Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Temetésen ezer éve nem látott...

Temetésen ezer éve nem látott rokonokkal tudtatok mit kezdeni, hogyan köszöntök odamentek mindenkihez "ismeretlenül "?

Figyelt kérdés
Tegnap temetésen voltam és olyan arcokkal néztem szembe akik még csak ismerősök sem voltak ,azután kiderült ki-kicsoda és csak néztem ,mert sokukat az elmúlt 15-20 évben nem is láttam ,az idősebbekhez igyekeztem odamenni köszönni de mivel az esemény maga igen megviselt volt kihez nem értem oda .

2012. okt. 17. 09:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam annak idején a nagyapa halálakor. Ott volt a temetés, ahonnan a család származik, de már rég elköltözteknagyszülők is. Viszont a távoli ismeretlen rokonság ott lakika mai napig.

Mivel én a legközelebbi rokonai közt voltam az elhunytnak, így nem nagyon kellett mennem senkihez, inkább hozzánk jöttek részvétet nyilvánítani a távolabbi rokonok. Akkor megköszöntem, beszéltünk néhány szót, és jött a következő. Ez most ilyen gépiesnek hangzik, de egyébként volt valamiféle rituálé-jellege.

2012. okt. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, így már én is jártam. Sőt eddig minden temetés ilyen volt, mivel nem nagyon tartjuk a kapcsolatot a rokonsággal, viszont az unokatestvéreimet sem ismertem meg. :(
2012. okt. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk -falun- még van halotti tor.

Temetés után a hozzátartozók meghívják a rokonokat, akik elmennek. (általában)

De lassan már mi is csak temetéseken találkozunk. :(

2012. okt. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na ez az ,hogy én is a közelebbi családtagokhoz tartoztam de a zöme nem jött oda hozzám ,viszont volt akit fel felismertem (apán testvéreit ) és idősebbek is nálam ugye jóval akkor meg én mentem oda egy kettőhöz de volt aki lemaradt mert úgy gondoltam azért nem fogok össze vissza rohangálni .
2012. okt. 17. 09:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazad van az ő dolguk lett volna, nekem is így volt a nagypapám temetésekor, sok ismeretlen arc, akiket még sose láttam
2012. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nézd, ahogy Te sem ismertél sok embert, ez igaz visszafelé is. Én is olyanhoz szoktam menni részvétet nyilvánítani, akiről fixre tudom, kicsoda, számomra ismeretlenhez nem.
2012. okt. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagymamám temetésén ez úgy történt, hogy állt a közvetlen család, a távolabbi rokonok odajöttek, édesapám pedig bemutatott azoknak minket, akikkel mi még nem találkoztunk, pl. az ő unokatestvérei vagy azok gyerekei.

Nagyon nagy a rokonság és nagy a távolság, viszont így nem voltak ismeretlen arcok.

2012. okt. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!