Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rossz vagyok? Nem szeretem...

Rossz vagyok? Nem szeretem féltestvéremet (nővérem), mert mindig csak a baj volt vele. Szerintetek ez az Én hibám?

Figyelt kérdés
Egész eddigi életem során mindig segíteni kellett a nővéremnek,ha fiatal volt azért ha válásra került sor akkor azért. Nem szeretett velünk lakni(anyu,én) élni,miatta bepenészedett a lakás és a gyerekét másfél évig míg újra visszaköltözött 36 évesen a "nagymama" édesanyánk nevelte,mert elment fiúzni és megbízott édesanyánkban hogy a gyereke jó kezekben van.Én kénytelen voltam elfogadni és játszani egy gyerekkel aki nem az enyém,nem én szültem,nem azzal van a gond hogy utáltam a gyereket,szerettem meg minden,de még is nem az én gyerekem volt.Édesanyám beteg lett a szívével és vizesek lettek az ízületei az idegességtől,míg a nővérem nálunk lakott és másfél év alatt szedte össze magát míg vett egy lakást.

2012. okt. 16. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:
te mindenért a nővéredet hibáztatod. miért tőle lett penészes a lakás például? miért veszed készpénznek, h kizárólag a nővéred tehet arról, h anyukádnak ízületi problémái vannak. azt modod, szereted a gyerekeét, mégis, ahogy írsz róla, abból süt a gyűlölet. a gyereket i sutálod, csak azért, mert gyűlölöd az anyját. pedig ő semmiről sem tehet. nem tűnsz túl érzelmes, melegszívű teremtésnek. hogy milyen a nővéred, ebből 100 százalékosan megítélni nem lehet, de úgy érzem, te minden rosszért őt hibáztatod, ami csak valaha történt mondjuk pl az édesanyáddal. ez azért irreális. nem lehetsz valami melegszívű. szerintem az ilyen fokú gyűlölet "rossz" (ahogy te fogalmaztál, és amellett, h a nővéredet hibáztatod, nézz magadba is kissé éls gondolkodj el azon, vajon te magad milyen ember lehetsz, ha képes vagy ilyen mértékű utálatra egy másik ember iránt.
2012. okt. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
1. bocs az ismétlésért, siettem, mert dolgozom közben és elfelejtettem törölni...
2012. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
köszönjük, hogy bepillantást emlegettél a Kalányos család mindennapjaiba. érthető, amit érzel.
2012. okt. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
Kíváncsi lennék te menyi idő alatt veszel egy lakást. Szerintem örökre anyád nyakán fogsz élni amilyen gyerekesen viselkedsz. 1 fokkal nem vagy jobb. Örülj neki, hogy a nővéred miatt ilyen anyukád, nem foglakozott a beteges önképeddel, lehet abba bele is halt volna...
2012. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%
Meg vagyok döbbenve a válaszokon... Még a lányt hibáztatjátok? Valóban igaza van! Szó szerint szült egy gyereket az anyjának. Ha magának szülte volna, akkor nem passzolta volna le a csöppöt. És nem arról volt szó, hogy pénzt keresni ment, vagy valami! Hanem fiúzni! Utána pedig még egy fél évig ott lakott felnőtt nőként az anyja zsebében! Természetes, hogy a lányt zavarta! És itt nem a testvérségről meg ilyesmiről van szó, de az írásból ítélve, a nőről lerí, hogy még ezzel az ingyen éléssel sem volt megelégedve! Nem a te hibád, rossz tapasztalataid vannak vele. Haragudni nem kell rá. Felejteni nem kell, bocsátani igen. Ne érdekeljen a dolog annyira, hogy haragot tarts miatta.:)
2012. okt. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mellékesen van neki ezen a lakásán kívül egy kisebb garzonja,amit albérletbe adott ki,és édesanyám nem kért a nővéremtől egy forintot se abból a 35 000 ft és az állam által adott pénzből,és amikor elment dolgozni a teljes havi nettó 120 000 Ft-ból sem, hogy belefizessen a közös számlákba és én fizettem helyette a megnövekedett fogyasztást.És 22 éves vagyok,de már a barátommal az összeköltözést tervezzük,nálam és kb 3 éven belül össze is tudunk gyűjteni egy lakásra,mert szorgalmasak vagyunk.
2012. okt. 17. 07:52
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

tegnap 19:24


te is úgy ítélsz, hogy nem ismered a másikat. Tudod, a féltékeny testvér általában elferdíti a dolgokat...

2012. okt. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ha ilyen szuper vagy és szorgalmas, meg ugye elégedett saját magaddal (és meggyőzhetetlen is, mert még csak el sem gondolkodtál azon, amit írtunk, csak hajtogatod a magadét), akkor örülj neki, h a nővéreddel ellentétben ilyen frankó csaj vagy és ne szapuld őt és keress támogatókat a gyűlölködéshez egy névtelen netes fórumon. (ha tényleg annyira rendben lennél kívül-belül, nem volna szükséged egy kis névtelen mocskolódásra.) amúgy a problémád elhárult, a tesód elköltözött, szóval most már nyugodtan élheted a saját életed. nincs is konkrét kérdésed, a féltesód nem keseríti meg a mindennapokat, csak azért "jöttél", h szidd egy kicsit egyúttal megkérdezted, h rossz vagy-e. válaszolva: fölényes vagy, mások felett ítélkezel és gyűlölködsz (elég megnézni a kulcsszavaidat, amelyek, mit ad isten el is tűntek tegnap óta). szerintem nagyon gáz vagy, nem szimpatikus a viselkedésed az emberekhez való hozzáállásod. de nyilván még a globális felmelegedés is a nővéred miatt van. amúgy nem csoda, ha nem szeretett veletek élni, nyilván nagyszerű hangulatot teremtettél. nem kétlem, h van nem egy hibája a nővérednek, ahogy egyébként minden embernek, köztük neked is. mondanám, h gondolkodj el ezen, de úgysem fogsz. további jó gyűlölködést szuperwoman :)
2012. okt. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8. vagyok

jav: elnézést, a kulcsszavak nem tűntek el :)

2012. okt. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!