Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell ennyire rosszindula...

Miért kell ennyire rosszindulatúnak lenni azzal, aki csak segíteni akar?

Figyelt kérdés

Ha kéretlen is a segítség, úgyis megmondja az illető, hogy kell-e vagy sem.


Rengeteg kérdésnél olvastam, főleg családi körben, hogy XY segíteni szeretne, mert tényleg rosszak pl a szülők a gyerekkel, és ők meg rokonok.

Erre mindenki hurrog meg stb, hogy neki mi köze van hozzá, törődjön a saját dolgával stb stb....


Én is már tettem fel kérdést, hogy a keresztanyáméknak hogyan tudnék segíteni, mert ténylegesen rossz helyzetben vannak.

Erre kapom a fejmosásokat, hogy mi közöm van nekem hozzá, foglalkozzak magammal stb.


Miért ennyire borzalmasan rosszindulatú az emberek többsége? Manapság már segíteni sem lehet? Miért minden ilyen kérdésre az a megoldás, hogy "foglalkozz a saját dolgoddal"??


Jó persze, aki beleüti az orrát más ügyeibe, az megint más, de ha valaki SZIMPLÁN csak segíteni szeretne, akkor azt úgyis megmondják, hogy kell-e a segítség vagy sem.


2012. okt. 18. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát üdv az oldalon!:) Ennyire ne vedd a szívedre az ilyen dolgokat, főleg ebben a kategóriában jellemző, hogy pár "okosabb" egyed midenkinél jobban tudja, hogy másnak mi a jó, hogyan kéne csinálnia. Én attól akadok ki, hogy ha felteszek egy kérdést, ami valakinek nem tetszik, akkor abból rögtön leszűri, hogy gyerekes és hisztis vagyok, holott egy mondatot írtam kb. magamról. Ha te segíteni akarsz másokon, akkor tedd azt! Ne hallgass a depressziós megkeseredett emberekre itt az oldalon, akik szinte csak panaszkodni meg kioktatni járnak ide. Egy-egy ilyen kérdésnél általában szoktak azért hasznos tanácsok is lenni, azokat fogadd meg, a többieket meg sz.rd le, a te életed, azt csinálsz, amit akarsz és annak segítessz akinek akarsz.
2012. okt. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"ha valaki SZIMPLÁN csak segíteni szeretne, akkor azt úgyis megmondják, hogy kell-e a segítség vagy sem."


Ez egyáltalán nem így van. Az emberek többsége bizony besértődik, ha segíteni akar, de az illetőnek nem kell segítség. Ezért inkább sokan tűrik a kéretlen segítséget.


A másik meg az, hogy nagyon ritkán van, hogy az ember tényleg, igazán, jószívűségből akar segíteni. Legtöbbször az általad is említett "belepofázás" a motiváció, máskor meg a majdani viszonzás reményében segítenek.

2012. okt. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki ide ír ki kérdést, azt direkt segítséget kér ismeretlenektől, és ha valaki válaszol rá legjobb tudása szerint azt is jól lepontozzák. Szóval még az is le van szólva, aki úgy segít, hogy direkt kérték:) Olyat is tudok, akit azért szólnak le, mert a megunt, de használható dolgait odaadja segélyszervezeteknek, rászorulóknak ahelyett, hogy kidobná. Én sem értem, hogy ez miért szúrja mások szemét, meg ennyi erővel ugyanúgy nincs köze hozzá, mint a segítőnek a segítségre szorulóhoz.
2012. okt. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A segítségnyújtás egy igen kényes témakör. Sokan még saját maguknak sem ismerik be, hogy segítségre szorulnak, így amikor valaki önzetlenül és szívből felajánlja, azt támadásnak, negatív kritikának érezheti. Ezt pedig nehezen viselik el az emberek. Sokszor az a legnagyobb a segítség, ha csak ott vagy mellette és "nem szólsz be", egy idő után úgy is kíváncsi lesz a véleményedre.

Másrészről sokan szégyenlik, hogy segítségre szorulnak, és azért támadnak, mert megalázónak tartják a felajánlást, akkor is, ha nem annak szánod.

2012. okt. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igazából én sem értem, miért ilyen rossz indulatúak, főleg, hogy ez egy olyan oldal, ahol segítséget lehet kérni, és inkább hasznos tanácsokat kéne adni mint, olyanokat, hogy foglalkozz a saját dolgoddal, meg hogy menj pszichológushoz, amilyen hülye vagy... ezek nagyon idegesítenek....
2012. okt. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is csak segítséget akartam kérni és le lettem hülyézve meg hogy szánalmas vagyok hogy miket ki nem találok.törlöm is innen magam mert nagyon sok itt a gyökér
2012. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!