyan, mikor? Elkendőzni vagy beszélni a valóságról, és hogyan? Mikor, mennyit, hogyan legyünk a beteg mellett? Mikor jön el az ideje, és hogyan próbáljuk elengedni a beteget? Hogyan, honnan lesz elég erő a jelenléthez? Jobban tud segíteni a hozzátartozó, ha saját lelki-fizikai egyensúlyára is figyel, de hogyan tegye ezt? Ezekben és még számos kérdésben igyekszünk a résztvevőkkel közösen keresni, hogy ki-ki helyzetében mi lehet segítő, hogy könnyebb legyen a személyes döntés.



(Ez Budán van. Privátban elküldöm a címet és elérhetőséget.)

2012. okt. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Pesttől nem messze lakom, mindenképpen fel fogom keresni! Annyira nehéz. Úgy érzem rengeteg kimondatlan dolog van bennem, amiket csak azért nem mondok ki, mert nem tudom hogy milyen hatással lenne rá. Annyira jól esne olyan dolgokat mondani neki, hogy "kérlek ne hagyj itt" vagy hogy "Ne félts minden rendben lesz" mert tudom hogy még ilyenkor is csak rám gondol hogy én mit érzek... áh....
2012. okt. 15. 22:21
 6/22 wartburg353s ***** válasza:
100%
Összeszorult a szívem, ahogy ezt olvastam. Nagyon sajnálom. Én a nagypapámmal csináltam végig az utolsó pár hónapot. Nagyon fontos volt nekem, ő szeretett engem legjobban a világon. Mindig mellettem állt, még ha rossz voltam, vagy sikertelen, akkor is. Szerencsére, össze tudtam szedni magam, amikor neki volt szüksége arra, hogy mellette legyek. Azt akartam, hogy könnyebb legyen neki a vége, és érezze, hogy nagyon szeretem. Szerettem volna, ha nem hal meg, de olyan volt a végén, mintha valaki már folytonosan 3 napja ébren lenne, és nagyon fáradt. Úgy éreztem, nem kívánhatom, hogy csak azért, mert szeretem, még tovább ébren (vagyis életben) maradjon, de így is nagyon fájt, amikor végül bekövetkezett. Ez persze más, mint a ti történetetek, mert ő öreg ember volt már, és lassú lefolyású volt ez az egész. Teljesen érthető, hogy nem tudod feldolgozni. De ha apukád érzi, és tudja, hogy mennyire szereted, akkor jól csinálod, és tudom, hogy ez nem vigasztal, de évek múlva majd könnyebben gondolsz vissza erre az időszakra, mert tudod, hogy mindent megtettél. Szerintem nem baj, ha sírsz, csak próbálj minél többet vele lenni, és tudom, hogy ez nagyon nehéz, de így is elfogadni, hiszen attól, hogy testileg tönkrement, ő ugyanaz az az ember. Az utolsó pillanatig érezni fogja, hogy szereted. A papám is úgy volt, tudom, pedig már beszélni se volt ereje a végén, pelenkázni kellett, de amikor rám nézett, tudtam, hogy jó neki, hogy ott ülök mellette. Mást nem tehettem. Nagyon sok erőt kívánok neked és apukádnak is.
2012. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
én a nagymamámmal voltam így. ő régóta nagyon beteg volt(hiperglikémia+ ezek szövődményei) a halála előtti időszakban már árnyéka volt önmagának. tudtam, hogy nem fogja sokáig húzni, így amikor csak tehettem vele voltam. igazából már előre felkészítettem magam a halálára, a kórházban már elbúcsúztam tőle.
2012. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztató szavakat! Rendes tőletek! Igazából az fáj a legjobban hogy ő még fiatal 47éves én még csak 20 vagyok. Egyszerüen nem nyugtat az, hogy "az én nagymamám vagy nagypapámmal hasonló történt" Persze ne értsetek félre. Végtelenül aranyosak vagytok hogy megosztjátok velem, csak azt akarom mondani ezzel hogy én tudom hogy ő élni akar és nekem nem volt erre semmi időm felkészülni mivel ha egy idősebb emberrel történik ez akkor az kicsit másabb mivel azért az ember 70 év körül már kezdi érezni hogy ugyan már nem fiatal és nem olyan nagyon sokára bekövetkezhet a nem várt dolog. Na meg ha édesapám 70 éves lenne akkor sem lenne sokkal könnyebb de akkor már elfogadhatóbb lenne. Neki még annyi terve volt, és nekem is vele. Nem lehet ott az esküvőmön nem láthatja az unokáját. Annyiszor lenne még rá szükségem és nem lesz velem. :(
2012. okt. 15. 22:40
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a nagybátyjámat engedtem el potom 4 napja. :(

Ami a fura, hogy 3 napja született meg az unokaöcsém. Egy elmegy egy jön.

Nagyon nehéz, őt prosztatarák vitte el, de az orvosok eleinte csak aranyérre gondoltak, aztán pár hónap után amikor kiderült, hogy rákos, kemora küldték, de aztán feladták és hazaküldték, hogy nem tudnak már mit tenni :(

Szörnyű. Apukád fentről fog majd vigyázni RÁD!Addig is az összes időt töltsd vele, amit csak tudsz!!!!

2012. okt. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Amikor majd szeretnél mondani vagy kérdezni tőle valamit akkor, amikor már nem teheted meg, szerintem akkor is érezni fogod, hogy ő mit válaszolna, ha élne, mert olyan erős köztetek a kapocs. (Lehet, hogy ez nem vígasztal, én megpróbáltam...). Addig is tölts vele minél több időt, és érezze, hogy szereted, bár biztosan érzi. Kitartást kívánok!
2012. okt. 15. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!