Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám feldolgozni, hogy...

Hogy tudnám feldolgozni, hogy meg fog halni?

Figyelt kérdés
Édesapukámnál kb 1 éve diagnosztizáltak áttétes gyomordaganatot ami átterjed más szerveire. Súlyos beteg és nemrég tudtuk meg, hogy kb 1 hónapja van már csak hátra. Mindig is életerős ember volt, tele jóindulattal. Nagyon nagyon szoros kapocs van közöttünk. Ő nekem a legfontosabb a világon, édesanyámon kívül.Mindig mindenben ő volt a támaszom akármi történt. Anyukám kicsit határozatlan személyiség. Mindig is apukám volt a család összetartója és mozgató rugója. Akármi volt ő adott tanácsot és bármikor fordulhattam hozzá akármivel. A legapróbb dolgoktól kezdve a nagyobb horderejű dolgokig mindent megbeszéltem vele. Mikor kiderült h beteg nagyon összezuhantam. Szépen lassan végig kellett néznem ahogy a számomra egyik legkedvesebb ember leépül. 60 kilót fogyott már a wcre sem tud kimenni, pedig 1 éve még "hegyeket mozgatott". Egyszerüen ezt nem tudom felfogni, elfogadni. Annyira fáj. Minden nap sírok és még ilyenkor is Ő bíztat. MIkor megtudta h már csak 1 hónap van hátra akkor is azt mondta. "De jó, még 1 hónapig együtt lehetünk" Istenem ezt nem tudom feldolgozni. Most is a könny potyog a szememből. Esetleg van még valaki aki hasonló szomorú helyzeten ment/megy át? Nem tudom mit tehetnék. Csak szeretnék valakivel beszélni aki tudja hogy mit érzek. :( Köszönöm...
2012. okt. 15. 21:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én küldtem a haldoklók hozzátartozóinak csoportját.

Olvasva a többi hozzászólást, én is elmondanám, hogy én sem tudtam apukámmal beszélni a halálról. Fiatal is voltam, hirtelen is jött, és neki a rák a beszédközpontjáz is támadta.

Ma már tudom, mennyire fontos erről is őszintén beszélni...


Azt hiszem, egy szülőnek itthagyni a gyerekét a veszélyes jövő számára legalább olyan ijesztő, mint a gyereknek elengedni a szülőjét az ismeretlen másvilágra...

2012. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Sajnálom nagyon. Esetleg megírnád, ha még vagy, hogy mi volt?
2020. febr. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!